„Tie-SOS!“ akcijos dalyviai Vilniaus Universiteto rektoriaus prašo patikslinti atsakymą

Pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai, nuo gegužės 17 d. kiekvieną dieną budintys S.Daukanto aikštėje, seniai pastebėjo viename iš Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto langų į juos nukreiptą kamerą bei tame pačiame lange iš lauko pusės esantį mikrofoną. Iš arčiau susipažinti su minėta stebėjimo įranga nevisai pavyko, nes tam ryžtingai pasipriešino socialinio darbo katedros darbuotoja, krūtine užstojusi dėžę, kurioje glaudėsi kamera PIXELA.

Šio tyrimo rezultatas buvo kelios nuotraukos, iš kurių viena buvo panaudota agitaciniame plakate, iškabintame fakulteto skelbimų lentoje, kuriuo studentai buvo raginami reikalauti pašalinti Universiteto garbę ir autonomiją pažeidžiančią sekimo įrangą.

Dar viena nuotrauka buvo pridėta prie rašto, kurį Vilniaus universiteto Rektoriui Benediktui Juodkai parašė pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyviai, prašydami informuoti, kokiu pagrindu ir kieno užsakymu vykdomas stebėjimas bei kur bus panaudoti įrašai.

Kitą dieną stebėjimo įrangos nebeliko. Tokia greita reakcija sudarė įspūdį, kad mėginama kuo greičiau viską užglaistyti, kad niekam nekiltų noras aiškintis, kokiai įstaigai Vilniaus universiteto Rektorius išdavė leidimą tas kameras įrengti ir ar jų buvimas suderinamas su asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimais.
„Tie-SOS!“ akcijos dalyviams toks noras aiškintis vis dėlto kilo, jis ypač sustiprėjo rugsėjo 26 d., kai buvo gautas Universiteto vadovybės atsakymas. Siekdami išsiaiškinti, kas yra duomenų valdytojas minėto įstatymo prasme, jie parašė Rektoriui antrą raštą prašydami vis dėlto suteikti tikslią informaciją, kam buvo perduodama įrašinėta informacija. Šį raštą pasirašė apie 20 akcijos dalyvių.

Tiesos.lt primena: duomenų subjektų skundus dėl galimai neteisėto duomenų gavimo ir naudojimo nagrinėja Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (Juozapavičiaus g. 6 / Slucko g. 2, 09310 Vilnius, http://www.ada.lt/index.php?lng=lt).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top