ES Komisija gali uždrausti Twitter internetinę platformą visoje ES, jei turėdama naują savininką, Elon‘ą Musk‘ą, įmonė pradės sudaryti sąlygas platformoje žodžio laisvei,
baus 6 procentų apyvartos dydžio baudomis ir, jei jie laikysis savo, draudimas veikti Europoje, sakė atsakingas Komisijos narys Thierry Breton‘as.
Pasak Komisijos nario, Musk‘as privalo laikytis naujų taisyklių prieš žodžio laisvę, kurias Europos Komisija įvedinėja po praėjusios savaitės susitarimo su Europos Parlamentu.
„Jis yra susipažinęs su ES teisės aktais transporto priemonių srityje, todėl greitai išmoks skaitmeninių paslaugų įstatymą“, – sakė Breton‘as.
Breton‘as kalba apie būsimą ES teisės aktą DCA, kuris privers Twitter ir kitus IT milžinus pašalinti iš interneto kritiką valdančiųjų atžvilgiu, imigracijos politikos kritiką ir ES šalių koronaviruso apribojimų kritiką, kaip praeitą savaitę pranešė Fria Tider.
Interviu dienraščiui Financial Times Thierry Breton‘as minėjo Musk‘ą vardu ir nuolaidžiai aiškino, tarsi kalbėdamas su vaiku:
– Mes žinome, ką turime jam pasakyti:” Elonai, egzistuoja taisyklės. Sveikas atvykęs, bet tokios yra mūsų taisyklės. Čia galioja ne jūsų taisyklės”, – Financial Times sakė Breton‘as.
Šaltinis: friatider.se
***
PSO komentarai apie Elon‘o Musk‘o Twitter platformos pirkimą ir „klaidingą informaciją“ interneto erdvėje
Ryšium su tuo, kad Twitter platformą įsigijo Elon‘as Musk‘as, Pasaulinei sveikatos organizacijai (PSO) buvo užduota eilė klausimų apie „klaidingą informaciją“ pandemijos tema socialinėje žiniasklaidoje.
Atsakydamas į klausimą apie Musk‘o pasiūlytą 44 milijardų JAV dolerių sumą už Twitter platformos įsigijimą, PSO vykdantysis direktorius Mike‘s Ryan‘as pasakė, kad klaidinga informacija veda į mirtį.
„Kai kas nors pasiekia tokią padėtį gyvenime, kad turi tiek daug įtakos būdui kuriuo informacija yra dalinamasi su bendruomenėmis, jie prisiima didžiulę atsakomybę“,- sakė Ryan‘as spaudos konferencijoje Ženevoje. „Mes linkime ponui Musk‘ui sėkmės jo pastangomis gerinant informacijos, kurią mes visi gauname, kokybę.“
„Šios pandemijos atveju teisinga informacija gelbsti gyvybes“,- sakė Ryan‘s. Prasta informacija siunčia jus į nekokias vietas“.
Pandemijos metu PSO dirbo su socialinės žiniasklaidos platformomis, kad teiktų vartotojams „patvirtintą“ informaciją apie pandemiją. Tačiau ši informacija taip pat buvo ginčų objektas, ypač dėl atkaklaus tvirtinimo, kad virusas nėra atsiradęs laboratorijoje Vuhane, Kinijoje, ir padarė keletą pareiškimų, kurie vėliau pasirodė neteisingi.
Šaltinis: reclaimthenet.org