Tęsinys: Nulenk sprandą, lietuviškas cholope!

Taip įžūliai teko pavadinti tekstą DELFI portale, kuriuo reaguoju į asmenvardžių nevalstybine kalba įteisinimo pasekmes. Agituojant už teisę rašyti`asmenvardžius nevalstybine lietuvių kalba buvo postringaujama ir apie tai, kad Lietuvai tiesiog būtina atlyginti politinę ir net garbės „skolą” Lenkijai, kuriai priklausančių nuo amžių lietuviškų žemių senbuviams esą leidžiama oficialiuose dokumentuose rašyti savo pavardes ir vardus lietuviškos abėcėlės rašmenimis. Raginta išlaikyti „paritetą” asmenvardžių rašybos srityje – Lietuvos lenkakalbiams piliečiams suteikti tokias pačias teises, kokias Lenkijoje esą turi lietuviai.

Štai kaip šis „paritetas” atrodo praktiškai:

Lenkijos Punsko valsčiaus oficialioje svetainėje viršaičio lietuvio Vytauto Liškausko vardas ir pavardė rašomi Witold Liszkowski, jo pavaduotojo Jono Vaičiulio – Jan Wojczulis, vyr. finansininkės Danutės Šimčikienės – Danuta Szymczyk.

Pas mus vyksta priešingai. Piliečio ir ypač aukšto valstybės pareigūno apsisprendimas rašyti pase nevalstybine kalba yra ne tik pasekmė iliuzijos, kad asmenvardis yra privati nuosavybė. Tai ir ištikimybės ir prisiskyrimo vienai ar kitai politinei bendrijai simbolis.

Teksto nuoroda ČIA.

Vytautas Radžvilas

4.6 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
GOJUS

Nu bet straipsnio nuotrauka – tai teksto antonimas.
Kas čia TIESOS’e užgėrė?

blue yellow zov marinie

..ar anys kada buvo tveriozi nuo Tiesu uzgrobimo…..

GOJUS

Nuotraukoj matau mir ir družbu narodov.

blue yellow zov marinie

…myr,druzba,zvacka…ura tra ta taaaaa,ubei fsieeeeex..

blue yellow zov marinie

…uuuuuuch,tie pszhekai,psiakrew…

teisybė lenkiškai

lenkų teisė nutautinti lietuvius turi būti lygi lietuvių teisei nepasiduoti . Kas mano tas mano, o kas tavo dalinkimės teisingai

mus žudys

miškus iškirs, nebus kur pasislėpti ir pabėgti ir mus žudys pagal žydo zelenskio strategiją suformuotą ukrainoje ir žydų palestinoje – mus naudos kaip gyvą skydą o atėjūnai mus žudys ir griaus mūsų namus kaip ukrainoje ir palestinoje :
https://youtu.be/RrXmdGYMxYM

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top