Ukrainos laisvės karys Volodymyras Parasiukas: Mes, ukrainiečių tauta, mes, paprasti žmonės, esame prieš politikų sandėrius

Susipažinkite: tai – Volodymyras Parasiukas, 26 metų kariūnas iš Lvovo, taręs vieną svariausių ir tiesiausių žodžių per visą trijų mėnesių Ukrainos revoliuciją ir dėl to dabar daugelio laikomas didvyriu, paskatinusiu prezidentą Viktorą Janukovyčių sprukti iš Kijevo.

Ta tiesos akimirka stojo vėlų praėjusio penktadienio vakarą, kai opozicijos lyderiai nusprendė pasirašyti Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų inicijuotą sutartį su Ukrainos prezidentu V. Janukovyčiumi. Pagal ją prezidentas turėjo likti savo poste iki naujų rinkimų, kurie įvyktų vėliausiai gruodį. Vitalijus Klyčko, vienas iš opozicijos lyderių, šią sutartį Maidano gynėjams pristatė kaip tai, dėl ko verta pasitraukti iš mažiausiai 80 gyvybių pareikalavusios kovos.

Žmonėms švilpiant ir piktai šūkaujant mikrofoną perėmė V. Parasiukas, vadovavęs vienam „savigynos pajėgų“ daliniui ir per kruvinus susirėmimus netekęs kovos draugų. Kreipęsis į Nepriklausomybės aikštėje susirinkusiuosius jis atvirai pasmerkė opoziciją, „sukirtusią rankomis su žudiku“.

„Mes, paprasti žmonės, sakome šiems politikams, stovintiems už mūsų: „Janukovyčius jokiu būdu nebus prezidentu ištisus metus“, – pareiškė jis, ir Maidano aikštė audringai jam pritarė.

Sielvartaudamas dėl žuvusiųjų draugų jis pareiškė: niekas neketina laukti prezidento rinkimų iki šių metų pabaigos – V. Janukovyčius turi dingti iš Kijevo iki kito ryto arba susitaikyti su pasekmėmis. „Mūsų broliai buvo sušaudyti, o mūsų lyderiai spaudžia ranką tam žudikui. Gėda! Rytoj iki dešimtos valandos jo turi nebelikti“, – reikalavo V. Parasiukas.

Tūkstančiai į Maidaną susirinkusių žmonių šį emocingą jaunojo kariūno kalbėjimą sutiko taip audringai, kad tapo aišku – sutartis, parengta per naktines derybas dalyvaujant Europos Sąjungos šalių diplomatams, yra bevertė.

Po V. Parasiuko kalbos du iš trijų pagrindinių opozicijos lyderių – buvęs ekonomikos ministras Arsenijus Jaceniukas ir dešiniųjų nacionalistų vadas Olehas Tiahnybokas – iškart paliko sceną. Tačiau V. Klyčko, nors ugningosios jaunojo kariūno kalbos klausėsi akmeniniu veidu, grįžo prie mikrofono ir atsiprašė tautos už tai, kad paspaudė ranką V. Janukovyčiui.

Jau vėliau duodamas interviu naujienų agentūrai „Reuters“ pats V. Parasiukas taip komentavo tą lemtingąją tiesos akimirką: „Opozicijos lyderiai sakėsi sutikę, kad pirmalaikiai rinkimai vyks gruodį. Tai buvo paskutinis Ukrainos žmonių kantrybės lašas“.

„Prasiveržė emocijos, nes buvome netekę daugybės žmonių. Tačiau staiga tie politikai ateina ir sako: „Janukovyčius liks prezidentu ir bus surengti rinkimai.“ Mano pozicija buvo aiški – Janukovyčius yra teroristas. „Teroristas Nr. 1“ Ukrainai“, – aiškino žurnalistams V. Parasiukas.

Savo kalboje V. Parasiukas pabrėžė, kad naujoji valdžia turi suprasti – tikrąją galią turi Maidanas, o ne 450 vietų parlamentas. „Mano pareiškimas nuo scenos turėjo vieną tikslą – pasakyti opozicijai: supraskite, jog jeigu neįvykdysite mūsų sąlygų, tuomet viskas vyks, kaip nuspręsime mes, o ne jūs“, – prisiminė V. Parasiukas.„Tiesiog jiems pasakėme: „Vaikinai, veikite ryžtingai, nes jeigu to nedarysite – padarysime mes“, – sakė jis.

