Ukraina: okupacijos grėsmė ir kvietimai nepanikuoti

Nesiliaujant Ukrainos rytuose prorusiškųjų separatistų ekspansijai, Rusijos ir Ukrainos žiniasklaidos kanalais ir socialiniuose tinkluose skleidžiami prieštaringi pranešimai neretai visiškai dezorientuoja skaitytoją. Pavyzdžiui, ukrainiečiai nuolat skelbia, kad antiteroristinė operacija arba jau vyksta, arba įvyks artimiausiu metu. Tuo pat metu ukrainiečių valdžios atstovai informuoja, kad realių galimybių tokiai operacijai nėra.

Tiesos.lt siūlo skaitytojui dvi socialinio tinklo publikacijas Veidaknygėje, kurių viena praneša apie realias šalies okupacijos grėsmes, o kitoje kviečiama blaiviai vertinti situaciją bei apie ją skleidžiamą informaciją ir nepasiduoti panikai bei pesimizmui.

Informacija apie grėsmes. Nurodytos Rusijos puolimo prieš Ukrainą galimos kryptys

Ukrainiečių grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčiukas gegužės 1 dieną paskelbė Rusijos puolimo pietryčių Ukrainoje galimų krypčių informacinį žemėlapį.

Pagal „informacinio pasipriešinimo“ grupės duomenis, šiandien yra dvi galimos rusų okupantų puolimo kryptys – link Slobožanščinos (Slobožanščina – istorinė sritis, kurioje yra Lugansko ir Charkovo miestai – Tiesos.lt) ir Donecko.

Apie tai savo Veidaknygės puslapyje pranešė Karinių politinių tyrimų centro grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčiukas.

„Atkreipkime dėmesį: 50-ies km zonoje ties Rusijos–Ukrainos siena – iki 18 tūkst. personalinės sudėties (rusų kariškių), 200 km zonoje – dar 20 tūkst. (iš viso prie sienos arti 38 tūkst., mažiausiai – 36 tūkst.), Kryme – iki 22 tūkst.“, – pažymėjo D.Tymčiukas.

Prieš mus vykdomas kombinuotas karas – neleiskite jiems žaisti jūsų emocijomis

Ten pat, Veidaknygėje, skelbiamas Iljos Maruščako kvietimas ne panikuoti, o blaiviai ir atsakingai vertinti įvairius žiniasklaidos pranešimus apie situaciją Ukrainoje:

Ateina linksmos dienos, kuomet Donbasas suteiks šaliai progą iš širdies pasijuokti. Deja, panašu, kad nebus apsieita be aukų. Štai tokių prieštaringų „naujienų“ tikslas – pasėti paniką mūsų smegenyse, įvaryti stresą ir tokiu būdu mus valdyti – nieko nėra paprasčiau, kaip valdyti panikuojančius žmones.

Prieš mus vykdomas kombinuotas karas. Pirmiausia – informacinis, po to – teroristinis. Kad geriau suprastumėte, Dmitrijaus Kiseliovo (vienas aršiausių Kremliaus propagandininkų valstybinėje rusiškoje televizijoje – Tiesos.lt) mėnesio honoraras – 200 tūkst. dolerių. Ir jis Rusijoje ne vienintelis. Čia [kalbu] apie informacinį frontą. Mūsų nepribaigtas Viktoras Fiodorovičius [Janukovyčius] terorizmui išleidžia nuo 100 tūkst. iki 500 tūkst. per dieną, įskaitant kainą už rusų armijos manevrus.

Mes turime pergalių prieš Janukovyčių ir Putiną patirtį. Mes ir dabar nugalėsime. Mūsų ginklas – kantrumas, tikėjimas ir mokėjimas įžvelgti provokacijas. Štai vienuolika taisyklių, kurias būtina suprasti ir ateinančią gegužę jomis vadovautis:

1. Kiek įmanoma mažiau skaitykite naujienas. 100% naujienų iš .ru zonos ir 80% iš zonos .ua – profesionalų sukurptas melas jūsų smegenims užteršti. Televizoriuje apskritai pamazgos, jame galima žiūrėti futbolą ar kitokį sportą. Pokalbių laida, televizijos naujienos, rusų serialai –vienareikšmis signalas klavišui išjungti paspausti.

2. Visas jums žinoti būtinas naujienas sužinosite ir be žiniasklaidos. Niekaip nereaguokite į tai, kas ir ką pasakė, net jei jis akivaizdžiai neteisus. Jis tyčia tai pasakė tam, kad jūs pasipiktintumėte.

3. Mūsų pusėje – patys įtakingiausi ir turtingiausi pasaulio žaidėjai. Šioje situacijoje pralošti neįmanoma, kiek besistengtume. Ne, niekas mūsų neišduoda, kaip tik atvirkščiai. Nesikliaukite tuo, kas jums pasirodys prieštaringi faktai – tai arba rusiškos klastotės, arba klaidingos interpretacijos.

