Ukrainos prezidentas Porošenka atvėrė butų ir automobilių rejestrą

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą, pagal kurio nuostatas informacija apie piliečių kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą tapo vieša, pranešė Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.

Valstybės vadovo nuomone, įstatymas sustiprins visuomeninę valdžios kontrolę, sumažins korupciją ir sustiprins nuosavybės teisių gynybą.

Įstatymas įveda papildomas kontrolės priemones asmenims, kurie skiriami į atsakingas pareigas valdžios ir savivaldos organuose.

Be kita ko, įstatymas numato supaprastinti priėjimo prie duomenų, saugomų Valstybiniame nekilnojamo turto daiktinių teisių rejestre, procedūrą ir suteikti piliečiams laisvą prieigą prie Valstybinio žemės kadastro bei Vieningojo valstybinio rejestro, kurį pildo Valstybinė autoinspekcija.

Taip pat įstatymas sureguliuoja informacijos apie registruotas transporto priemones pateikimą iš Vieningojo valstybinio rejestro.

Įstatymas numato, kad informacija iš valstybinio daiktinių teisių rejestro bus teikiama ne tik pagal nekilnojamojo turto objektą, bet ir pagal teisės subjektą, tai yra ir pagal asmens pavardę –bus galima sužinoti, kokius butus, namus, sklypus ir automobilius yra įsigijęs bet kuris Ukrainos pilietis.

Informacija apie turtą bus suteikiama su apribojimais: nebus galima sužinoti namo arba buto gatvės ir numerio, automobilio registracijos numerio, tikslios žemės sklypo vietos.

Šaltinis: hvylya.net

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O lietuviai

ar sužinos turčių nekilnojamus ir kilnojamus turtus: pastatytas pilaites, kiek turi butų skirtinguose miestuose, kokiais disponuoja Lexusais, Schevrole, Džipais ir dar kiek turi valiutos užsienio skirtinguose bankuose (čia tam reikalui jeigu tektų bėgti iš Lietuvos ne tik nuo „žalių žmogeliukų bet ir nuo Lietuvos žmonių įniršio)???

Mix

Tuo tarpu Lietuvoje, viskas kas susiję su turtu, yra didžiausia paslaptis. Net vietos valdžios atstovai negali sužinoti šios paslapties, kai prisireikia įspėti savininkus susitvarkyti savo turimą bet neprižiūrimą turtą. Suprantama, kas gali norėti atskleisti prichvatizuoto ir kitais nelegaliais būdais sukaupto turto apimtis.

Bravo

Kažkada ateis diena X ir pas mus bus viskas vieša.Palaukime Apokalipsės.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top