„Viską, kas buvo pasiekta, padarė Maidano žmonės. Tačiau jie (politikai – red. pastaba) nieko nepasiekė“, – aiškino kariūnas interviu „Reuters“.

Paklaustas, kada bus išardytos barikados Kijeve, V. Parasiukas pareiškė: „Jeigu Maidanas išsivaikščios, politikai liausis bijoję. Mes neišeisime. Neleisime pasikartoti tam, kas įvyko 2004-aisiais“. Jis priminė 2004–2005 metų Oranžinę revoliuciją, tik laikinai tuomet sužlugdžiusią V. Janukovyčiaus mėginimą tapti prezidentu.

Siūlome pasiklausyti visos V. Parasiuko kalbos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Arūnas

Sekiau dieną, naktį visus įvykius Ukrainoje. Aš sužavėtas šių žmonių drąsa, pasišventimu savo šaliai. Tai tikri tautos patriotai. Maniau, kad šiais laikais tokių jau nebeliko. Lenkiu žemai galvą prieš šį ,ir kitus ten kovojusius. Gaila, kad mūsų prezidentė jų nepalaikė. Oi, jau nusišnekėjau.

Mukaburis

Įkvepiantis pavyzdys. Kaip viena lemtinga akimirka netikėtai pakeičia istorijos eigą ir niekais paverčia visus politinių žaidimų pseudoekspertų skaičiavimus. Apskaičiavo visus „oligarchus”, „opozicijos lyderius”, „užsienio finansuotojus”, netgi „ukrainiečių geresnio gyvenimo viltis”, o Tautos dvasios ir neapskaičiavo.
P.S. Šlovė Ukrainai! Šlovė didvyriams! Allah Akbar! – šiandien skanduoja virš 10 tūkstančių Krymo totorių, susirinkusių prie Krymo Autonomijos Rados.

grumstas

galima gėrėtis tuo šaukiu Ukrainos patriotu. Tik reiktų prisiminti, kaip sugebėjo tokius pat idealistus , kovojusius už Laisvės ir nepriklausomybės idealus, išeliminuoti Lietuvoje naujieji į valdžią pakliuvę politikai. ; prisimenate Pakaunės savanorių maištus? nesinori būti blogu pranašu,tačiau didelė tikimybė, kad taip bus pasielgta ir šįkart Ukrainoje. O taip norėtusi ,kad tie mano žodžaiai neišsipilytų.

tai

Baisi Ukrainos tragedija: politikams diktuoja galvažudžiai banderininkai,
gatvėse liejasi kraujas…

Bukite budrus!

Viska teisingai padarete,tik nesuklyskite ir ziurekite ka statysite i valdzia!Salin komunistus ir kgbistus,nes nieko gero nebus-bus kaip Lietuvoje!

Jie bus budrūs!

Paradui vėl vadovaus oligarchai, amerikonai atsivež raketas, fašistai
„muš žydus, maskoliu ir lenkus”(banderininkų šūkis), o už visą bachanaliją sumokės JAV kolonizuota Rusija, o visus kas bus ten paskersi
gydys dosnioji Lietuva, nesugebanti susitvarkyti nei su skurdu, nei su korupcija. Gal už tai leis Juodojoje jūroje pagirdyti arklius?

balsas.lt  yra

siaubingi kadrai,kaip „Berkut” nukirto galvas,nuėmė skalpus.Kodėl Europa neįšaldo Janukovičiaus sąskatų?ES tampa Janukovičiaus , šių žiaurumų bendrininke?

Žiaurumą

parodė ir ES ministrai,ciniškai gąsdinę žmones.Galima juos suprasti,-juk jie vieną naktį nemiegojo.Kaip baisu išlepusiems jų kūnams.

Sakoma,kad

protingi žmonės mokosi iš savo klaidų,o išmintingi -iš kitų.Gerbiami ukrainiečiai,būkite išmintingi, mokykitės iš lietuvių klaidos paleisti Sąjūdį.Jūs taip nedarykite.Jūsų Maidanas tegul gyvuoja amžinai…Gal jis parsikels į šiltesnes patalpas,bet susirinkti turite kas mėnesį ir t.t…Ir turėkite tikslą rengti referendumus,kaip Šveiczrijoje.Gal ne dabar,bet atėjus stabilumui.Iš karto.Ne po 20 metų,bet po metų tikrai.

nuostabu

šaunus, jaunas, drąsus vyras, savo tautos didvyris,pagarba !

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top