Trijų Karalių dieną rengiamas koncertas: „Mes nepamiršim, Tomai…“

Prieš metus Kūčių išvakarėse šaltakraujiškai nužudytas žinomas menininkas, kompozitorius ir perkusininkas Tomas Dobrovolskis Trijų Karalių dieną bus prisimintas koncertu „Mes nepamiršim, Tomai…“.

Tomo Dobrovolskio mirtis sukrėtė visuomenę savo beprasmiškumu – kaip vienas įtariamųjų prasitaręs, kompozitorius tiesiog „pasitaikė ne laiku ir ne vietoje“. Kelių jaunuolių suspardytas ir gavęs mirtiną dūrį skėčiu menininkas po kelių dienų mirė. Tačiau ne mažesnį papiktinimą kelia ir tai, jog šios žūties aplinkybių tyrimas vis dar nesibaigęs: įtariamieji vaikšto laisvėje, o byla iki šiol nepasiekė teismo.

Tragiškai žuvusio Tomo bendražygiai, besibaiminantys, kad byla sąmoningai vilkinama ir visuomenė tiesiog pamirš šį įvykį, sausio 6 d., Trijų Karalių dieną, 19 val. menų fabrike „Loftas“ rengia koncertą „Mes nepamiršim, Tomai…“. Koncerte dalyvaus BIX, Jurgis Didžiulis, Pushaz, Jokūbas Bareikis, Jurgis Brūzga, „Saulės broliai“, „4Fun“, Liudas Mockūnas, Saulius Petreikis, Arkadijus Gotesmanas ir kiti. Įėjimas nemokamas, durys atidaromos 18 val.

Tomo bendražygiai kompozitorių kūrybą ir projektus, tarp jų – ir labdaringus, iki šiol prisimena šviesiai.

Apie keletą tokių akcijų papasakojo ir menininko našlė Akvilė Dobrovolskė. „Atsimenu, kai jis su grojo su kurčiais vaikais. Paruošė juos TV projektui „2 minutės šlovės“. Tie vaikai groja iš visų jėgų, nes negirdi garso, tad kelis instrumentus net sulaužė. Tomas nusipirko gestų kalbos žodynus, kad galėtų pats su tais vaikais susikalbėti ir džiaugėsi, kad jam pavyksta. Be vertėjos neapsieidavo, bet vis tiek – ir mokytojai vertino, ir vaikai… Tomas važiuodavo į socialiai remtinų šeimų vaikų vasaros stovyklas pagroti su mažaisiais. Labai norėjo steigti senjorų namus, kad vyresnio amžiaus žmonės turėtų kur susiburti ir turiningai, prasmingai leisti laiką, nes jie dažnai būna vieniši, bet kiekvienas su savo nepakartojama istorija…“ – dalijosi prisiminimais A. Dobrovolskė.

Tomo bendraklasiai, susirūpinę vilkinama byla, jau kuris laikas renka parašus po peticija, kuria reikalaujama, kad kompozitoriaus nužudymo byla būtų nagrinėjama neatidėliojamai. Savo parašu paremti šią peticiją galite ČIA.

Po peticija taip pat pasirašė žinomi menininkai – Andrius Mamontovas, Saulius Urbonavičius-Samas, Olegas Ditkovskis, Neda Malūnavičiūtė ir kiti. Iš viso jau surinkta daugiau nei 4,5 tūkstančio parašų. Jie bus renkami ir koncerto metu „Lofte“.

Sausio 6 d. 17 val. Vilniuje, šv.Mikalojaus bažnyčioje, taip pat bus laikomos ir šv. Mišios už T.Dobrovolskį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top