Tomas Baranauskas. Apie statybų verslą ir aukštąjį mokslą

alkas.lt

Situacija Lietuvos aukštajame moksle tokia… Jis – labai, tiesiog siaubingai nekokybiškas, todėl jį reikia skubiai reformuoti. Ir kuo greičiau, tuo geriau. Ypač, kol dar niekas iš Gedimino pr. 11 neišspyrė pono Sauliaus Skvernelio su jo „profesionalais“.

Bet gal pirmiausia – apie statybas. Žinia, kad pati statybų kaina yra vienoda nepriklausomai nuo to, kur kas nors statoma. Bet pastatyto pastato pardavimo kaina anaiptol nevienoda – kuo vieta prestižiškesnė, tuo kaina didesnė. Sklypas prie Neries, priešais Seimą, kurį turi nelaimę užimti Lietuvos edukologijos universitetas, – viena iš prestižiškiausių vietų Vilniuje.

Ir štai čia atsiranda toks „aukštojo mokslo ekspertas“ beigi „reformatorius“ Robertas Dargis, gryno sutapimo dėka esantis ir didelės statybų bendrovės „Eika“ generalinis direktorius beigi savininkas, kuris išskėstomis rankomis sutinkamas S. Skvernelio ir švietimo ministerės J. Petrauskienės. Jis, kaip statybų ir aukštojo mokslo žinovas, išaiškina, kad LEU turi būti sunaikintas, nes yra tiesiog labai nekokybiškas, o jo pastatai – ir tai svarbiausia – turi būti parduoti. S. Skvernelis tą net viešai pabrėžia (kvailys ir plepys, tiesą sakant, – kas gi tokius dalykus viešai sako pirma laiko?).

Taigi štai toks jau sutapimas, kad ir S. Skvernelio, ir J. Petrauskienės nuomonės visiškai ir principingai sutampa su R. Dargio nuomone, poreikiais ir pageidavimais. Naikinimas vykdomas išsijuosus: nebeduodama krepšelių LEU mokytojų rengimui, o kad netyčia neatsirastų norinčių studijuoti savo lėšomis, dar ir padidinami reikalavimai – ir stojamasis balas, ir minimalus stojančiųjų skaičius. Dėl to LEU šią rugsėjo 1-ąją pirmą kartą savo istorijoje į pirmąjį kursą nebepriėmė nei istorikų, nei lituanistų, nei daugelio kitų specialybių būsimųjų mokytojų. „Nepriklausoma“ žiniasklaida iškilmingai trimitavo, kad „studentai uždarė“ nekokybiškas ir nereikalingas studijų programas. Nes mokytojai juk nereikalingi, tiesa? Reikalingas sklypas prie Neries, ar ne pone R. Dargi?

Iškyla naujas pavojus: LEU nori jungtis su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU). Tada VDU perimtų pastatus (ir sklypą prie Neries), buvusio LEU pagrindu įsteigtų Švietimo akademiją. Tai – grėsmė aukštojo mokslo kokybei, žinoma. Nes argi gali būti kokybiškas aukštasis mokslas prestižiniame sklype prie Neries, kuriame nebent tik „Eika“ pastatytų kokybiškų biurų kompleksą?

Švietimo ministerija dirba išsijuosus, ekspertai (žinoma, su „ekspertu“ R. Dargiu – kaip gi be jo) tarškina klavišais, įrodinėdami, kad ko jau ko, bet LEU su VDU jungti negalima. Pradedama veikti ir LEU bendruomenėje. Randamas vienas „kokybiškas“ fakultetas – Ugdymo mokslų, kuriam gal ir atsirastų vietos po Vilniaus universiteto (VU) stogu. Gal. Niekas, tiesą sakant, to ir nežadėjo – bent jau raštu. Bet įtikino to fakulteto vadovus bei kolektyvą – bent jau žodžiu.

Ir štai minėtasis fakultetas kartu su keliais LEU vadovais ima reikšti kitą nuomonę – kad reikia jungtis su VU. Nors jokių realių pasiūlymų iš VU net negauta. Nebent kažkam kažkas privačiuose pokalbiuose be formalių įsipareigojimų pažadėta. Iš pradžių vaizduoja tą savo nuomonę kaip LEU bendruomenės opoziciją nuo bendruomenės atitrūkusiai vadovybei. Paskui, kai 90 proc. LEU bendruomenės (nedalyvaujant minėtam fakultetui) nubalsavo už jungimąsi su VDU, tiesiog kaip labai gero fakulteto poziciją. Beje, minėto balsavimo išvakarėse visi LEU darbuotojai gavo viliojantį darbo pasiūlymą iš VU. Tiksliau, pasiūlymą domėtis įsidarbinimo galimybėmis… Sako, jūs labai reikalingas, o mes tuoj plėsimės – sekite skelbimus ir skaitykite konkursų nuostatus.

Prieinama net iki to, kad to labai gero fakulteto itin kokybiškas kolektyvas net kreipiasi į Seimą prašydamas perkelti Ugdymo mokslų fakulteto programas į VU. Na, tai – vis dėlto tik Ugdymo mokslų fakultetas – ne Teisės fakultetas – pabrėžiu, bandydamas pateisinti… Todėl gal ir prireikė Seimo kanceliarijos Teisės departamentui jiems savo rašte aiškinti, kad universiteto padalinys nepriima sprendimų dėl universiteto ateities, jo skaidymo ir pan.

Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Štai kas daroma iš Lietuvos aukštojo mokslo ir jo bendruomenės griaunant, priešinant ir pjudant. Ar nepaspringsi pelnu iš sklypo prie Neries, pone R. Dargi? Ar ramiai miegate, pone S. Skverneli ir ponia J. Petrauskiene? Sakote, viskas gerai, jeigu sąžinė netrukdo?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Ar dar nepavargote nuo reformų? Reformos reikalingos tam, kad NIEKADA jokio kokybiško mokslo neatsirastų. Mokslui vystytis reikalingas stabilumas. Esant reformoms, kurios tęsiasi visą laiką, akademinė bendruomenė laikosi abiem rankom įsikibusi į kėdęs, darbui laiko nėra. Kaip vienas efektyviausių reformų rezultatų….. plagiatorius Petras Baršauskas KTU rektoriaus poste ir vis dar NEIŠMESTAS?. Tik esant reformatoriškam procesui tokie šposai yra galimi. Nėra kam patikrinti…. rektorių kvalifikacijos. Iš akademinės universitetų bendruomenės ATĖMĖ teisę rinkti savo rektorių, o taip buvo pagal berods 1991 vasario 12d. priimtą Mokslo ir Studijų įstatymo 16 str. 2-ą dalį, kuri jau senai panaikinta. Universitetai privalo būti BETEISIAI, o rektoriai paskiriami pagal blatą. Vienu žodžiu, tegyvuoja reformatoriai-vagys, galės išvaikyti akademinę benduomenę, savus kadrus pasistatyti ir dar vis ką nors iš likučių… Skaityti daugiau »

taip

Taškas ant i. Aiškiai ir logiškai. Niekaip negalėjau suprasti, kodėl kas kelinta diena pasipylė deklaratyvūs pono R. Dargio straipsneliai. Net gandai, kad į prezidentus eis.
Ach, tie saldžialiežuviai reformatoriai,gerai užmetę tinklą. Pro reformų skyles iškrenta idėjos, deklaracijos ir įvaizdžiai. Apgailėtina vystosi situacija.

Neblogas straipsnis butų,

Jei tik autorius nebutu “patogus” istorikas, atsisakantis matyti viską, kas trukdo karjerai ir rizikuotų netekti, matyt, ir taip nedideles algos. Nors kaip žinome iš patirties, lietuviai nepuola gelbėti drasiuju.

Jurgis

didžioji bėda – kiekvieno mūsų, visų pirma, čia tai tikrai reik pradėti kalbą nuo savęs… – solidarumo trūkumas, baimė užstoti buldozerinamą žmogų, netgi vaiką. — kita, ne mažiau didelė yda – baimė pasirodyti ne vieninteliam protingam… žiūrėkite, kaip kadrų klausimas sprendžiamas nuo pat nepriklausomybės – tol visi protingesni buvo valomi, kol ant lauko pliko tik kelios pušelės beliko… ir toliau tas pats vyksta. ir visi protingesni, nesutikę ar nesutinkantys tik pritarti ir pašlovinti, liko paraštėse – tiesmukai, lyg kokia socialinė grupė įvardijama marginalais (nepainiokite su Letu Palmaičiu). — bet ratas užsidarė, tapo ydingas dar ir dėl to, kad ir šie numarginalizuotieji ima elgtis taip pat – nesolidariai, nesutelktai, negeba pamatyti tokios situacijos teikiamų pranašumų ir, žinoma, to paties savo noro… Skaityti daugiau »

Pikc

->”Neblogas straipsnis butų” – ir kuo gi tas T. Baranausko kaip istoriko „patogumas” pasireiškia?

Al.

Taiklu ir išsamu. Nebent pridurčiau, kad jei Viešpats bus maloningas ir teisingumas bent trumpam nugalės, valstybės ir tautos naikintojai bus nubausti visu įstatymo griežtumu.

Nicolas sandra

Sveiki visi, šiandien labai džiaugiuosi. Mačiau komentarus iš žmonių, kurie jau buvo gavę paskolą iš Sabinehelps@gmail.com, tada nusprendžiau pasirašyti remdamasis jų rekomendacijomis ir tik prieš kelias valandas patvirtinau bendrą 10 000 eurų sumą, kurios paprašiau savo banke. sąskaitą. Tai tikrai puiki žinia ir patariu visiems, kuriems reikalinga tikra paskola, pateikti prašymą el. Paštu: sabinhelps@gmail.com

Noray Esther

Binary/bitcoin optional trading!!!!
Way to success is very narrow,and what makes it narrow is disbelief and doubt in front of opportunity.
Bitcoin is the real deal.Invest
$250 – $3000
$500- $5000
$1000- $10000
$1500-$15000
$2000-$20000
Get profit in 5 working days
Interested individuals Contact me if you are interested or WhatsApp +1(301) 329-5298 or email: int.hackers002@gmail.com

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top