Tolerancijos egzaminas

Liepos 27 d., šeštadienį per pietus, kai Gedimino prospekte vyko vaivorykštinis renginys, turėjęs pamokyti lietuvius pagarbos kitokiems, įsimintiną pamoką gavo ir monsinjoro Alfonso Svarinsko pakviesti maldininkai, susirinkę į bendrą maldą Arkikatedros šventoriuje.

Šįkart trumpą – maždaug pusės minutės – tolerancijos mokslo įvadą akivaizdžiai obskurantizme paskendusiems lietuviams išdėstė Michielas Henninkas – 20 metų studentas, kaip vėliau paaiškėjo, olandas. Pro šalį ėjęs jaunuolis nusprendė nepraleisti progos ir pademonstravo visą tolerancijos, pagarbos kito nuomonei bei religijos laisvei patrauklumą: vienu judesiu nusismaukęs kelnes atstatė maldininkams nuogą pasturgalį su visomis grožybėmis. Šį jo švietėjišką darbą fotografavo tėvas, stovėdamos kiek nuošaliau stebėjo motina ir nepilnametė sesuo.

Tokios tolerancijos pilnatvės apakinti, maldininkai kurį laiką negalėjo atsitokėti, tačiau atgavę amą – pirma moterys, o vėliau ir vyrai – puolė prie jo sulaikyti. Kiti, nusprendę, jog kviesti policiją telefonu beprasmiška, nubėgo jos ieškoti į Gedimino prospektą. Kaip vėliau pasakojo įvykio liudytojai, prieglobsčio nuo lietuvių, vis dar skendinčių Viduramžių tamsybėse, jaunuolis, traukiamas tėvo, pasuko ieškoti… į Arkikatedrą.

Sodinamas į policijos mašiną, vaikinas rankomis dengėsi veidą nuo žurnalistų. Toks painiojimasis glumino ne ką mažiau: negi nuo šiol rodyti veidą, kaip neatspindintį pamatinių „Europos“ vertybių, bus gėda, o nuogą pasturgalį – garbinga?

Liepos 29 d., pirmadienį, Vilniaus apskrities policijos pareigūnai nusprendė būti svetingi ir, numoję ranka į piliečių pareiškimą, kuo jiems nusikalto M. Hennikas, jie nutraukė ikiteisminį tyrimą – įvertinę užsieniečio elgesį kaip nedidelį chuliganizmą, tokią kaltę jis ir pats pripažino, policijos pareigūnai jam teskyrė 300 Lt baudą.

Jūsų dėmesiui siūlome Aikštės TV operatorės Aušros Gabalytės video reportažą apie šį incidentą.

Plačiau ta tema:

Geraširdžiai policininkai ir nesmalsūs žurnalistai. Katalikofobas Michiel Hennink liko be pamokos

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top