Tėvynės sąjungos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė ir DELFI portalas iš didelio rūpesčio Lietuva apsimelavo

Paskelbę negailestingą kovą visiems prezidentės Dalios Grybauskaitės bei profesoriaus Vytauto Landsbergio neklausantiems ir grėsmę valstybei keliantiems lietuviams, Tėvynės sąjungos vadovai ir jiems paslaugus DELFI portalas, regis, šiek tiek persistengė. Iš didelio rūpesčio valstybe jie ėmėsi bjauraus melo.

Vakar, kovo 20-osios, priešpietę DELFI paskelbė sensacingą žinią: Seimo narė Rasa Juknevičienė savo akimis mačiusi ir žurnalistams pranešusi, kad greta parlamento mitingavę radikalai „mojavo Rusijos vėliava“, o jų gretose buvęs Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

DELFI publikavo tokį žurnalisto Šarūno Černiausko rašinėlį:

„Prie Seimo ketvirtadienį vyko mitingas, kuriuo reikalauta referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams surengti gegužės 25 d., kartu su Europos Parlamento rinkimais.O mitinge plevėsavo ir Rusijos vėliava. Iš tribūnos aidėjo Europos Sąjungos lyginimas su okupacija, padėkos Rusijai ir Baltarusijai, prieš homoseksualus nukreipti pareiškimai. Rusijos vėliavos plazdėjimas kelioms dešimtims susirinkusiųjų, panašu, nekliudė. Beje, vieni aktyviausių referendumo šalininkų – organizacija „Būkime vieningi“, kurią Valstybės saugumo departamentas įvardijo atsakinga už internetinės peticijos dėl Klaipėdos prijungimo prie Rusijos platinimą. Renginį stebėjusi Seimo narė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė DELFI teigė, jog vaizdas nuteikė „šiurpokai“ – juolab, kad Rusijos vėliava niekam iš susirinkusiųjų neužkliuvo. „Čia atsiskleidžia tikras turinys ir tikra esmė tų, kurie nori referendumo Lietuvoje. Ir visi kalbėtojai tą priėmė kaip normalų dalyką, tos vėliavos kabėjimą“, – kalbėjo R. Juknevičienė. Beje, anot Seimo narės, minioje po Rusijos vėliava vaikštinėjo ir vienas Tautininkų sąjungos lyderių bei referendumo iniciatyvinės grupės vedlių Julius Panka. „Įdomiausia, kad jame (mitinge – DELFI) stovi ir J. Panka. Taip, stovėjo – pati mačiau savom akim“, – sakė R. Juknevičienė.“

Netrukus paaiškėjo, kad ši sensacinga žinia – melas ir šmeižtas. Rasa Juknevičienė pati aikštėje nebuvusi ir nieko nemačiusi. O Julius Panka ir tautininkai, buvę prie Signatarų laužo, pasipiktino provokatorių iškelta Rusijos vėliava ir prašė policijos ją nuleisti, bet liko neišgirsti.

Suprantamas yra Tėvynės sąjungos ir DELFI portalo noras kuo greičiau susitvarkyti su grėsmingų referendumų iniciatoriais ir kitais neteisingai mąstančiais lietuviais, juos „demaskuoti“ kaip Rusijos agentus. Vis dėlto šį propagandinį darbą derėtų dirbti kiek švelniau ir atsargiau, vengiant Rusijos jėgos struktūroms būdingo akiplėšiško melo ir brutalaus šmeižto.

Tiesos.lt siūlo skaitytojams Tautininkų sąjungos išplatintą pareiškimą:

Šiandien, kovo 20 d., Nepriklausomybės aikštėje, kur prie Seimo vyksta referendumą dėl žemės remianti Laisvės ugnies akcija, įvyko V.Šustausko organizuotas mitingas, kuriam leidimą Vilniaus miesto savivaldybė buvo išdavusi dar sausio mėnesį.

Šustauskininkų mitingas mums pareikalavus vyko atskirai nuo Laisvės ugnies akcijos dalyvių. Pamatę, kad šustauskininkų mitinge buvo iškelta Rusijos vėliava, kreipėmės į policiją dėl jos pašalinimo, tačiau policija, motyvuodama įstatymais ir savivaldybės leidimu, to neleido daryti.

Tautininkų Sąjunga ir Laisvės ugnies akcijos dalyviai yra pasipiktinę šia provokacija. Smerkiame mitingo organizatorius, kurių veiksmus vertiname kaip mėginimą pateisinti neteisėtus Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Labai nustebome, pamatę ponios Juknevičienės komentarą, kuri esą „savo akimis“ matė Julių Panką mitinge prie Rusijos vėliavos. Kadangi mitingo dalyvių buvo nedaug, o mes ten ponios Juknevičienės nematėme, tikriausiai tiek Rusijos vėliava, tiek menamos Juknevičienės akys buvo iš anksto suplanuota akcija, skirta referendumo iniciatyvai diskredituoti. Provokatoriai planavo suplakti mitingą su referendumo šalininkais, o ponia Juknevičienė planavo tai pamatyti. Kadangi policija mūsų prašymu mitingą patraukė atskirai nuo Laisvės ugnies akcijos, planas nepasisekė.

Julius Panka, Tautininkų Sąjungos pirmininkas
Gintaras Songaila, Laisvės ugnies akcijos atsakingas už tvarką asmuo

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top