Tyrimas: valstybės parama nevyriausybiniam sektoriui skiriama neskaidriai

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ duomenimis, kaip rašo portalas lzinios.lt, trečdalis nevyriausybinių organizacijų (NVO) teigia, kad biudžetinės paramos skirstymas tokioms organizacijoms Lietuvoje yra neskaidrus, kas septintos iš jų manymu, valstybės įstaigos konkursuose kartais proteguoja savo įsteigtas įmones.

Apklausa parodė, jog 34 proc. NVO manymu, valstybės arba savivaldybių konkursuose nėra aiškių NVO finansavimo kriterijų. 14,5 proc. organizacijų, bent kartą per pastaruosius dvejus metus dalyvavusių valstybės ar savivaldybės skelbtuose konkursuose, teigia, kad, jų manymu, valstybės įstaigos, skirstydamos projektinę paramą, protegavo savo įstaigas. 33 proc. NVO atstovų mano, jog dalis NVO besivadinančių organizacijų prisidengia šiuo vardu siekdamos pelno arba veikdamos dėl savo interesų. 88 proc. NVO mano, kad nevyriausybinėms organizacijoms, norinčioms veikti skaidriai, reikia turėti daugiau nei vieną finansavimo šaltinį, be to, būtina skelbti veiklos ataskaitas (82 proc.) ir viešinti apie įtakos darymą valdžioms institucijoms (80 proc.), skelbti apie savo rėmėjus (77 proc.) bei gautas lėšas (75 proc.). Vis dėlto savo finansus viešina tik kas penkta (21 proc.), o veiklos ataskaitas – tik kas ketvirta (27 proc.) NVO.

Tyrimas atliktas 2014 m. spalio 22 – lapkričio 19 dienomis „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) užsakymu. Tyrimą finansavo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Nevyriausybinių organizacijų (NVO) Programa.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top