Urbonaitė apie politinius debatus: jau po penkių minučių norisi, kad baigtųsi

Julija Šakytė | Alfa.lt

„Problema, matyt, ta, kad jau po penkių minučių norisi, kad tie debatai baigtųsi“, – tokiais pirmais įspūdžiais apie antradienį vykusius debatus, kurių tema buvo teisėsauga, dalijosi Mykolo Romerio universiteto (MRU) dėstytoja politologė Rima Urbonaitė.

Debatuose dalyvavusiems partijų „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), „Drąsos kelias“, Lietuvos žaliųjų partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠŠ) kandidatams politologė negailėjo kritikos.

R. Urbonaitė abejojo, ar politinių debatų laidą, išskyrus žurnalistus, politologus ir politinės komunikacijos specialistus, kas nors žiūri nuo pradžios iki pabaigos. Juolab kad politinių jėgų nepasirengimas buvo labai akivaizdus.

„Politikai nepasidomėjo netgi moksliniais tyrimais, kaip vertinama korupcija, kas vyksta ir kokie gali būti sprendimai. Pasisakymai šauktinių klausimu irgi buvo visiškas diletantizmas. Kariškiai nors ir šaltų nervų, bet jeigu žiūrėjo, turbūt negalėjo ramiai stebėti visų postringavimų gynybos klausimais“, – teigė R. Urbonaitė ir pridūrė, kad politikai ir toliau bando parduoti koNpetenciją.

Visą straipsnį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Julius Puras

Urbonaitės sąmonėje politiko etalonas tai kultūringa kiaulė.
Tai kad Lietuvoje nėra ką rinkti į valdžia didžiausia atsakomybė tenka valdiškų universitetų darbininkams. Kuom jie užsiima tai esamos padėties užtušavimu kaip ir realybės iškraipimu. Ir dar aišku tai daro už pinigus nes pateikti kokį konservatoriu arba socialdemokrata rinkėjams į seima arba kokia platformininke į prezidentus kaip Lietuvos gelbėtoja tai didelis brudiškas darbas.

asd

Tokiu atveju parsisiųskime politikų iš Rusijos ar Lenkijos. Ten kompetetingų politikų netrūksta…

Kas kaltas?

Kalti ne kandidatai dėl atsakymų, o tokie pastovūs moderatoriai, kaip Žeimytė ir Jakilaitis dėl jų užduotų kvailų klausimų.

Juozapas

Ir ko kankinasi kai kurie žmogeliai?
Vēpsoį šūdą, o po to dejuoja jog po penkių minučių spoksojimo jau akis graużia.
Na tai nereikia vėpsot į niekalą.
Asmeniškai tai jau net ir nesugebėčiau prisiminti prieš kiek metų atgal paskutinį kartą bandžiau stebėti tuos pigius cirkus.
Nežiūriu ir nepasigendu.
Ir laiko sutaupau ir sveikatos.
Ir kitiems rekomenduoju taip elgtis.
Per keletą pasdkutinių metų mano pavyzdžiu pasekė nemažai draugų, giminaičių ir pažįstamu.
Liaujasi žmogus vartoti debilizatoriaus turinį, po kiek laiko susitinki, atpažint sunku- žiū žmogs jau ir savarankiškai protauti pradėjęs, nebekalba klišėmis ir klausimus protingus uždavinėja.
Nebevartojant propagandos, vien teigiami pokyčiai.
Daugiau neturiu ką pridurti.
Straipsnio temos nekomentuosiu- juk sakiau kad to šlamšto nevartoju.
Nemačiau ir neįdomu.

vasia

vadinas rezisieriai pasieke tiksla…

nepolitologas

visai netyčia vakar girdėjau tuos vadinamus „debatus”. Na, kad žurnalisto profesiją turintis Zuokas moka protingai kalbėti, to iš žmogaus neatimsi, nepaisant viso kito… Pardon, dar Laurinkus, Raimis, dar Varkala kiek verti dėmesio, t.y. susidomėjimo appie ką šneka. Bet absoliuti dauguma kitų debatnykų atrodė nyyyykiai… Indomu kiek valandų repetavo prieš veidrodį standartinius štampus. Bent keletas nuolatinių komentatorių „suspardytų” tokius debatnykus „į vienus vartus”. Vaizdelis: pati sukasi prie puodų, ruošia vakarienę, o aš surinkinėju parsivežtą naują spintą, fone šnekučiuoja kalbanti dėžė. Atsigręžęs per petį matau, kaip iš pradžių keistai irzėjęs ir inkštęs Pifas apsidebatinęs nulenda po sofa kuo gilyn… Sukoju varžtelius, ponia nuo puodų tarpais mesteli repliką „ir toks durnius žada būti išrinktas?…”, norėdams įsukti medvaržtį bandau lengvai stuktelt plaktuku per galvutę… Skaityti daugiau »

dr. Barmental

Dar Bulgakovas yra išsiaiškinęs jog tarybinė spauda kenkiua virškinimui.
O tarybinė tv yra aplamamai kelianti traumas ir riziką įsikalti sau į pakaušį medvarštį.
Bet kadangi nemenkai publikos daliai trūksta vieno varžtelio, tai tikimybė jog buratinai atsiplėš nuo dėžių-durilkų yra menka.
Sėdi prieš košmarus ir cirkus transliuojančius stiklo paketus lyg prišriubuoti, neatlupsi.

Tikrai

Žiniasklaida turėtų labiau rūpintis savo žiūrovais. Toks debatinis žodžių srautas ir maratonas tikrai nepasiekia žmonių, labiau erzina.

Gintas

Tai ne politiniai debatai, bet lenktynės pažadais rinkėjams, kandidatams siekiant patekti į Seimą. Politiniai debatai būtų tuomet, jeigu būtų ginčijamasi politinių idėjų, tiksliau, kaip sumažinti esantį blogį visuomenėje, klausimais bei prigimtiniais -doroviniais klausimais (tokiais kaip: kada žmogus tampa laimingu, kas yra tikroji gyvenimo laimė).

Kindziulis

Kalbasi du piliečiai: „visiems atrodo, kad seimūnų atlyginimai yra nežmoniškai išpūsti, išskyrus, pačius seimūnus”.
Čia priėjo Kindziulis ir tarė: „Netiesa. Kad seimūnų atlyginimai yra normalūs, mano taip pat ir visi kandidatuojantys į Seimą”.

JAV debatus moderuoja

gyvenimiska patirti turintys TV laidu vedejai (dazniausiai teisini issilavinima turintys), politikos apzvalgininkai. Jakilaitis – tikras esesininkas, o Zeimyte – na ka ji gali islementi be savo sauso, oficiozinio snekejimo? Todel ir neidomus „debatai”, kuriu cia, deja, ne kvapo nera. Toks Racas vestu debatus zymiai astriau, idomiau. Gal Jakavonis ar dar kas nors. Sitie dabartiniai du – vargo vakariene ziurovui.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top