Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Jūsų dėmesiui siūlome Ramūno Aušroto atrinktą ištrauką iš Tikėjimo mokymo kongregacijos Notos dėl katalikų veiklos ir elgesio politiniame gyvenime kai kurių klausimų. Nota skirta Katalikų Bažnyčios vyskupams ir ypač katalikų politikams bei visiems tikintiems pasauliečiams, pašauktiems dalyvauti demokratinių visuomenių viešajame ir politiniame gyvenime.

„Politinėje veikloje susidūrus su moraliniais principais, neleidžiančiais jokių nuokrypų, išimčių ar kompromisų, katalikų veikla darosi labiau krintanti į akį ir atsakingesnė. Turėdami priešais akis pamatinius etinius reikalavimus, kurių nevalia atsisakyti, tikintieji turi žinoti, jog ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove. Tokie atvejai, pavyzdžiui, yra pilietiniai įstatymai aborto ir eutanazijos srityje (nepainiotini su perdėto terapeutinio uolumo atsisakymu, kuris teisėtas ir moralės požiūriu). Šie įstatymai turėtų saugoti pirmapradę žmogaus teisę į gyvenimą nuo prasidėjimo momento iki natūralios pabaigos. Čia taip pat primintina pareiga gerbti ir ginti žmogaus embriono teises. Panašiai būtina laiduoti šeimos, pagrįstos monogamine dviejų skirtingos lyties asmenų santuoka, apsaugą bei skatinimą ir ginti jos vienybę bei tvarumą nuo mūsų laikų modernių įstatymų dėl skyrybų. Nesantuokinio bendro gyvenimo formoms jokiu būdu nevalia teikti nei tokio teisinio statuso, kokį turi santuoka, nei teisinio pripažinimo. Tėvų laisvė auklėti savo vaikus irgi yra neatimama teisė, kuri pripažinta ir tarptautinėmis žmogaus teisių deklaracijomis. Iš akių nevalia išleisti ir socialinės nepilnamečių apsaugos bei aukų išlaisvinimo iš šiuolaikinių vergijos formų (pavyzdžiui, narkotikų ar prostitucijos). Šiame sąraše taip pat neužmirština teisė į religijos laisvę bei ūkio, tarnaujančio asmeniui bei bendrajai gerovei ir paisančio žmogiškojo solidarumo bei subsidiarumo principų, pagal kuriuos „saugojamos ir skatinamos visų asmenų, šeimų ir grupių teisės bei naudojimasis jomis“ [21], plėtra.“

Šaltinis: Tikėjimo mokymo kongregacijos nota

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O kur

kas aš toks….?

Vilnietis

TAI TURI PASAKYTI NE AUŠROTAS BET VYSKUPŲ KONFERENCIJA, BEI KIEKVIENAS VYSKUPAS, KARDINOLAS IR KUNIGAS ATSKIRAI.

Sovietizuotas vilnietis

mano, kad Aušrotas neturi teisės apie tai kalbėti.
Nuo kada? Juk jūsų sovietmetis jau seniai baigėsi,
o liberastinis ateizmas dar Lietuvos nevaldo…

Pastabėlė

Tikėjimo doktrinos kongregacija…

ah1

religija tai žmonių valdymo sistema o tikėjimas tai rėmimas vienokios ar kitokios religijos valdymo sistemos.

ir viskas nuplaukia

kai katalikų bažnyčios vyskupai Vokietijoje nusprendžia skirti po 50 tūkst. eur. nukentėjusiems nuo lytinės prievartos bažnyčioje. Oficialiai Vokietijoje priskaičiuojama apie 3677 tokių aukų per 1946 – 2014 m.laikotarpį. Kiekviena atskira auka – tai atskira tragedija. Ir išsigimėlių yra visur, net bažnyčioje. Tačiau nejaugi jie nesupranta, kad esant tokiam statistiškai nedideliam šitų nusikaltimų skaičiui kenčia visa bažnyčia ir čia ne plauti garbę jau reikia o iš bransboito pilnu pajėgumu šluoti visą mėšlą. Ko bijoma? Tik nejuokinkit su tais tūkstančiais šventieji tėvai …

Vilnietis to Sovietizuotas vilnietis

Aš tau sakau priedurni jei nesupranti kas sakoma, kad apie religinius reikalus turi šnekėti pati bažnyčia, nes čia jos reikalas ir jos turi klausyti kas save skaito katalikais. gali ir Aušrotas šnekėti, bet tai privalo kalbėti bažnyčios hierarchai ir tada galima laukti efekto.

