Ūkininkų protestų metu atsistatydina Nyderlandų žemės ūkio ministras, pripažindamas, kad jis nebuvo „tinkamas žmogus“ šiam darbui

Henko Staghouverio (Henk Staghouwer) atsistatydinimas yra paskiausias ilgą laiką vykstančios dramos tarp Nyderlandų vyriausybės, Europos Komisijos ir olandų žemės ūkio darbuotojų veiksmas.

Nyderlandų Žemės ūkio ministras atsistatydino pirmadienio vakarą po audringos vasaros, kupinos masinių protestuojančių prieš vyriausybės sprendimą nustatyti sunkius išmetamųjų teršalų sumažinimo tikslus šiam sektoriui olandų ūkininkų demonstracijų.

Henkas Staghouveris dirbo šiame darbe tik nuo sausio mėnesio. Jis susidūrė su triukšmingu pasipriešinimu Nyderlandų vyriausybės bandymams vykdyti Nyderlandų teismo 2019 metų nutarimą sumažinti azoto junginių išmetimą ūkiuose siekiant laikytis ES aplinkos apsaugos taisyklių.

Paskutinis lašas buvo šios savaitės atsakas Staghouveriui, kai jis sutiko su Europos Sąjungos pasiūlymu sumažinti mėšlo, kurį Nyderlandų ūkininkams buvo leista naudoti savo laukuose, kiekį.

Visą vasarą Nyderlandų žemės ūkio darbuotoji kėlė galvos skausmą vyriausybei užkimšdami pagrindinius kelių tinklus traktorių kolonomis bei blokuodami prekybos centrų produktų skirstymo punktus keliuose miestuose ūkininkams sakant, kad jie nerimauja, jog siūlomi planai reikš jų ūkio šakos pabaigą.

Protestai susilaukė energingo valdžios institucijų atsako, anksčiau šiais metais Europai sukėlusio šoką, kaip virusui internete plintant vaizdo medžiagai, rodančiai šūvius, paleistus į protestuotojus, bei ūkininkus, kurie ištraukiami iš savo traktorių grasinant ginklu.

Trumpos pirmadienio spaudos konferencijos, kurios metu jis paskelbė apie savo atsistatydinimą, metu Staghouveris pripažino, kad jis paprasčiausiai nebuvo tinkamas žmogus šiam darbui.

„Aš savęs klausiau, ar aš esu tinkamas žmogus, kad peržiūrėčiau prieš mane iškilusius uždavinius… praėjusį savaitgalį padariau išvadą, kad nesu tas žmogus.“

Nyderlandų Premjeras Markas Rutė (Mark Rutte) Tviteryje rašė, kad jis gerbia Staghouverio „drąsų sprendimą“, tuo tarpu kiti buvo kritiškesni ir išreiškė abejones dėl to, kaip būtent jam pirmoje eilėje buvo pavestas šis darbas.

Bartas Kempas (Bart Kemp) iš ūkininkų organizacijos Agractie pasakojo Nyderlandų visuomeniniam transliuotojui NOS, kad Staghouveris „buvo draugiškas, bet neryžtingas žmogus“.

Šias pareigas laikinai užims buvusi Žemės ūkio ministrė Karola Šouten (Carola Schouten).

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Radžvilai, Sinica – paaiškinkit kaip įsigijote portalą TIESOS lt.
Skaitytojai nori žinoti. Laukiam atsakymo.

Atsakymo,kaip buvo

pavogtos Tiesos jau nebelaukiam,nes tylejimas ir yra atsakymas.Kitas atsakymas yra Sinicos kalbejimas radijuj,kur buvo lendama juknevicienei per os.Taigi,NS yra kanciervu projektas zmonems klaidint.Ne veltui protingesni iskart ta suprato ir isejo.Durneliai,kaip visada,dar tebetiki ‘gelbetojais’.LT yra kvailiu salis,deja deja..

patikslinimas

Olandišką asmenvardį Henk Staghouwer lietuviškai reikėtų tarti Henkas Stachauveris, Mark Rutte- Markas Riutė, Karola Schouten- Karola S-chauten.Olandų kalboje sch tariama ne š,kaip vokiečių kalboje,bet s-ch.

patikslinimai

Panašu,kad Nyderlanduose labai įsigalėjusi anglų kalba. Nematyti šūkio olandiškai ” Geen boeren, geen eten”, tik angliškas „No farmes, no food”.

Nekultrūringi

tie Nyderlandai, visiškai jokios pagarbos elitui. O štai Lietuvoje jau susiformavo naujųjų laikų valstybės valdymo ideologija — Pišdulkreivizmas. Liaudis gausiai renkasi į mitingus, sveikinti naujųjų Tautos išgelbėtojų.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top