Trudeau vyriausybė anksčiau laiko atšaukė Nepaprastųjų situacijų įstatymą po Senato spaudimo

Manoma, kad Ministras Pirmininkas atšaukė įstatymą prieš Senatui balsuojant už nepritarimą jam.

Ministras pirmininkas Justin Trudeau (Džastinas Triudo) trečiadienį paskelbė, kad jo vyriausybė atšauks Nepaprastųjų situacijų įstatymą (Emergencies Act, EA), nepaisant to, kad pirmadienį jį patvirtino Bendruomenių rūmai.

Trudeau savaitės pradžioje pareiškė, kad EA vis dar reikalingas, nes jo vyriausybė nerimauja dėl tolesnės į laisvę nukreiptos Kanados sunkvežimių vairuotojų ir patriotų veiklos.

Drastiški valdymo pokyčiai įvyko po to, kai Kanados Senatas paskutines dvi dienas diskutavo, ar patvirtinti EA, kai nėra nacionalinės ekstremalios situacijos.

Konservatoriams priklausantis senatorius Leo Housakos vadovavo kaltinimui Senate ir šiandien pasakė aistringą kalbą prieš EA naudojimą tokiomis aplinkybėmis.

„Ši šalis yra giliai susiskaldžiusi, kaip aš niekada anksčiau nebuvau matęs“, – sakė Housakos. „Tokiomis akimirkomis, kai vyriausybės vykdomoji valdžia ir kiekvienas ministras pirmininkas privalo iškelti nacijos interesus aukščiau už savo, savo partijos ar partizaninės politikos interesus.“

Kanados politikai išsakė nuomonę, kad Trudeau pamatė užrašą ant sienos, rodantį augančias prieš jo politiką nukreiptas nuotaikas Senate, ir kad Ministras Pirmininkas atšaukė įstatymą iki atsirandant galimybei atrodyti kvailai dėl to, kad pirmiausia jis šį įstatymą pasitelkė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top