Ukraina sugrįžta į rytus. Slovjanskas ir Kramatorskas pratinasi prie taikaus gyvenimo

tvain.ru

Laukdami ukrainiečių kariškių vykdomos specialiosios operacijos naujojo etapo, vadinamųjų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų kovotojai įtvirtina savo pozicijas Donecko ir Luhansko miestuose. Pagal paskutinius informacinius duomenis, Kijevo valdžios priešininkai taip pat apsupo ir Donecko srities miestą Ilovaiską.

Tuo tarpu Ukrainos armija užimtuose miestuose tikrina vietos gyventojus siekdama išaiškinti galimą jų bendradarbiavimą su separatistų valdžia. Slovjansko ir Kramatorsko gyventojams taip pat yra teikiama humanitarinė pagalba, dalijamas maistas ir geriamasis vanduo.

Horlivką dabar jau kai kas vadina naujuoju Slovjansku. Tai – paskutinė stambi gyvenvietė, esanti ukrainiečių armijos kelyje į Donecką. Vadinamųjų respublikų kovotojai šiuo metu ten įtvirtina savo pozicijas. Situacija šiame rajone nerami. Šiandien (liepos 7 d. – Tiesos.lt) nežinomi asmenys susprogdino geležinkelio tiltą virš kelio Slovjanskas–Doneckas–Mariupolis ir faktiškai paralyžiavo eismą šia trasa.

Tai – jau trečiasis per paskutinę parą susprogdintas geležinkelio tiltas. Kol kas nėra duomenų apie nukentėjusius nuo šių akcijų. Tuo tarpu ukrainiečių kariškiai jau blokuoja Donecką ir Luhanską, kur taip pat sukoncentruotos separatistų jėgos – po to, kai jų kovotojai paliko Slovjanską ir Kramatorską. Kaip paaiškino Ukrainos VRM vadovo patarėjas Antonas Geraščenka, Donecko ir Luhansko miestų blokada nukreipta tik prieš ginkluotus žmones, tuo tarpu taikūs gyventojai vis dar turi galimybę iš ten išvažiuoti.

Pasak agentūros „Interfaks“ korespondento, dabar Donecko gatvėse beveik nematyti vietos gyventojų ir automobilių, tačiau labai pagausėjo ginkluotų žmonių maskuotės uniformomis, važinėjančių automašinomis be valstybinių numerių. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Kijevo valdžios priešininkai rengiasi apgulčiai. Luhanske ir Donecke kol kas maisto dar netrūksta, tačiau jau yra žinoma, jog daugelis bankų šiuose regionuose nutraukė savo veiklą arba, laukdami naujo specialiosios operacijos etapo, pereina prie ypatingojo režimo. Kaip pareiškė separatistų lyderiai, šiuo metu Donecko miestas tampa jų paskutiniuoju forpostu.

Ukrainos Nacionalinės saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailo Kovalis pabrėžė, jog ukrainiečių kariškiai turi planą, kurį patvirtino Petrò Porošenka. Pasak M.Kovalio, planas greičiausiai numato aplinkybes, kokiomis būtų apsuptas Doneckas ir Luhanskas, o taip pat priemones, leidžiančias išvengti aktyvių karinių veiksmų ir ypač – atsisakyti bombardavimo.

Anksčiau buvo gauta informacija apie galimai pasitelkiamas specnazo pajėgas, padėsiančias šiuose miestuose vykdyti specialiąją operaciją. Tačiau situacija išlieka labai sudėtinga. Kijevo pusėje kovojančio bataliono „Donbas“ vadas Semionas Semiončenka savo Veidaknygės puslapyje rašė, kad jo kariai prie Donecko nukovė mažiausiai 20 separatistų bataliono „Vostok“ kovotojų. Iš Luhansko ateina prieštaringa informacija apie padėtį oro uosto prieigose ir priemiesčiuose. Separatistų tvirtinimu, oro uostą jau visą parą bombarduoja ukrainiečių aviacija. Tačiau Kijevas šią informaciją paneigia. Priešingai – pasak ukrainiečių kariškių pareiškimų, oro uostą apšaudo ne jie, o vadinamųjų respublikų kovotojai. O agentūros „Nacionalinės Ukrainos naujienos“ duomenimis, separatistai galimai maskuoja savo veiksmus apsimesdami ukrainiečių kariškiais.

