Triudo interneto cenzūros įstatymo projektas C-18, priimtas Senate, tampa įstatymu

Facebook‘e ir Instagram‘e dar iki įstatymo įsigaliojimo jau cenzūruojamas kanadiečiams skirtas turinys.

Interneto cenzūros įstatymo projektas C-18 tapo įstatymu nepaisant perspėjimų, kad jis Kanadoje panaikins žodžio laisvę.
Birželio 22 d. Kanados Senatas 56 balsais prieš 22 pritarė įstatymo projektui C-18, pavadintam „Naujienų interneto erdvėje aktu“ (angl. –Online News Act), pagal kurį kanadiečiams bus blokuojamas naujienų turinys socialinės žiniasklaidos platformose. Tą pačią dieną jis susilaukė karališko pritarimo.

Įstatymo projekte C-18 teigiama, kad juo „sukuriama sistema, kurioje skaitmeninių naujienų tarpininkų operatoriai ir naujienų įmonės gali sudaryti susitarimus dėl naujienų turinio, kurį pateikia skaitmeniniai naujienų tarpininkai“.

Įstatymas pristatomas kaip bandymas išsaugoti žurnalistikos gyvybingumą Kanadoje, suteikiant sklaidos kanalams „sąžiningą kompensaciją“, jei jų turinys skelbiamas socialinės žiniasklaidos platformose.

Tačiau įstatymo projektu C-18 Kanados radijo, televizijos ir telekomunikacijų komisijai (CRTC) suteikiama teisė nustatyti, kokį naujienų turinį kanadiečiams leidžiama žiūrėti.

Įstatymo projekte teigiama, kad tam, jog naujienų sklaidos kanalas būtų laikomas atitinkančiu dalijimosi informacija reikalavimus, jis turi būti „kompetentinga Kanados žurnalistikos organizacija“ ir rengti „visuomeninės svarbos naujienų turinį, kuriame daugiausia dėmesio skiriama bendrojo intereso klausimams ir pranešimams apie einamuosius įvykius“.

Kanados vyriausybė turės nuspręsti, kurie naujienų sklaidos kanalai bus laikomi „atitinkančiais reikalavimus“.

Patvirtinus šį įstatymo projektą, socialinės žiniasklaidos platformas Facebook, Instagram ir WhatsApp patronuojanti bendrovė Meta paskelbė, kad pradės cenzūruoti kanadiečiams skirtą turinį dar prieš C-18 įsigaliojimą.

„Ne kartą dalijomės žinia, kad siekiant laikytis šiandien parlamente priimto įstatymo projekto C-18, naujienų sklaidos kanalų, įskaitant naujienų leidėjus ir transliuotojus, turinys nebebus prieinamas žmonėms, besinaudojantiems mūsų platformomis Kanadoje,“ – pareiškė Meta.

Prieš patvirtinant šį įstatymo projektą Facebook atliko bandymą, kurio metu naujienų turinį užblokavo maždaug 5 procentams kanadiečių.

Įstatymo projektas C-18 pasirodė netrukus po to, kai Džastino Triudo (Justin Trudeau) vyriausybė balandžio mėn. priėmė įstatymo projektą C-11, kuriuo, kaip paaiškino senatorius Markas Guldas (Marc Gould), „iš dalies keičiamas Transliavimo įstatymas, kad būtų pakeista Kanados transliavimo politika, į įstatymą įtrauktos „internetinės įmonės“, perduodančios turinį internetu, ir keičiami Kanados radijo, televizijos bei telekomunikacijų komisijos (CRTC) reguliavimo įgaliojimai ir daugelis kitų dalykų“.

Įstatymo projektas C-11 iš esmės vers socialinės žiniasklaidos bendroves ir kitas įmones propaguoti daugiau kanadietiško turinio, tačiau taip pat galės reguliuoti ir vartotojų turinį.

Įstatymo projektas C-18 buvo priimtas nepaisant to, kad daugelis žinomų Kanados politikų ir ekspertų perspėjo, jog jis Kanadoje padarys galą žodžio laisvei.

Į atsargą išėjęs Kanados pulkininkas Deividas Redmanas (David Redman) neseniai liudijo, kad paveldėtos arba vyriausybės finansuojamos žiniasklaidos priemonės yra „propagandos ministerijos“. Federalinės vyriausybės tyrimai rodo, kad kanadiečiai nenori, jog ministrų kabineto nariai spręstų, kurios naujienos yra „suklastotos“, o kurios tokios nėra.

Kanadietis dr. Džordanas Petersonas (Jordan Peterson) apgailestavo dėl Senato sprendimo ir perspėjo: „Laisvas keitimasis informacija Kanadoje mirė, o mūsų kruvinąją Teisių chartiją, hipotetiškai vainikuojančią Pjero Eljoto Triudo (Pierre Elliot Trudeau) iškovojimą, visiškai sugriovė jo paties sūnus Džastinas Triudo.”

Prieš kelias dienas Albertos provincijos parlamento narė Reičelė Tomas (Rachael Thomas) panašiai įspėjo, kad įstatymo projektas neleis Kanados vyriausybei būti laikomai atskaitingai kanadiečiams.

Kampanijos „Gyvybės koalicija“ atstovas Džekas Fonseka (Jack Fonseca) anksčiau LifeSiteNews portalui sakė, kad naujasis įstatymas „neturi nieko bendra su kanadietiško turinio skatinimu ar saugumu“. Tai susiję su valdžia”.

Pasak Fonsekos, Kanados pagrindinė žiniasklaida „neleidžia žmonėms sužinoti apie nerimą keliantį Triudo valdžios galių stiprinimą”.

Fonseka perspėjo, kad interneto cenzūra didinama dėl to, kad „Triudo žino, jog kanadiečiai taip jį niekina, kad liberalai negalės laimėti kitų rinkimų nesukčiaudami, todėl jie planuoja sukčiauti, sukčiauti masiškai“.

Jis teigia, jog Triudo bando „užslopinti visus opozicijos balsus“, kad užgniaužtų bet kokius pranešimus apie „plačiai paplitusį rinkimų klastojimą, rinkėjų malšinimą ir Kinijos kišimąsi iš užsienio”“.

Šaltinis: lifesitenews.com

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top