Ukrainoje neliko žmonių, kurie laikytų save Rusijos piliečiais?

Skaitytojų dėmesiui siūlome dalį duomenų iš Ukrainoje atlikto sociologinio tyrimo.

Būtų įdomu išgirsti, kaip šiuos skaičius pakomentuotų tie, kurie kalba apie Ukrainos skilimą į provakarietiškąją, orientuotą į Europos Sąjungą, apimančią vakarinę ir centrinę šalies dalį, ir prorusiškąją, t.y. rytinę bei pietinę šalies dalį, kurioje neva dominuoja rusakalbiai gyventojai, svajojantys tapti Rusijos piliečiais.

Žinoma, lauktume komentarų ir iš tų, kurie jau kur kas abstrakčiau samprotauja apie „Rusijai palankios idėjos šalininkų dabartinėje Ukrainoje“ gausą.

Per pastaruosius dvejus metus esmingai pasikeitė ukrainiečių saviidentifikacijos rodikliai – kur kas daugiau ukrainiečių save laiko Ukrainos piliečiais, o ne kokio nors regiono ir vietovės gyventojais.

Apie tai liudija sociologinis tyrimas, kurį atliko Ilko Kučerivo vardo fondas „Demokratinės iniciatyvos“ kartu su Razumkovo Centro sociologijos tarnyba.

Sociologai pažymi, kad 2010 metais 51% gyventojų laikė save visų pirma Ukrainos piliečiais, o 34% nurodė regioninę identifikaciją (27% pirmiausiai siejo save su miestu arba kaimu, o 7% – su regionu). 2014 metų gruodį bendranacionalinė saviidentifikacija sudarė 73%, regioninė – 19%. Tiesa, 2015 metų liepą situacija vėl kiek pasikeitė: 66% sudarė nacionalinė saviidentifikacija ir 27% – regioninė.

Tokiu būdu, 2015 m. liepą visų pirma Ukrainos piliečiais save laiko 66,1% apklaustųjų, kaimo, rajono arba miesto gyventojais – 19,1%, regiono gyventojais – 7,5%, o savo etnoso arba nacijos atstovais – 1,8% respondentų.

Tarp kitko, 2,1% apklaustųjų pasakė, kad visų pirma save laiko buvusios SSRS piliečiais, „pasaulio piliečiais“ save laiko 1,7% respondentų, o Europos piliečiais – 0,5% respondentų. Tuo pat metu visiškai sumenko kiekis žmonių, kurie visų pirma laiko save Rusijos piliečiais – tokių aptikta 0%, nors dar 2014 m. gruodį tokių buvo 0,1%.

Apklausa buvo atlikta liepos 22–27 dienomis, buvo apklausti 2011 respondentų, turinčių daugiau, nei 18 metų visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Krymą ir Ukrainos nekontroliuojamus Donecko ir Luhansko sričių rajonus. Atrankos paklaida – 2,3%.

Šaltinis: gazeta.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top