Vienaip ar kitaip, tačiau akivaizdu, jog Luhansko oro uosto prieigose vyksta mūšiai. Ukrainos VRM regioninė valdyba praneša apie ten žuvusius penkis taikius gyventojus ir dar dešimtį sužeistų žmonių.

Pasak ukrainiečių jėgos struktūrų pranešimų, sudėtingiausia situacija išlieka Sniežno, Krasnodono, Severodonecko ir Antracito miestuose. Gynybos ministerijos duomenimis, per pastarąją parą buvo apšaudyta mažiausiai dešimt ukrainiečių kariškių užkardų. Be to, Krasnodono miesto rajone buvo apšaudytas pabėgėlius vežęs autobusas. Kijevo valdžios priešininkų teigimu, visi pabėgėliai žuvo. Kol kas neišaiškinta, kiek iš viso žmonių buvo autobuse.

Tuo tarpu Antracito mieste nežinomi ginkluoti žmonės nuo postamento nukėlė eilinį tanką-eksponatą. Greičiausiai ir juo bus bandyta pasinaudoti kuriame nors mūšyje. Pagal paskutinę informaciją, separatistų jėgos perėmė Donecko srities miesto Ilovaisko kontrolę, tuo tarpu ukrainiečių kariškiai šiandien įžengė į Konstantinivką. Specialios paskirties kuopa čia išminavo miesto tarybos pastatą.

Pasiskelbusių respublikų kovotojai išvakarėse atsitraukė iš Družkivkos ir Konstantinivkos miestų. O dar anksčiau, šeštadienį, Kijevo valdžios priešininkai paliko Slovjanską ir Kramatorską. Ukrainos VRM vadovas papasakojo, jog pasitraukdami iš miestų, separatistų kovotojai paliko dalį technikos ir ginkluotės.

Šiuo metu taip pat yra nustatyta, jog tarp kitų išlaisvintų įkaitų Slovjanske yra ir anksčiau be žinios dingę teatro veikėjai iš Kijevo bei buvusioji Slovjansko miesto merė Nelia Štepa.

tvrain.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kaip toje šermenų giemėje,kai

kažkas geria saldžią aistrų nuodėmės taurę,kitas kažkas neša skaudžią Atpirkimo naštą.Europa egoistiniame transe,tuo tarpu, kažkas Ukrainoje žiauriai kenčia.

Taigi

Taip, bus taikus gyvenimas vadovaujant visokiems iškrypėliams
https://www.youtube.com/watch?v=FZ8CCYcXmZo

Kur dar kalbos apie vakar sušaudytas pasipriešinimo karių motinas.

Taigi

Matome ir kaip „išvaduotojus” vietiniai gyventojai pasitinka
https://www.youtube.com/results?search_query=как+встретили+освободтелей

Skorpė

Все о проекте MK Ultra, („Психотронное оружие” реж. Галина Царева) – pasižiūrėkit va čia tai geras 🙂

Taigiui - "koloradkai"

Ką tu, doroguša, čia veiki?? Čemodan – vokzal – Rossija! 😉

Algis

Pagrindinis pratintojas prie”taikaus gyvenimo”- pede…as Liaško(gerąja šio žodžio prasme, pasak Benios Kolomojskio): sadistas(viešas smurtas prieš žurnalistus, areštuotuosius,senelius), vagis(teistas), homoseksualistas(1993m.viešas prisipažinimas) ir pedofilas(byla už bandymą išvežti du berniukus į Turkiją), už kurio galvą Vengrijos verslininkas, pasibaisėjęs šio sadisto elgesiu, pasiūlė 150000 eurų premiją.

taigi

Nuotrauka ne Slaviansko, o Donecko prieigų, nes Slavianske nebėra ką fotografuoti,- Kijevo fašistai, miestą
sugriovė. Pagal senelių pasakojimus, naujieji naciai daug žiauresni negu buvo hitlerininkai.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top