Tėvynės sąjunga krenta už Aidį Meželį?

Šį ketvirtadienį, spalio 3-iąją, sužinojusi apie Seimo pirmininko Vydo Gedvilo atsistatydinimą, parlamentinė Tėvynės sąjungos frakcija susirinko svarstyti pamatinio Tėvynės klausimo: kas dabar Seime rūpinsis dar pavasaryje slapta iš Lietuvos išvykusios parlamentarės Neringos Venckienės apkalta. Partijos pirmininkas Andrius Kubilius pasiūlė, kad šį rūpestį iš atsistatydinusio V.Gedvilo perimtų Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė ir konservatoriai. Tokiam pirmininko siūlymui balsuodami pritarė 24 konservatorių frakcijos nariai, prieš pasisakė – 2. Irena Degutienė buvo paraginta kelti į viešumą atstatydinto Seimo nario Lino Karaliaus pavyzdį ir reikalauti tokio paties parlamento sprendimo dėl N.Venckienės.

Pastebėtina, kad antradienį, spalio 1-ąją, Seime svarstant Generalinės prokuratūros ataskaitą nė vienas konservatorių frakcijos narys nepasiteiravo generalinio prokuroro Dariaus Valio, kodėl jo vadovaujami prokurorai, žinodami, kurioje valstybėje yra net šešiais įstatymo pažeidimais kaltinama N. Venckienė, iki šiol nepateikė jos ekstradicijos prašymo.

Įdomu: kodėl Tėvynės sąjunga nedrįsta reikalauti, kad jiems ypatingai rūpima ir prokurorų seniai sprendžiama teisinė problema būtų iki galo išspręsta teisėtvarkos turimomis teisinėmis priemonėmis? Kodėl Andriaus Kubiliaus vadovaujami konservatoriai taip nuolankiai stoja VSD vyrukų pusėn ir ima įgyvendinti jų bei prezidentūros planus? Kas verčia Tėvynės sąjungą taip sutartinai kristi ne tik už prokurorą D.Valį, bet ir už saugumiečius Aidį Meželį ir Romualdą Vaišnorą? Kodėl Andrius Kubilius veda konservatorius jau Algio Čapliko ir liberalcentristų pramintu politinės savižudybės keliu?

Primename: buvęs Seimo pirmininkas, Darbo partijos narys V. Gedvilas šį trečiadienį pareiškė, kad reikia pradėti apkaltą Seimo posėdžių nelankančiai N. Venckienei. „Rytoj po seniūnų sueigos kviečiu visų frakcijų atstovus į pasitarimą, mes pasakysime, kokie yra keliai ir ką toliau reikėtų daryti. Mes tą procesą bandysime spartinti”, – trečiadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė V. Gedvilas. Parlamento valdybai buvo pristatyta Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvada dėl galimybės taikyti apkaltą iš Lietuvos išvykusiai parlamentarei. Šioje išvadoje teigiama, kad yra pagrindas N. Venckienei apkaltos procesą pradėti. Deja, V.Gedvilas skubiai atsistatydino nebaigęs įgyvendinti VSD ir prezidentūros siūlomo apkaltos projekto. Gal iš Darbo partijos šią valstybinės svarbos užduotį perėmusiai Tėvynės sąjungai seksis geriau?

Pastebime, kad inicijuoti apkaltos procedūrą Seime gali mažiausiai ketvirtadalis Seimo narių arba Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Tuomet Seime sudaroma specialioji tyrimo komisija, kuri turi ištirti apkaltos proceso pagrįstumą. Specialiajai tyrimo komisijai priėmus sprendimą, nuspręsti, ar yra pagrindas pradėti apkaltą, turi visas parlamentas. Tuomet kreipiamasi į Konstitucinį Teismą, kuris pateikia išvadą, ar asmens, kuriam pradėta apkalta, veiksmai prieštarauja Konstitucijai. Gavus Konstitucinio Teismo išvadą sprendžiama dėl asmens pašalinimo iš pareigų. Apkalta pavyksta ir Seimo nario mandatas panaikinamas, jeigu tam pritaria ne mažiau nei 85 Seimo nariai. Neringa Venckienė dingo šių metų balandį. Jos paiešką teisėsauga paskelbė gegužės 10 dieną.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top