Už kvietimą jungtis prie pilietinių iniciatyvų Lietuvoje gresia bauda

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) kvietimą dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje arba viešame renginyje gali prilyginti pasiūlymui pirkti prekę ar paslaugą ir už tai numato baudą iki 3 tūkst. eurų. „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) nesutinka su tokia Inspekcijos pozicija ir mano, kad tai varžo nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklą.

TILS šių metų gruodžio mėn. gavo VDAI sprendimą, kad be išankstinio sutikimo elektroniniu paštu siunčiami kvietimai jungtis prie skaidrumo ar pilietinių iniciatyvų Lietuvoje laikomi tiesiogine rinkodara. Tai reiškia, kad nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, elektroniniu paštu siunčiantiems kvietimus į viešus renginius ar informaciją apie pilietines iniciatyvas, gresia bauda iki 3 tūkst. eurų.

Pavyzdžiui, pagal VDAI bet kokie kvietimai aukoti maistą nepasiturintiems, rinkti šiukšles mieste arba padėti neįgaliesiems gali būti laikomi tiesiogine rinkodara ir juos siųsti galima tik iš anksto gavus žmonių leidimą ar kitais išimtiniais atvejais.

„Pasirodo, pilietinės iniciatyvos Lietuvoje gali būti prilygintos kavos aparatų prekybai ar masažo salonų paslaugoms. Neįtikėtina, bet siūlymas prisidėti prie NVO iniciatyvų ar kvietimas į viešą renginį gali būti suvokiamas kaip tiesioginė rinkodara. Tai varžo nevyriausybines organizacijas, kurios dažniausiai veikia dėl viešojo intereso ir nesiekia pelno“, – teigė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

TILS atkreipia dėmesį, kad iki šiol Lietuvos įstatymuose neapibrėžta, ką tiksliai derėtų laikyti „preke“ arba „paslauga“ ne pelno siekiančioje veikloje. VDAI taip pat neturi jokių gairių, kurios padėtų NVO suprasti, kas yra tiesioginė rinkodara jų veikloje, o kas – ne.

TILS ragina kuo įmanoma greičiau susitarti, kaip NVO gali bendrauti su Lietuvos gyventojais ir įstaigų atstovais bei aiškiai numatyti, kad kvietimai jungtis prie pilietinių ne pelno siekiančių iniciatyvų nebūtų laikomi tiesiogine rinkodara. Šia proga TILS siūlo patikslinti naujai ruošiamą Asmens duomenų apsaugos įstatymo projektą.

VDAI sprendimą TILS atžvilgiu priėmė po to, kai į Inspekciją kreipėsi viešosios įstaigos atstovas, gavęs TILS kvietimą prisijungti prie NVO skaidrumą skatinančios iniciatyvos „NVOatlasas.lt“.

„NVOatlasas.lt“ – tai savanoriškas NVO registras, kuriame savo paskyras sukūrė daugiau nei 2 300 organizacijų. Portale organizacijos skatinamos viešinti informaciją apie savo veiklas, finansus ir geriau pristatyti save gyventojams bei partneriams.

TILS atsakymą VDAI rasite ČIA, o VDAI nurodymą TILS – ČIA.

Šaltinis: transparency.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
p.Muravjovai,

ar gali kas nors sutvarkyti tų greitųjų kreditų firmeles, kurios savo reklamą kiša ko ne į kiekvieną interneto puslapį, bet dar blogiau – siunčia pasiūlymus į mobiliuosius telefonus ir niekaip negalima jų atsikratyti. Tenka keisti telefono numerius.

nenustebino

Nieko čia stebėtino; vyriausybinės organizacijos ir sukurtos tam, kad klerkai galėtų varžyti visuomenės laisves ir iniciatyvas. Valdžios įsivaizdavimu; kuo daugiau suvaržymų ir „tvarkos”, kuo daugiau įstatymų , reglamentuojančių, kiekvieno mūsų nusibe..dėjimą, tuo stipresnė valstybė ir tuo komfortiškesnis valdžios „stabilumas.”
Laisvė visada pavojuje ir jos kiekis visada atvirkščiai proporcingas klerkų laisvei veikti pagal pastarujų užmačias.

joo

jo, uždrauskit visokias rekalamas, visokias akcijų reklamas kad žmonės nesijungtų į perkamas grupes ir tegul nekiša reklamų neprekybinėse internetiniuose svetainėse – užkniso negyvai, kai man ko reikės – pasieškosiu ir susieškosiu, ir nebalzginkit žmonėms galvų, ir tegul nekaišioja visokių lankstinukų į pašto dėžutes – užkniso negyvai ir naikinamų medžių gaila naudojamų neprašomom reklamom vėliau išmetamom į konteinerius.

Tikri idiotai dirba

toje VDAI. Už tokius jų nurodimus reikia bausti 10000 jevrų bauda, kad kitą kartą nekiltų noras nurodinėti ką daryti pilietiniai iniciatyvai. Tai čia skaitosi laisvoj Lietuvoj gyvenam? Karbauski naikink tą idiotų gauja.

Nepasirašysiu

Lietuvos oligarchu ir p. Soroso remiama, savo tarybos sudėti slepianti TILS tikrai neturėtų pries tai sutikimo nedavusiems piliečiams siusti informacijos apie savo „iniciatyvas”.
Kokias pergales pries korupcija per savo darbo metus Lietuvoje TILS yra pasiekusi?

kažką labai primena...

spėju, kad sekančiu žingsniu turėtų būti steigimas Nacionalinės gvardijos, kuriai bus leista šaudyti „brangiuslietuvosžmones” už iniciatyvas…

Aksioma

Įdomu kas pasiūlė tokį potvarkį?Labai norėtųsi žinoti tokio žymaus veikėjo ,,Tautos labui”, pavardę.Ir kodėl niekas neužprotestuoja šio aiškiai diskriminuojančio visuomenės nuomonę, ir aiškiai varžančio Konstitucijos garantuojamą asmens žodžio laisvę, fakto?Konstitucija garantuoja ir saugo visuomenės interesą būti informuotai.///Reikia paduoti į teismą niekdarį(ius)sugalvojusius tokią šunybę!(ko gero vėl šedbarai su sabatauskais pasistengė)

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top