„The Guardian“ kelia nerimą prorusiškų komentarų antplūdis

The Guardian elektroninėje versijoje po straipsniais apie padėtį Ukrainoje kasdien atsiranda apie 40 tūkstančių komentarų, kritikuojančių Vakarų poziciją. Žurnalistai kalba apie organizuotą propagandos kampaniją.

Britų laikraščio The Guardian žurnalistai prie straipsnių apie padėtį Ukrainoje pastebi didelį kiekį vadinamųjų trolių – Rusijos poziciją ginančių komentarų. Jų pasirodo iki 40 tūkst. per dieną, ir todėl, anot laikraščio redakcijos, jau galima kalbėti apie organizuotą propagandos kampaniją.

„Skaitytojai ir žurnalistai yra susirūpinę, kad komentarų autoriai – tai žmonės, kuriems mokama už įžeidinėjimus ir puldinėjimą tų asmenų, kurie kritikuoja Rusiją ar prezidentą V. Putiną“, – sako The Guardian redaktorius Krisas Eliotas.

Žurnalistai jam vis dažniau skundžiasi, kad dauguma puslapių, publikuojančių prorusiškus komentarus, buvo sukurti jau po 2014 m. vasario įvykių. Be to, komentarų tekstai kartojasi, lyg būtų parašyti pagal šabloną, o patys komentarai nuolat „rekomenduojami“ kitiems vartotojams.

Krisas Eliotas primena, kad 2012 vasarį The Guardian pranešė apie Vasilijaus Jakemenko, buvusio jaunimo judėjimo „Naši“ federalinio komisaro, ir spaudos sekretorės Kristinos Potupčik bei kitų judėjimo aktyvistų elektroninį susirašinėjimą, kuriame buvo kalbama apie paiešką žurnalistų ir tinklaraštininkų, pasiruošusių neobjektyviai rašyti apie Putino politiką. Apie tai paaiškėjo, kai anoniminė aktyvistų grupė įsilaužė į judėjimo „Naši“ elektroninį paštą.

Daugiau skaityti ČIA.

Šaltinis: dw.de

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
o taip

Tokių pat trolių ir pas mus netrūksta. Pasižiūrėkim kas dedasi po Braziulio straipsniu.

Sumaištis vakaruose.

Kol jie patikės,kad tai pavojinga ir kad tai reikia trinti.

DDD

Daug priklauso nuo pačių portalų adminų – galima blokuoti putinistų IP.

nieko naujo

perimtos sovietines propagandos tradicijos.

ruta

‘Duokite man masines informacijos priemones ir as bet kokia nacija paversiu kiauliu banda !’ Gebelsas .

ruta

p.s. Rusijoje Vologdos srityje , valstybiniu uzsakimu komitetas uzsake uz 200 000 ‘koloradiniu’ juosteliu , ar tai ne marazmas , kai ten pat karo veteranai nesulauke realios pagalbos / echo msk.ru/ .

rutai

O kiaulių vieta tvarte. Su kai kuriais putininiais „lietuviais” santykius teko nutraukti. Jei daugelyje įstaigų yra užrašai „prekių agentai nepageidaujami”, logiškas būtų ir putinistų nepageidavimas. Gražiai tokia lentelė atrodytų ir prie namų valdų.

Rasa

putinistų kvailumas aršus – geriausias ženklas, kad jie tiesiog užprogramuoti susinaikinti

Bonis

As kiekviena diena skaitau The Economist, Financial Times, New York Times ir ten ne ka mazesnis „putinoidu brigados” puolimas. Ypac tai matosi po The Economist straipsniu apie Ukraina arba Rusija. Nors tiek gerai, kad zmones kurie domisi politika ir komentuoja straipsnius tuos putinoidines brigados narius atpazista ir „sudeda juos i vieta” labai greitai.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top