Teismas dar kartą nurodė prokuratūrai ištirti galimai nusikalstamą VSD vadovo R. Vaišnoro veiklą

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas, o dabar – Seimo narys Vitalijus Gailius spalio 29 dieną Vilniaus apygardos teisme pasiekė mažą pergalę – buvo panaikinta žemesnės instancijos teisme šių metų liepos 1 dieną priimta nutartis, kuria atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo sekimo, šis tyrimas turės būti pradėtas. Tačiau ar ši pergalė duos kokios nors naudos politikui, nėra aišku – praeitą pavasarį Vilniaus apygardos teismo teisėja Leonarda Gurevičienė buvo priėmusi analogišką nutartį, turėjusią priversti Generalinę prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau šiai teismo nurodymai – nė motais.

Antradienio popietę teisėja Vitalija Norkūnaitė, išnagrinėjusi V. Gailiaus skundą dėl šių metų liepos 1 dieną Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtos nutarties, kuria atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, patenkino pareiškėjo skundą ir minėtą nutartį panaikino.

Dar vienas smūgis saugumui ir prezidentūrai: buvęs FNTT direktorius Gailius atleistas neteisėtai

LVAT išnagrinėjo Gailiaus ir Giržado atleidimo iš FNTT bylas

NSGK nutarė paraginti prokuratūrą atsakyti į Gailiaus keliamus klausimus

Kartu buvo panaikintas ir prokuroro Dariaus Čapliko šių metų gegužės 10 dieną priimtas nutarimas nepradėti ikiteisminio tyrimo. Anot teisėjos, vienas iš pagrindinių motyvų panaikinti šį nutarimą buvo tas, kad prokuroras buvo suinteresuotas bylos baigtimi.

Inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro galimai vykdyto neteisėto V. Gailiaus šeimos sekimo Seimo narys bando nuo 2012 gruodžio, tačiau iki šiol ši iniciatyva dažniausiai patiria nesėkmes – dar praeitą pavasarį teisėja L. Gurevičienė buvo priėmusi analogišką nutartį, kuria įpareigojo prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą, bet istorijai apsisukus ratu prokurorus raginti priversta L. Gurevičienės kolegė V. Norkūnaitė.

Daugiau skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tarp teisėjų irgi yra

principingų ir norinčių išlikti sąžiningais.Prisiekusieji jiems būtų didelė paspirtis.

Iš toli

Nesuprantu, ko ta Grybauskaitė su tuo Gailiumi taip ilgai terliojasi. Būtų Gailių laiku pasodinusi, tai nelakstytų tas dabar po teismu su skundais, nenervintų 🙂

Anikė

Rusija,kaip nekeista,jau turi „prisiekusiųjų teismą”,net rodo įrašus iš tų
teismų,o Lietuvos valdžia nieko nedaro,kad teisingumo būtų daugiau.Mokome kitus,patys gyvename”balanos gadynėje”-ponas pasakė,reiškia,kad tai tiesa.
Reikėtų teisėjus,teismuose dengiančius nusikaltimus,pačius bausti ir „iš šventųjų karvių” išreikalauti teismų išlaidas,gal tada sąžiningai vykdys
savo pareigas.Tam reikia politinės valios,ne „muliažinio teisingumo”.
Pagarba doriems Lietuvos žmonėms,jų daug,jie tarp mūsų.

Leonas

Šį V. Gailiui palankų sprendimą priėmusi teisėja Vitalija Norkūnaitė, atrodo, labiau vadovaujasi galios nei teisingumo kriterijais. Akivaizdaus Eglės Kusaitės gniuždymo byloje ji stojo Justo Lauciaus pusėn, nors šis prisipažino, kad perskaitęs SMS žinutę, kurią, anot Eglės, jis pats sau pasirašė, suprato esąs degeneratu. Aiškino grąsinimus supratęs kaip realius, tačiau kažkodėl neprašė skirti apsaugos. Beje, merginą nuteisusią nutartį teisėja Vitalija Norkūnaitė priėmė kartu su KGB rezervisto ir buvusio VSD vado Pociaus žmonele Pociene, kuri nesusiprato nusišalinti, nors Eglės persekiojimą pradėjo būtent VSD. Skirtingai nei Eglė, V. Gailius per daug įtakinga figūra, kad tokio sukirpimo teisėjos, kaip Vitalija Norkūnaitė, neįvertintų rizikos padaryti lemtingą klaidą karjeroje. Todėl atrodo, kad priimtas sprendimas liudija apie teisėjos gerą perspektyvos pojūtį, o ne apie sąžiningumą, teisingumą ir… Skaityti daugiau »

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top