„Trijų jūrų iniciatyva yra neįmanoma be laisvos ir suverenios Ukrainos“, – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas Morawieckis

Karo grėsmė dar labiau suartina Trijų jūrų šalis

Realizuoti geopolitinius ir ekonominius Trijų jūrų iniciatyvos tikslus yra neįmanoma, nebent Ukraina išliks laisva nacija, sakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateusz Morawiecki pirmadienį per dviejų dienų trukmės Trijų jūrų vietos valdžios atstovų kongresą Liubline.

Trijų jūrų iniciatyva yra pagrindinis projektas, skirtas geriau integruoti 12 Vidurio ir Rytų Europos tautas, pirmiausia energijos, transporto ir skaitmeninės plėtros prasme. Tačiau karas Ukrainoje yra svarbi kliūtis šiam projektui. Morawiecki pabrėžė, kad karas yra „siaubingai tragiškas įvykis“ dėl prieš vaikus ir moteris įvykdytų nusikaltimų, bet jis taip pat išryškino, koks svarbus yra bendradarbiavimas tarp NATO ir rytinio sparno šalių saugumui regione palaikyti.

„Jis padėjo mums suprasti, kad nėra jokių Trijų jūrų be laisvos ir suverenios Ukrainos“, – pridūrė Marawieckis.

Vėliau Lenkijos Ministras Pirmininkas pasakė, kad „tai buvo priežastis, dėl kurios vietoj Trijų jūrų buvo naudojamas Tarpjūrio (Intermarium) terminas, kuriuo buvo norima geriau atskleisti regiono specifiką.

„Mes dažnai sakome: Vidurio ir Rytų Europa. Aš manau, kad Trijų jūrų iniciatyvą lydės didelė sėkmė, ypač kai Vidurio ir Rytų Europa taps Europos centru – ES ekonominio augimo centru,“ – sakė Morawiecki.

Jis atkreipė dėmesį, kad ankstesni metai įrodė, jog ši plėtra iš tikrųjų gali įvykti. Morawiecki teigė, kad jei Lenkija „aukščiausių ES pareigūnų buvo vadinama ekonomikos augimo lokomotyvu“, tai dar labiau tikėtina, kad visa Vidurio Europa kartu su Ukraina po jos rekonstrukcijos galėtų reikšmingai prisidėti prie ES ekonomikos augimo.

Lenkijos Ministras Pirmininkas padėkojo rytiniams Lenkijos Liublino ir Pakarpatės regionams, kuriuos „užgriuvo didžiausia pabėgėlių banga nuo II Pasaulinio karo laikų.“

Dviejų kongreso dienų metu apie 900 dalyvių diskutavo apie būdus, kaip skatinti socialinį ir ekonominį bei mokslinį bendradarbiavimą tarp Vidurio ir Rytų Europos šalių vietos valdžios atstovų.

Tarp kongreso dalyvių buvo 12 Trijų jūrų iniciatyvos šalių, strateginiai partneriai iš ES, JAV ir Vokietija, Rytų Europos partnerystės regionai.
Trijų jūrų iniciatyva sieja draugėn Europos Sąjungos šalis, esančias tarp Juodosios, Baltijos ir Adrijos jūrų: Lenkiją, Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekijos Respubliką, Estiją, Vengriją, Lietuvą, Latviją, Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Papildymui

Be Vilniaus krašto ir Lvovo ko gero taip pat.

Jei dar prisijungų

Anglija,Australija,Japonija,tai būtų jėga.

Kis

kodel nykstis tik zemyn nupaisytas,teigiamai neivertinsi,tai bent dermokratija!!!!!!!!!!

Nori

lenkai mus išgarinti, ištirpdyti kaip dūmą toje kuriamoje imperijoje. Dar nepasimokė iš anų Karo garantijų, suteiktų Londono kadais – 1939m. kovo 31d.? Nori pakartoti šitą triuką.

To: Nori

Niekas mūsų taip negarina, kaip mūsų prakeiktos valdžiukės. Ir jaunimą jie iš auklėjo nepatriotišką, bestuburį. Tai ar lenkai ar kas kitas, o svarbiausia mes patys nutautėsim.b

Na,gudrus

tie lenkai.Sues mus su visu Wilno.Istorijos kryngeliai.Zecpospolita velei

apie ką jis čia vėpsi ?

ir kaip tai suprast Lietuvos piliečiui? Kokia dar trijų jūrų ….Būtina kelt klausimą dėl trečdalį Lietuvos aneksavusios Lenkijos atsakomybės ir neteisėtai užimtų teritorijų gražinimo.Prisidengus Ukrainos karu nedera prakišinėt buvusios nesamonės su žečpospolita..

Konciervai

kaip koks buldozeris grūda mus Žečpospoliton – į buvusį Lietuvių pragarą. Niekas nedraudžia plikbajoriams keltis į tą jų išliaupsintą Žečpospolitą, jei taip labai jau nori, bet mus jau palikite ramybėje. Mes prisimename savo prosenelių pasakojimus apie tą mūsų mažintoją.

ah.ą

ir vėl lenkams reikia jūrų?… kraujo jūrų kaip kadais, mes norim?

Baba

noriu gyventi Lenkijoje

ihaha

ka tu cia kliedi,ar gali rasyt ne arkliskai…

Kada Lenkija

pradės mokėti reparacijas už Pietryčių Lietuvos okupaciją, a, konservatoriai? Ko tyli prezidentas ir nekelia reparacijų klausimo?

Faktas

Nu ką, nors teisingoje šalies žiniasklaidoje ir portaluose rašoma, kad rusai nepasistūmėjo Severodonecke, tačiau iš tikrųjų atrodo kartojasi dar vienas panašus į “Azovstalio” atvejis, kur ukrų fašistai, naciai ir benderovcai pagal Zelenskį vėl bandys saugiai “evakuotis” į DLR ar LLR ir Rusijos kalėjimus. Pagoglinkit straipsnį – “ На заводе “Азот” в Северодонецке заблокированы 300-400 украинских военных”. https://ria.ru/20220611/donbass-1794719116.html?rcmd_alg=slotter

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top