Tiesos.lt sveikina vyriausybinį jaunimą su politiškai teisingu sprendimu

„Puikus atžalynas auga“, – turėjo pagalvoti Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Tėvynės sąjungos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė, VSD generalinis direktorius Gediminas Grina, sužinoję apie politiškai didžiai nuovokų Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) sprendimą paskelbti prezidentę D.Grybauskaitę labiausiai jaunimui nusipelniusiu žmogumi. 

* * *

Prezidentė išrinkta „Jaunimo metų žmogumi 2013“

Pirmadienis, gruodžio 16 d. (Vilnius). Prezidentūroje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė apdovanojimą „2013 m. žmogus, labiausiai nusipelnęs jaunimui“. Šis apdovanojimas skirtas už Prezidentės aktyvią paramą jaunimui ir dėmesį jaunimo užimtumo skatinimui, visuomeninių iniciatyvų palaikymą ir Nevyriausybinių organizacijų (NVO) plėtros įstatymą, ilgalaikį bendradarbiavimą su jaunimo organizacijomis.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos teigimu: „Dalia Grybauskaitė visuomet palaiko jaunimą ir jo iniciatyvas. Prezidentė nuolat stengiasi išsakyti savo nuomonę jaunimui aktualiomis temomis ir padėti, kai to labiausiai reikia. Tai – žmogus, kuriuo galima pasitikėti ir tikėti“.

Pasak Prezidentės, Lietuvos jaunimas yra didelė kurianti jėga. „Aktyvūs, darbštūs ir atsakingi jauni žmonės skatina šalies pažangą, rūpinasi mūsų istorinės atminties išsaugojimu ir padeda šalia esantiesiems. Investicija į jaunimą – investicija į valstybės ateitį, todėl ir toliau skirsiu didelį dėmesį, kad jaunimas turėtų galimybių ne tik mokytis, bet ir dirbti, užsiimti visuomenine veikla ir būti naudingas Lietuvai.“

2013 metais Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva buvo parengtas ir Seimui pateiktas Nevyriausybinių organizacijų (NVO) plėtros įstatymas, kuriuo siekiama apibrėžti nevyriausybinių organizacijų statusą, bendradarbiavimą su valstybės institucijomis ir galimybes dalyvauti priimant sprendimus bei teikiant viešąsias paslaugas.

Prezidentė nuosekliai skiria didelį dėmesį ir kovai su jaunimo nedarbu. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu pavyko pasiekti, kad ES biudžete būtų numatyta daugiau lėšų šiai problemai spręsti. Šalies Vyriausybė buvo įpareigota imtis konkrečių ir veiksmingų priemonių, kurios padėtų jauniems žmonėms įsidarbinti, skatintų jų verslumą.

Prezidentės iniciatyva Seimui buvo pateiktos įstatymo pataisos, numatančios studentams galimybes savarankiškai ir be jokių tarpininkų atlikti praktiką bei įgyti realios darbo patirties. Įstatymu siekiama užtikrinti ir jaunų žmonių teisinę apsaugą: iki 4 mėnesių per metus atlikdami savarankišką praktiką, jie būtų draudžiami valstybės lėšomis nelaimingų atsitikimų draudimu bei privalomuoju sveikatos draudimu.

Prezidentė aktyviai remia jaunimo iniciatyvas ir globoja renginius, sutelkiančius pasaulio lietuvių jaunimą, padedančius puoselėti istorinę atmintį ir skatinti pilietiškumą.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia, jaunimo organizacijas Lietuvoje jungianti nevyriausybinė struktūra. 1992 m. įkurta organizacija vienija apie 200 000 jaunų žmonių.

Nuotraukos – R. Dačkaus.

2013-12-16, Prezidentės spaudos tarnyba


* * *

Ta proga primename Tiesos.lt publikacijas apie naująjį Nevyriausybinių organizacijų įstatymo projektą:

Vyriausybinių ar nevyriausybinių organizacijų įstatymas?
Žmogaus teisių gynėjai siūlo atmesti „prezidentės parengtą“ Nevyriausybinių organizacijų įstatymą ir rašyti naują
Romualdas Povilaitis: Prezidentės siūlomas įstatymas – tai putinizacija
Irena Vasinauskaitė. Du P – parlamentas ir prezidentė – smaugia pilietinę iniciatyvą [1]
M. Žaltauskas: Nevyriausybinių organizacijų įstatymu reikia įteisinti tai, kas jau veikia
Iš propagandos frontų: į kovą valdžia meta jaunimą
Skirmantė Kondratienė: Projektas galbūt netobulas, bet kai ką sprendžia
R.Povilaitis. Ponas M.Žaltauskas neteisus – ne visos NVO valdiškos

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kažkas sumanipuliavo

jaunimu…Jie man primena komjanimo sekretorius.Pasibaisėtini karjeristai. Dar V.V.Landzbergis sako,kad viskas susitvarkys savaime.Jis skaudžiai ir neatsakingai klysta.Jie degraduoja sparčiau nei komjaunuoliai.Pasibaisėtini garbėtroškos.

Juozas

net pensininkai mato, kad Grybauskaite valstybeje dirba trigubais standartais ir nekalba apie supuliavusia teisesauga, kisenini Vali, o jai tai visa ” ne prie ko”.

Arūnas

Kažkas yra pasakęs, kad turi pasikeisti kartos ir tik tada geriau gyvensime. Kaip matome nauja karta jau sėkmingai keičiama. Manau su tokia pamaina bus tik blogiau.

