Tomas Dapkus. Rusijos konstruojamos schemos: „Lukoil“ slepiasi po Austrijos vėliava?

Alfa.lt

„Lukoil“ pareiškus, kad traukiasi iš Lietuvos, paaiškėjo naujasis pirkėjas – degalinių tinklą šalyje ketina įsigyti Austrijos įmonė. Tačiau aiškėja, kad už jos gali slypėti to paties Rusijos naftos koncerno ryšiai.

Mįslinga Austrijos kompanija

Speciali Vyriausybės komisija, vertinanti potencialių investuotojų atitiktį nacionalinio saugumo interesams, neprieštaravo, kad Rusijos naftos koncerno „Lukoil“ Lietuvoje valdomą didelį degalinių tinklą perimtų Austrijos įmonė „Amic Energy Management“. Rusijos agresiją patiriančioje Ukrainoje įtariama, kad tai tas pats „Lukoil“, tik veikiantis po europietišku prekės ženklu, o jos savininkai austrai anksčiau užėmė atsakingas pareigas tame pačiame „Lukoil“.

Dėl to, kad „Lukoil“ finansuoja karą Ukrainos Donbaso regione, rengtas „Lukoil“ degalinių visoje Ukrainoje boikotas. Tada visų nuostabai ši Austrijos bendrovė perpirko iš „Lukoil Ukraina“ daugiau kaip 200 degalinių ir 6 naftos bazes.

Atsakingi Ukrainos pareigūnai laidai „Alfa“ savaitė“ neoficialiai patvirtino prašę Austrijos kompanijos leisti susipažinti su bendrovės nuosavybės struktūra, tačiau gavo neigiamą atsakymą.

Tačiau panašu, kad Lietuvoje šios įmonės savininkų ryšiai su „Lukoil“ problemų nesukėlė.

Leido perpirkti degalinių tinklą

„Negaliu vertinti, ar tik „Lukoil“ perpirko „Lukoil“. Komisija įvertino visą turimą informaciją, įvertino potencialaus dalyvio akcininkų pateiktą informaciją, kas tie akcininkai, kokią informaciją turi valstybės institucijos, ir atitinkamai priėmė sprendimą. Komisijos išvados yra, kad atitinka nacionalinio saugumo interesus, tai nėra tiesiogiai leidimas leisti pirkti ar neleisti pirkti, tai yra vertinimas, ar atitinka interesus“, – sakė Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio saugumo ir krizių valdymo skyriaus vedėjas Dalius Labanauskas.

Kokia buvo Valstybės saugumo departamento (VSD) išvada ir ar komisijai buvo atskleisti ne tik bendrovės akcininkai, bet ir jų ryšiai su Maskva bei visa nuosavybės struktūra, slepiama.
„Valstybės saugumo departamentas yra kaip viena iš institucijų, kuri teikia savo išvadas dėl dalyvių atitikties, ir ji tokias išvadas yra pateikusi, dalis tos informacijos yra su slaptumo žymomis. Negalėčiau plačiau komentuoti“, – atkirto Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio saugumo ir krizių valdymo skyriaus vedėjas D. Labanauskas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pff

Ir kur čia naujiena? Kas ten per „austrai” buvo aišku iš karto.Dauguma pernelyg turtingų austrų įmonių yra Rusijos oligarchų priedanga.O „Lukoil” – senas geras atsasaldermokratų draugas ir partneris.Tiesiog Butkevičiui taip buvo liepta politbiuro ir viskas.VSD? O jiems tai rūpi apskritai?

ruta

Po VSD ataskaitu tapo aisku , kas per nekompetentingi subjektai vadovauja VSD .

Konservatnikams

Baikit jūs su savo tuom sąmokslo teorijoms. Ukrainoje jau seniai Lukoil’o tinklas nupirktas tų pačių austrų.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top