Teisme bus pradėta nagrinėti 1991 m. sausio įvykių byla

LRT.lt

Trečiadienį 9 val. Vilniaus apygardos teisme pradedama nagrinėti savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje, rašoma Vilniaus apygardos teismo pranešime spaudai.

Nukentėjusiųjų šioje byloje – beveik 500, liudytojų – apie 1 tūkst. Bylą sudaro 709 tomai, iš kurių vien kaltinamasis aktas – 13 tomų. Kaltinamuosius gins 65 advokatai.

65 baudžiamojon atsakomybėn patraukti asmenys yra kaltinami dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo, kankinimo ar kitokio nežmoniško elgesio su jais ar jų turto apsaugos pažeidimo, draudžiamos karo atakos, uždraustų karo priemonių naudojimo.

Kaltinamiesiems, gyvenantiems užsienyje, apie teismo posėdžius pranešta per Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją, papildomai išsiuntus šaukimus kaltinamųjų gyvenamosios vietos adresu. Kaltinamiesiems yra pranešta, kad jiems nusprendus dalyvauti teismo posėdžiuose, bus stabdomas Europos arešto orderių vykdymas garantuojant nevaržomą kaltinamųjų atvykimą į Lietuvą ir judėjimą Lietuvos Respublikoje.

Vilniaus apygardos teismo administracija, spręsdama klausimą dėl sėdimų vietų trūkumo, techninių priemonių pagalba posėdį transliuos tiesiogiai. Jį bus galima stebėti šalia posėdžių salės esančioje fojė.

Visi posėdžiai prasidės 9 val. ir vyks toje pačioje 12 posėdžių salėje (Gedimino pr. 40/1, Vilnius).

Teisiamųjų posėdžių grafikas yra suplanuotas iki 2016 m. birželio 8 d. Kitų posėdžių datos bus derinamos su proceso dalyviais.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top