4. Amerikiečių garbės žodis – tai ne tik popieriai apie branduolinio ginklo neplatinimą (vien šito pakaktų mums pagelbėti). Tai dar ir pagrindiniai pasauliniai popieriai – doleriai. Amerikiečiai negali sau leisti nesilaikyti duoto žodžio, antraip niekas nebetikės doleriais. Leiskite jiems padėti mums. Kaip? Nepanikuokite, būkite sąžiningi ir drąsūs.

5. Vyksta didelės derybos. Yra kiek blogesnis scenarijus, yra ir geresnis. Katastrofiškų scenarijų mes jau išvengėme.

6. Viktoro Janukovyčiaus žaidimas – priversti Putiną įvesti kariuomenę. Vladimiro Putino žaidimas – grasinimais mus sugrąžinti į pūvančios ir abejingos pelkės būseną. Ne, Vladimiras Putinas nepasirengęs kęsti 80-jo lygio sankcijas dėl nežinia kur esančio „grynuolio“. Kariuomenė įvesta nebus, tačiau pasiliks prie sienų – mūsų nervams tampyti. Viktoro Fiodorovičiaus [Janukovyčiaus] gebėjimus ir patys žinote.

7. Skleidžiamoji analitika – šimtu procentų šlamštas. Kalbame apie tokį slaptumo laipsnį ir tokius pinigų kiekius, kada analitikai paprasčiausiai nemato viso žaidimo vaizdo, kuriuo jie galėtų pasiremti. O nedaugelis iš tų, tikrai turinčių patikimos informacijos, yra pernelyg užsiėmę, kad skelbtų savo analizes tinklaraščiuose ir Veidaknygėje. Taip pat ir Insaideryje (rus.«Инсайдер» – ukrainiečių interneto leidinys – Tiesos.lt), o taip pat ir D.Tymčiuko publikacijose.

8. Dar yra „Cenzor“, „Ukrainska pravda“ (ukrainietiški interneto leidiniai – Tiesos.lt), kiti panašūs tinklalapiai. Jums gal atrodo, kad jie skelbia šviežią ir teisingą informaciją, tačiau pirmiausia jie aitrina jūsų emocijas, priversdami jus vis labiau ir labiau kliautis tik jomis. Nors trumpam pašalinkite iš savo kompiuterių [minėtų tinklalapių] nuorodas. Priešinantis Janukovyčiaus-Putino agresijai itin svarbu vadovautis taisykle Nr.1, todėl pasikartosiu – kiek įmanoma rečiau skaitykite naujienas, visa, kas jums gyvybiškai būtina žinoti, ir taip sužinosite.

9. Jeigu Vladimiro Putino ir Viktoro Janukovyčiaus lūkesčiai Ukrainos atžvilgiu būtų išsipildę, tuomet nuo 2004 metų mes būtume sąjunginė valstybė – pachanatas (kriminaliniame žargone пахан – nusikalstamos gaujos vadeiva, nusikaltėlių autoritetas – Tiesos.lt), Muitų sąjungos ir kažkios ten Eurazijos narė, [futbolo komanda] „Dniepras“ žaistų visasąjunginio čempionato antrojoje lygoje su Vladikaukazo „Alanija“ ir Magadano „Magadanu“, o liberalios demokratijos pavyzdžiu būtų Lukašenkos Baltarusija. Tačiau faktas tas, kad Putinas ir Janukovyčius Ukrainoje tada pralošė, praloš ir dabar.

10. Dabar svarbiausia – įgyvendinti prezidento rinkimus. Turime padaryti viską, kad jie įvyktų. Atitinkamai oponentų tikslas – sutrukdyti rinkimus. Šios dienos pateks į istoriją. Apie mus rašys vadovėliai. Mėgaukitės šiuo momentu, o ne jo bijokite.

11. Jeigu kas nors paklaus jūsų nuomonės apie dabartinius įvykius, nepradėkite šiurpinti, kelti įtampą ir piešti baisių scenarijų. Pirma, jūs vis tiek neturite nors kiek patikimos informacijos prognozei; antra, niekas nemėgsta besidalijančių bloga informacija; trečia – nei sau, nei kitam nieko gero neduosite. Būkite optimistiški ir padrąsinkite savo aplinkos žmones. Tai bus jūsų svarus indėlis į mūsų pergalę.

Mes būtinai laimėsime.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gudi giria

as manau bus suduotas smugis pries rinkimus,kad rinkimai neivyktu

tikrasis maidano veidas
> tikrasis maidano veidas

Nekaišiok čionai Putino propagandos.

to tikras maidano veidad

Rusija 2014 tai Vokietija 1938, metodai analogiški. Labai panašu Pietų Osetija – Austrija 1938, Krymas – Sudetai 1938. Gal dėl to vokietys čia ir kabina makaronus ant ausų?

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top