Tomas Baranauskas. Kanapių legalizavimas: ėjimas žirgu

Veidaknygė

Kanapių rūkymas šiuo metu Lietuvoje yra JAU legalizuotas, o ne dekriminalizuotas. Ir tuo pagrindu Vilniuje ir Kaune jau įsisteigė pirmosios parduotuvės, legaliai prekiaujančios rūkymui skirtomis kanapėmis!

Atsimenate, dar 2013 m. apsirūkiusi publika staiga susirūpino, kad niekas netrukdytų gaminti kanapinių virvių, nes gi, na, kam tos virvės gali pakenkti?

Ir štai Seimas 2013 m. priima Pluoštinių kanapių įstatymą… Ne ne – čia juk nieko bendro su rūkymu, nieko net panašaus į marihuaną! Pramonės, tik pramonės ir nieko daugiau, kaip tik pramonės interesais šis įstatymas priimtas! Gaminsim virves ir tiek! Na, o kad tomis virvėmis labiausiai džiaugėsi apsirūkiusi publika su visokiomis armonaitėmis priešaky, tai tik sutapimas. Galų gale, juk ir jie turi teisę rūpintis liaudies ūkio ir pramonės reikalais!

2013 m. Pluoštinių kanapių įstatymas nedviprasmiškai apibrėžė, kas yra tos pluoštinės kanapės: „Pluoštinės kanapės – kanapinių (Cannabaceae) šeimos sėjamosios kanapės (Cannabis sativa L.) rūšies veislių augalai, kurių išdžiovintoje medžiagoje tetrahidrokanabinolio yra ne daugiau kaip 0,2 procento ir kurie auginami vien tik pramoniniams tikslams (pluoštui ir sėkloms) arba sodininkystei.“

Supratote? TIK PRAMONINIAMS TIKSLAMS!

Patikėjote? Cha!

Tai štai pernai, jau Narkokoalicijos valdomas Seimas priėmė naują Pluoštinių kanapių įstatymo redakciją… Ji įsigaliojo nuo 2021 m. lapkričio 1 d. Žodžiai „auginami vien tik pramoniniams tikslams (pluoštui ir sėkloms) arba sodininkystei“ pluoštinių kanapių apibrėžime iš jos ėmė ir išnyko be pėdsakų… Užtat atsirado dar viena svarbi sąvoka: „Pluoštinių kanapių gaminiai – galutiniam vartojimui skirtas iš pluoštinių kanapių produktų pagamintas maistas, pašarai, kosmetika ir kiti gaminiai su pluoštinių kanapių produktais.“

MAISTAS IR KITI GAMINIAI! Štai į ką tyliai tyliai pavirto pramonei didžiai reikalingas kanapių „pluoštas“…

Taigi, ir iškart, vos priėmus naują šio įstatymo redakciją išdygo nauja įmonė „Lama kush“ („kush“ narkomanų žargone reiškia marihuaną), kuri ėmėsi prekybos pluoštinių kanapių produktais (būtent „maisto produktais“! Na, tokia maisto prekių parduotuvėlė…). Svarbiausias produktas, žinoma, yra tų kanapių žiedai, kurie ir yra naudojami „kušo“ rūkytojų tarpe gamintis suktinėms ir rūkyti. Platus suktinių gamybos priemonių asortimentas taip pat pateikiamas minėtos įmonės prekybos objektų tarpe.

Šiemet pradėjo veikti visiškai legalios šios įmonės parduotuvės Vilniuje ir Kaune. Vilniuje – Stoties rajone, kuris nuo seno garsėja kaip atitinkamos publikos aprūpinimo centras. Turbūt ne atsitiktinai ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas įsikūręs vos už kelių šimtų metrų nuo naujosios parduotuvės, kurios iškaboje pavaizduota nuo „pluoštinių“ kanapių išvirtusi lama…

Tai, kas dabar vyksta Seime dėl kanapių dekriminalizavimo, tai tik dėl stipresnių, svaigesnių kanapių asortimento…

O kol kas 0,2% legalaus THC (svaiginantis kanapių komponentas) užteks (kas nori stipriau, jau ir dabar, manau, žino, kur rasti: įtariu, kad toli nuo legalios „Lama kush“ parduotuvės eiti nereikės…). Juo labiau, kad tose „pluoštinėse“ kanapėse yra ir kitų sveikatai „didžiai naudingų“ komponentų, kaip sako apsirūkiusios publikos mokslo žinovai (oficialusis mokslas sako, kad jam esą dar trūksta to naudingumo įrodymų).

4.3 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pamastymas

Da zdravstvujiet kostmosas,palietiely,riebjata…

Skaitytojas

Kad ir kokia buvo tamstos mintis, bet rusų kalbos demonstruoti nereikėtų. Jaučiuosi, kaip Vilkpėdėje į troleibusą įlipęs, po velnių.

Pamastymas

…gerb.Vilnieti,nebesinaudok visuomeniniu transportu,neskaityk komentu Teisybej,nedalink patarimu kitiems…..ir niekada o niekada tau,Vilnieti,nieks nepasakys,kur tau eiti.

Skaitytojas

Dabar reikėtų išsilaikyti iki šios nelemtos kadencijos pabaigos (panašiai kaip lituanistiniai institutai atsilaikė prieš „sujungimą“), o tada daugiau niekada neberinkti šimonkinų ir armonkinų.

Pamastymas

…tokie kaip tamista isrinks mykuola majauska,net neabejojiu.Taip kad nenusimink,taviskiai musu nepaliks,’skaitytojau’…

binance explorer

Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

conta binance

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/pt-PT/register?ref=PORL8W0Z

Gustė

nematau nieko blogo, kai sveikatai naudingas preparatas yra naudojamas legaliai, padeda žmonėms su psichika, susitvarkyti nemigą ir t.t. nenori nevartoji.. paprasta. kai pradėjau pirkt lašus su cbd iš https://cbdkana.lt/ daug šviesesnė galva patapo, nebeoverthinkinu, esu laiminga. nu ir pasakyk, kad neveikia

20bet

Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top