Vilniečiams ir ah1ams

Jei nežinote pamatų, paskaitykite bent Katalikų Bažnyčios katekizmą. Bažnyčia nėra kunigų organizacija, kurioje ir už kurią kalba vien kunigai. Bažnyčia yra Ekklesia – tai graikiškas žodis, kuris reiškia sušauktą susirinkimą. Tam vartojamas ir specifinis terminas SURINKIMAS, atitinkantis hebrajų kalbos šaltinį QeHILLA. Lietuviai, vartojantys slavišką pagonių kilmės barbarizmą bOžnicą, nesusigaudo ir pramano nežinia ką. Eklesijoje turi reikšmę autoritetas, priklausantis nuo įšventinimo pareigoms laipsnio, kurio teisėtumas per rankų uždėjimą pareina nuo pačių apaštalų. Jei čia viskas tvarkoje, tai visi pakeitimai ir naujovės eina iš viršaus į apačią, tačiau gerai žinant ir atsižvelgiant į tai, kas eina iš apačios į viršų. Tikintysis ne tik gali, bet ir privalo dalytis savo nuomone ir abejonėmis visų pirma su nuodėmklausiu, o jei jis neišsprendžia – su… Skaityti daugiau »

Vilnietis to Vilniečiams ir ah1ams

Niekas ir nesako kad Aušrotas neturi teisės dalintis- malačius kad dalinasi- tik aš sakau kur bažnyčios žodis šitais klausimais? Kodėl jie pastoviai tyli prišikę kelnes kai aplinkui vyksta toks pragaras?? kodėl eiliniai žmonės privalo ginti moralės normas- kai bažnyčia apsimeta nieko nematanti ir negirdinti ir net negalvoja nei kažką sakyti nei kažką daryti! Kodėl neatskiria nuo bažnyčios tiek politikų tiek nuomonės formuotojų už paramą vaikų atiminėjimas, pederastijai, lyčių keitimams, abortams?? Kodėl jie to nepadaro ir išvis niekaip į tai nereaguoja po velnių??? tik tokie kaip doveikos važinėja su jazzu (kuri yra viena iš pagrindinių lgbt rėmėjų ir pati matomai yra degradavus iškreepėlė) po afrikas ir fotkinasi su negrų vaikais- bet tas doveika niekada nepasakys nei vieno žodžio prieš iškrypėlius ir… Skaityti daugiau »

Al.

Pritariu Vilniečiui. Tikėjimo mokymo kongregacija pasisakė aiškiai, bet mūsų vietiniai bažnyčios vadai doroviniu klausimu tyli. Gal, kaip ir Romos vyskūpas, galvoja ,,kas mes tokie, kad…”? Tai kai NS vadai skelbiasi krikščioniška partija, kokią krikščionybę jie turi omeny?

Vilniečiams ir ah1ams >      2020-10-20 2:11

Vėl painiojate Eklesiją su konkrečia vadovybe, kuri apostazės atveju gali atsidurti net ir ANAPUS Eklesijos. Eklesija nėra politinė partija su Centro Komitetu. Gali atsitikti taip, kad būtent Aušrotas ir yra Eklesija, t.y. sako jos vardu, gal ir pats to neįtardamas. Tai labai ploni dalykai, brolau.

Students For Life of America

The Pro-Life Gen Crashes the 2020 Women’s March
https://www.youtube.com/watch?v=903jshFFPyc&feature=emb_logo

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top