Turtas ir skurdas: nelygybės mastas auga

Justinas Argustas | „Lietuvos žinios“

Koeficientas, rodantis pajamų nelygybės mastą, Lietuvoje po truputį vėl stiebiasi į viršų. Tai reiškia, kad atotrūkis tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių gyventojų didėja. Nelygybės mūsų šalyje ištakos – nepriklausomybės pradžia ir rinkos reformos, kurios prasidėjo nuo privatizacijos. Augantis nelygybės mastas dabar rūpi visam pasauliui.

Apie nelygybę, skurdą ir atskirtį prieš porą savaičių Seime, skaitydama metinį pranešimą, prakalbo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pareiškė, kad Lietuvoje – didžiausia pajamų nelygybė Europos Sąjungoje (ES). Nelygu tyrimai, mūsų šalyje ji didesnė nei ES vidurkis ir po truputį didėja. Apie tai, kodėl skurstama ir turtėjama vis greičiau, kaip tai pakeisti, diskutuoja daugelis pasaulio vyriausybių. Skaičiuojama, kad 1 proc. pasaulio turtingųjų greitai turės daugiau nei likusieji 99 proc. žmonių. Kaip pasiskirsto Lietuvos gyventojų turtas, patikimų duomenų nėra. Iš pajamų nelygybės rodiklių galima spręsti, kad labai netolygiai.

Riba – 241 euras

Pernai paskelbti Statistikos departamento duomenys rodo, kad žemiau skurdo ribos gyvena apie penktadalis Lietuvos gyventojų. Tai – apie 560 tūkst. žmonių. Skurdo rizikos riba 2014 metais buvo 241 euras per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui, 506 eurai – šeimai, kurią sudaro du suaugę asmenys ir du vaikai iki 14 metų.

Prieš kelias dienas paskelbta, kad pagal darbo jėgos kainą Lietuva atsidūrė sąraše valstybių, kuriose metų pradžioje darbo jėgos kaina augo labiausiai. Tačiau lietuviai, kaip ir bulgarai, rumunai ar latviai, yra mažiausius atlyginimus gaunantys europiečiai. Vidutinė alga į rankas Lietuvoje – 583,9 euro.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ko nori mokytojai?

tai ko norėjo mokytojai turėdami pilną darbo krūvį ir gaudami 800 eur. kaip rašė žiniasklaida, jei citata iš straipsnio – „Vidutinė alga į rankas Lietuvoje – 583,9 euro.” ?

Dzeikas

Va senute kampe sedinti,va tautiskas puzras apynauji BMW ant invalido vietos parkuojasi.
Ir kas tarp ju bendro,kad vienas uz kita galva guldytu? Kalba? Kalba tegul lingvistai – etnologai domisi.
O senute savo vaikui pasakys,kai rusas spardys subine puzrui: „nelisk vaikeli kai banditas vagiui skiautere plesia.Ba jie paskui kartu tave uzpuls.Geriau eik ruostis anglu kalbos egzamenui”.
Ir tas tiesa.Neispasakyta palaima kai svetimsalis tau pasako „tu savas”.
Kai isgyvenes JAV metu Obamai tapus prezidentui pasakiau, „bet ir kvailys tas jusu Bushas buvo…”, kolegos i tai atsake: „You could say that a long time ago,cause you are one of us”

Show mus go on!

Va tai tau- apsiskelbia jog visi išeina atostogauti ir še tau – niekalas ir toliau liejasi laisvai.
O jau buvome įsisvajoję, jog galima bus kiek rimčiau padiskutuoti svarbiais klausimais neblaškomi beverčio spamo.
Pone keliantis čion tą šlamštą, būkite malonus, nelaikykite mūsų idiotais.
Negi manote jog bent vienam iš šio portalo skaitytojų yra naujiena jog Lietuvoje yra didelė turtinė socialinė atskirtis? Negi manote jog be šio kvailo straipsnelio nežinotume apie besiplečiantį skurdą?
Atleiskite, bet gal geriau nuvykite kur nors pasimaudyti.
Kol vėsinsitės, mes taip pailsėsime nuo tekstų-tapetų beprasmybės.

socdemams

Buvę komunistai socialdemokratai – duokit senukams normalias pensijas: senukai irgi nori valgyti, šiltai gyventi, susimokėti mokesčius – na po kokis 500 eur. pradžiai, aba atsistatydinkit jei neduodat

pravilno, tovariščiai

jie nusipelnė gyventi geriau.
manot taip lengva parduoti savo sielą velniui, tėvynę okupantams, artimą savo kgbistams?

Argi laimė - turtuose?

Bent jau aš mažai dairausi į kitų pinigines. Svarbiausia yra tai, kad galėčiau nesunkiai „galą su galu sudurti” ir gimtadienius pašvęsti. Ko daugiau kukliam žmogui norėti, aišku, jeigu ir stogas virš galvos yra. Deja, ir turtuolis verkia, kartais net daugiau nei skurstantis žmogus…

> socdemams       2016-06-25 16:48

Pradžiai pats principas manau toks :
Kad galėtum gyventi pertekliuje – reikia neleisti vystytis kitiems, reikia naikinti kitų šalių ekonomikas. Tas šalis reikia paversti svetimų prekių vartotojais, o šis barbariškas būdas šiandien vadinamas konkurencija. Nieko asmeniška, tik verslas, kaip sakoma. Tą Lietuvoje gerai pajutome savo kailiu. Per demokratijos metus mes praradome viską, ką buvo sukaupę mūsų tėvai ir seneliai. Ką gali duoti, jei gamybos nebėra, žemės ūkis po Rusijos rinkų praradimo vos gyvas. Kas ką duoti gali ?Pinigai ant medžių neauga.

pencas

to > socdemams 2016-06-25 16:48 2016-06-25 19:30, o kokia priežastis To
„Per demokratijos metus mes praradome viską, ką buvo sukaupę mūsų tėvai ir seneliai. Ką gali duoti, jei gamybos nebėra, žemės ūkis po Rusijos rinkų praradimo vos gyvas. Kas ką duoti gali ?Pinigai ant medžių neauga.”
Ar ne buvusių komunistų socialdemokratų valdymo padariniai? Kas sugriovė TSRS sukurtą pramonę Lietuvoje, dėl ko praratsa Rusijos rinka – ar ne dėl buvusių komunistų negebančių valdyti ir gyvenančių iš dotacijų? O dabar dar ruošiasi karą išprovokuoti su Rusija ,toms dotacijoms nurašyti ir išžudyti mūsų vaikus – nes tie amerikonai neatėjo pokariu ir dabar neateis?

to socdemams

Lauk, tuoj ateis konservatoriai į valdžią „duos” visiems pensininkams, invalidams, prisivys ir pridės kaip 2009.Ilgai laukęs, dar palauk.

Paminėkit

nors vieną valstybę kurioje yra lygybė.

Nusivylęs demokratija

Prie ruso kasmet pirkdavau naują Bentley ar Rolls Royce’a, o dabar važinėju su senu BMW. Prie ruso atostogaudavau tai Japonijoj, tai Havajuose, tai Rio, tai Las Vegase, o dabar vos į kokią sumautą Hurgadą tik nusibeldžiu. Prie ruso egzotiškus vaisius iš viso pasaulio kirsdavom kiek norėjom, o dabar tik kas trečią dieną tokius valgom. Galėčiau tęsti be ką jau čia, tik nervai jama.

Nusivylusiam demokratija

Pasakyk ačiū lansbergiui ir E-lygio masiuliui.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top