Trys Karaliai Panemunėje

Naujametinį maratoną Kauno miesto Panemunės mikrorajono bendruomenė „Nemuno krantai“ baigė nuostabiu renginiu, skirtu Tarmės metams. Kviesdama į renginį bendruomenės vadovė Rūta Zabielienė sakė, kad Tris Karalius atstos padorūs Seimo nariai, vadinamosios „Ištikimybės priesaikai“ grupės parlamentarai – Vitalijus Gailius, Rytas Kupčinskas ir Naglis Puteikis. Tačiau pastarasis į renginį neatvyko, nes autostradoje sugedo jo išgirtasis senutėlis iš tėvo pasiskolintas automobilis. Pasirodo, kad tokios negandos ištinka ne tik eilinius mirtinguosius.

Sueigą pradėjęs profesorius Petras Zabiela trumpai supažindino su Trijų Karalių istorine misija bei pakvietė bendrauti, dalyvauti viktorinose, užtraukti dainą. Algirdas Svidinskas – Kauno rajono Raudondvario kultūros namų meno vadovas, aukštaičių sambūrio seniūnas – iškart įvykdė profesoriaus prageidavimą: atliko keletą solinių dainų bei pakvietė pritarti susirinkusius.

Sveikinimo žodžius „Nemuno krantų“ bendruomenės žmonėms tarmiškai tarė LR Seimo narys Vitalijus Gailius, kalbėjo ir jo kolega, Lietuvos Sąjūdžio lyderis Rytas Kupčinskas. Vėliau, renginiui įsisiūbavus, abu Seimo nariai dirbo pagal užimamas pareigas – išklausė rinkėjus, o V. Gailius bendruomenės atstovus pakvietė į Seimą. Kalbėjo ir Šiaulių miesto Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės (pirmininkė Nijolė Malakauskienė) atstovai, atvykę palaikyti aktyvių bei veiklių kauniečių.

„Nemuno krantų“ bendruomenės pirmininkė Rūta Zabielienė apdovanojo aktyviausius narius, padėkojo kitoms giminingoms, žmogaus interesus ginančioms visuomeninėms organizacijoms, įteikė padėkos raštus. Nustebino žmonių kuklumas bei nuostaba, kad jų aktyvumas gali būti įvertintas geru žodžiu. Įpratus prie grūmojimo bei valdžios paniekos, ko gero, nelengva patikėti, kad galima sulaukti nuoširdžios padėkos. Tačiau visas renginys savo neįtikėtina šviesa bei taurumu tarsi bylojo, kad metas išmokti padėkoti, užjausti, paguosti, padėti… ar kitaip žmogiškai pasirūpinti šalia esančiais.

Renginio kulminacija – atvykę Trys karaliai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras baigė bendruomenės bei visas Didžiojo gimimo šventes.

Nuotraukos – Ugniaus Malakausko.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top