Teismas: „Vien neetiškų komentatoriaus pasisakymų viešoje erdvėje neužtenka baudžiamajai atsakomybei kilti“

Jūsų dėmesiui siūlome DELFI.lt spec. korespondento Dainiaus Sinkevičiaus publikaciją, pristatančią Vilniaus apygardos teismo teisėjo Ernesto Rimšelio galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viename interneto portale skaitytojo paskelbto komentaro. Skundus prokuratūrai, o vėliau – ir teismams rašiusi viešoji įstaiga Europos žmogaus teisių fondas (EŽTF) skaitytojo komentare įžvelgė „viešą kurstymą smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl socialinės padėties (migrantu)“ ir nesutiko su prokuratūros, o vėliau – ir su pirmosios instancijos teismo sprendimu, kad komentare, tegul ir nekorektiškame, „nėra nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnyje, sudėties požymių“.

Interneto portaluose komentarus rašantiems skaitytojams dėl išsakytų teiginių ikiteisminiai tyrimai turi būti pradedami tik išimtiniais atvejais – teismas išaiškino, kad „vien neetiškų komentatoriaus pasisakymų viešoje erdvėje neužtenka baudžiamajai atsakomybei kilti“.

„Baudžiamoji atsakomybė demokratinėje visuomenėje turi būti suvokiama kaip kraštutinė, paskutinė priemonė, naudojama saugomų teisinių gėrių, vertybių apsaugai tais atvejais, kai švelnesnėmis priemonėmis tų pačių tikslų negalima pasiekti“, – paskelbė Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ernestas Rimšelis.

Visą straipsnį skaitykite portale DELFI.lt (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
biski apsileido rebiatos

kiek atimta kompiuterių, išrašyta baudų, įtraukta į juodus sąrašus !!
—–
(kad bebrai ir toliau naikina nepatinkančius komentatorius – tai čia elementaru, aišku, būtina – jie juk tokie nuostabūs, galingi, gražuoliai ir nepakartojami – ir visus baudžia, kurie kitaip mano)

G.P.

Baisus smūgis neomarksistinėms padugnėms, mintančioms užsienio pinigais ir lietuvių krauju.

Toje EŽTF

matyt sėdi vieni konservatoriai, kuriems galima loti ant kitų, o jų ni ni.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top