„Už balos“ #40. Aukščiausiojo Teismo sprendimai

Birželio pabaigoje JAV Aukščiausiasis Teismas priėmė net kelis labai svarbius sprendimus, susijusius su rasės, religijos, žodžio laisvės ir socialinio teisingumo klausimais. Nors ne visi jie tiesiogiai aktualūs ir suprantami lietuviškame kontekste, du iš jų – dėl rasės kriterijaus priimant į aukštąsias mokyklas ir dėl piliečių teisės atsisakyti suteikti konkrečias paslaugas vienalyčių „santuokų“ ceremonijoms – suprantami visame pasaulyje.

Apie šias bylas, o taip pat apie tolesnę Hunterio Bideno bylos eigą (juk Lietuvoje apie ją niekas nešneka!) su JAV lietuviu advokatu Povilu Žumbakiu kalbėjomės laidoje „Už balos“.

P.S. Įdomus dalykas – net liberali JAV spauda pripažįsta, kad nors JAV Aukščiausiajame Teisme susidariusi konservatyvi dauguma santykiu 6-3, dauguma šios sudėties teismo sprendimų nėra pagal konservatyviąją liniją, jeigu ją suprastume ideologiškai. Tie konservatyvūs teisėjai dažniau sutaria su liberaliais negu ne. Kodėl? Nes konservatyvumas šiuo atveju reiškia pagarbą pačiam konstitucijos tekstui ir vadovavimą juo, o ne savo politinėm nuostatom. JAV Konstitucijoje ir daug liberalaus turinio. Bet sąžiningi teisėjai privalo taip elgtis. Jiems tai nėra ideologinis teismas.

Tiesa, laida, kuria dalinuosi, yra ne apie tokias, o apie stipriai politizuotas bylas, kuriose teisiniai konservatoriai nubalsavo prieš liberalus 6-3. Mat XVIII amžiuje parašyta Konstitucija kitaip neleidžia. Paklausykite kas, kaip ir kodėl.

 

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

…ses tas trumpius..ir bus labai gerai.Nesestu ar butu isrinktas vel….Ukrainai but xana….po to ateitu ir musu eile.

Ei tu, WC eketė

Vo tavo eilė tai tikrai ateis………. nuopisa…….

Al.

Nepergyvenk, komunosatanistai atsilaikys. MAGA nepraeis.

Ukrainos nuostoliai katastrofiški

Итоги спецоперации Вооруженных сил России на Украине
Уничтожено:
428 зенитных ракетных комплексов
11113+13 танков и др. бронемашин
5746+15 орудий полевой артиллерии
1142 реактивные системы залпового огня
458 cамолетов
245 вертолетов
5496+28 беспилотников
12057+19 единиц автотехники

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top