Pensininkas

Prisimenu 1948 metų anktyvą pavasarį (gal vasario 23 d.) prieš gegužės 22 d. tremtį Sibiran. Joniškio gimnazijoje ant scenos komjaunuoliai dainavo: Mes su Stalinu į saulę, mes su Stalinu kovon… Kažkas panašaus ir dabar vyksta. Jaunimas ekstazėje. Šlykštu.

pensininui

išsivalyk purvą savo viduje, tai nebereks jo taškyti kitiems į veidus. Jei būtum buvęs tame sibire, tai mokėtum atskiti pelus nuo grūdų ir nepasiduotum taip lengvai neobolšebikinei propagandai.

Yes

Juokas.Koki dar juoka sugalvosit?Ar jus nezinote,kad didziausia bedarbyste jaunimo tarpe.Taip „gudriai” ismastyti galejo ,tik senuju konservatoriu anukai…O gal „dedukas” liepe?

absurdas

jei Prezidewntė palaiko Lietuvos NVO, o ne tas kurios remiamos iš užsienio, tam kad vykdytų čia destrukciją, tai pravda ima klykti apie putinizciją?:)

iš sorošistinių Bernardinų:

„Bernardinai.lt“ pradeda tekstų, skirtų ugdyti pilietinę visuomenę bei aktyvinti pilietiškumą, ciklą – „Nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje“. Šį ciklą remia Jungtinės Karalystės  ambasada Lietuvoje. Pirmasis ciklo tekstas, skirtas Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centrui. Neseniai sukako dešimt metų, kai Labdaros ir paramos fondas „Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras” oficialiai veikia Lietuvoje. Tai, jog ši sukaktis nesulaukė didesnio visuomenės dėmesio, rodo, kad centras išgyvena ne geriausius laikus. Kita vertus, NIPC per šį dešimtmetį nuveikė tikrai labai daug. Taip pat, kiek žinau, ir šiuo metu centras atsigauna po tam tikros krizės. Naujasis šio centro vadovas Martinas Žaltauskas” Taigi straipsnis kone šešių metų senumo. Iš jo sužinome, kad NVO remia užsienio ambasada. Kas toje ambasadoje dirbo ir dirba? Sorošas visada buvo Rotschildo dešinioji ranka,… Skaityti daugiau »

dainius praeras

manau butu lab grazu kad prezidenturoje taip pat pagarbiai butu priimti jaunuoliai aktyviai rinke parasus del referendumo…

Stasys

O kur yra gėdingai „ištrinta” devynmetė Deimantė? Mano požiūriu, visi veiksmai prieš ją, vien tam, kad „ištrinti” ją valstybės vardu yra didėlė Lietuvos valdžios gėda.

Algis

Komunistai įsitvirtino Lietuvos valdžioje, pats laikas atkurti ir komjaunimo organizaciją.

Mintis

Aš panašią chėbrytę kažkur mačiau…auga jaunoji karta-ištikima pamaina.Tik ar
tarnaus tautai,žmonėms… Vargu.

Jo (VaidasVDS)

Ech, jaunimas.
Tikėkite į Dievą, o ne į žmones, nes kuomet tikima į žmones, jie sudievinami, o tai prie gero niekada nepriveda…

Kodėl

šie jaunuoliai be baltų pirštinių?

na va... sulaukėm...

auga naujų begalvių-prisitaikėlių tauta…

Mįslė jaunimui

TSKP panelė, o konservatoriška suknelė. Kas?

Kaip tendencingai Pavilionienė

stumia vaikų atidavimą gėjams,be vaiko atsiklausimo.Per LNK šiandien.Čia jau propaganda,už kurią reikia teisti.

Tokia genderizmo propaganda,

kad ištrinti Garliavą ir Deimantę?Matyt,neramūs.Ar buvo šiandien akcija?

Ką reiškia,kai

vardo laukelyje parašyta „Blokuojamas”.Ir labai sunku patekti į portalą.

Nuostabu

Aha…gal už nuostabų Garliavos Mergaitės išlaivinimą iš gimtų namų saulei tekant,su pompastika,guminėmis pirštinėmis,kvapniomis kaldrytėmis,benzopjūklais,stiklo šukėmis ir t.t.
Vienžo,buvo gražu.
Paliko įspūdį visam gyvenimui,o galbūt ir po mirties bus ką prisiminti.

šlykštu

Brežnevui – partinis bilietas Nr.2 (Nr.1 buvo Leninui), Dėdulei Landsbergiui – Lietuvos piliečio pažymėjimas Nr.1, Grybauskaitei – blekinis niekutis be numerio. Koks padlaižūniškas jaunimėlis auga, tokie glitūs ir slidūs toli eis. O mėlynoji ponia visų didžiausių pasaulio degeneratų pavyzdžiu lenda vaikučių galvas glostyti.Šlykštu…

Mokytoja

JiJOTas: „prezidentė – žmogus, kuriuo galima pasitikėti ir tikėti”. Na, „pasitikėti” dar suprasčiau. Bet „tikėti”? Vyriausybinis jaunimėlis prarado saiką, sveiką protą ir savigarbą.

Tik sovietų komjaunimas Leniną ir Staliną kėlė į nuversto Dievo vietą. „Tikėjo Leninu”, bet ne Kristumi.

Ką padarė valdžia su Lietuvos vaikais, kad jie kalba ir elgiasi, kaip SSSR komjaunuoliai prie Stalino?

ateitis miglota

auga grybelynas.

baravykas

Voveruskos atzalynas atrodo irgi gerokai imites.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top