Teismo salėje paleido seksualinį maniaką – teisėja nusprendė, kad jau trečią kartą nuteistas iškrypėlis dar gali pasitaisyti

Dainius Sinkevičius | Delfi.lt

Ar per kelerius metus jau trečią mažametę seksualiniai prievartavęs ir išžaginęs aštuoniolikmetis jaunuolis staiga gali pasikeisti ir daugiau nebedaryti tokio pobūdžio nusikaltimų? Teismas mano, kad dar galima tokiam nusikaltėliui suteikti galimybę, juoba kad to prašė ir išžagintos dešimtmetės motina.

Širvintų rajono gyventojas Mantas Šapinskas ką tik sulaukė 19 metų, bet jau nuteistas trečią kartą – visi nusikaltimai yra susiję panaudota seksualine prievarta. Pastaruosius metus jis praleido Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, tačiau trečiadienį į jį jaunuolis nebegrįžo – Vilniaus apygardos teismas nutarė jį paleisti tiesiog teismo salėje.

Baudžiamąją bylą neviešuose posėdžiuose išnagrinėjusi teisėja Laureta Ulbienė nutarė M. Šapinską pripažinti kaltu dėl mažametės mergaitės seksualinio prievartavimo ir išžaginimo – jam buvo skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymas buvo atidėtas 3 metams.

„Jis nusikalto būdamas nepilnametis, pasekmių jokių nėra, vaikas yra socialiai apleistas – jis paleistas teismo salėje, nors jam paskirta labai griežta bausmė ir skirtas maksimalus bausmės vykdymo atidėjimo terminas – 3 metai, – aiškindama nuosprendžio motyvus pažymėjo teisėja L. Ulbienė. – Tai toks bandomasis laikotarpis, per kurį jį bus galima išbandyti, ar jis yra linkęs toliau nusikalsti, ar ne.“

Teisėja taip pat pabrėžė, kad skiriant bausmę buvo atsižvelgta į nuteistojo jauną amžių, į padarytų nusikalstamų veikų pobūdį bei į tai, kad nukentėjusiosios mergaitės motina teismo prašė neskirti M. Šapinskui realios laisvės atėmimo bausmės.

„Teismas darė išvadą, kad kaltinamasis gali pasitaisyti ir netaikant realaus laisvės atlikimo“, – pažymėjo teisėja.

Jos teigimu, M. Šapinskas nuo visuomenės buvo izoliuotas daugiau nei vienerius metus – tai yra pakankamai ilgas laikas pervertinti savo elgesį, padaryti tinkamas išvadas jį pakeisti.

Bausmės atidėjimo laikotarpiu M. Šapinskui paskirtos auklėjamojo poveikio priemonės: jis privalės nemokamai dirbti auklėjamojo pobūdžio darbus (40 val.), taip pat 12 mėn.turės būti namuose nuo 22 iki 6 val., mokytis, ar tęsti mokslą, ar dirbti.

Be to, teismas nukentėjusiajai mergaitei iš nuteistojo priteisė 5 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. R. Šapinskui taip pat uždrausta bendrauti su mažamete.

Tuo metu baudžiamojoje byloje valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras M. Šapinską siūlė įkalinti 6 metams.

„Džiaugiuosi, kad paleido, važiuosiu namo“, – džiaugėsi M. Šapinskas, kai konvojaus pareigūnai jam nuo rankų nuėmė antrankius ir paleido į laisvę.

Jis tikino, kad mažametės nežagino, nors ir turėjo intymių santykių. „Visi žinojo, kad ta mergaitė nusišneka, – tikino nuteistasis. – Gailiuosi, kad su ja prasidėjau, gailiuosi, kad ją pažįstu.“

Nuteistasis tikino, kad grįžęs į Vileikiškių kaimą Širvintų rajone daugiau nebebendraus su nukentėjusiąja, nors ši ir gyvena visai šalia. „Nebendrausiu, tikrai nebus sunku, nenoriu jos net matyti“, – paleistas į laisvę aiškino jis. M. Šapinskas neslėpė, kad planuoja ieškotis darbo: „Eisiu dirbti į statybas, dirbsiu ir nukentėjusiajai atlyginsiu žalą.“

„Tu dar nesidžiauk labai, – po nuosprendžio paskelbimo M. Šapinskui aiškino advokatas. – Prokuroras per 20 dienų dar galės nuosprendį apskųsti, o jeigu bus skundas, kitas teismas viską aiškinsis iš naujo.“

Širvintų rajono gyventojas buvo nuteistas dėl nusikaltimų, kuriuos jis įvykdė praėjusių metų liepos 16 d., kai apie dešimtmetę mergaitę apgaule įviliojo į nebaigtą statyti pastatą, kur rankomis glostė jos intymias kūno vietas, o paskui grasindamas susidorojimu ir panaudojęs jėgą ją prirėmė prie sienos ir viena ranka suspaudęs jos rankas, numovė kelnaites ir seksualiai prievartavo.

Kitą dieną M. Šapinskas tą pačią mergaitę apgaule įsiviliojo į sodą, jėga paguldė ant žemės, numovė kelnaites ir išžagino.

Nusikaltimų padarymo metu M. Šapinskui buvo 17 metų, iki pilnametystės (18 m.) jam tebuvo likęs tik mėnuo.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top