Už lytinio švietimo slypi savi interesai

Aida Valinskienė | „Vakaro žinios“

Laisvos visuomenės instituto atstovai Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vakar pateikė skundą, prašydami įvertinti Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės veiksmus, susijusius su lytinio švietimo diegimu Lietuvoje ir užkertant kelią lytiniam ugdymui. Seimo narės interesai klausimų kelia ir Seimo nariui Povilui Urbšiui bei kitiems specialistams.

Laisvos visuomenės instituto direktorės Kristinos Zamarytės-Sakavičienės teigimu, pagal Registrų centro duomenis M.A.Pavilionienė yra Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos tarybos pirmininkė. Tačiau savo Viešų ir privačių interesų deklaracijoje ji tik nurodo, kad yra narė. Vien šis neatitikimas jau pats savaime yra Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimas.

Negana to, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, žinoma kaip lytinio švietimo ir kontraceptinių priemonių propaguotoja, savo internetiniame tinklalapyje nurodo, kad jų tikslas – „jaunų žmonių poreikio turėti saugų lytinį gyvenimą ugdymas“. Šiuo tikslu gegužės 12 d. Seimo narė M.A.Pavilionienė surengė spaudos konferenciją lytinio švietimo tema. Joje dalyvavo net keli asociacijos nariai, tačiau pati Seimo narė savo priklausymo šiai organizacijai nedeklaravo. Tuo metu spaudos konferencijoje buvo akivaizdžiai siekiama paveikti švietimo ir mokslo ministrės sprendimą, susijusį su lytiškumo ugdymo programa. Šį siekį tiesiogiai įvardijo Seimo narės sekretorius Mindaugas Kluonis: „kad ministrė nedrįstų pasirašyti programos“.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nustato, kad asmuo, kuris turi tam tikrų interesų visuomeninėse ar kitokiose organizacijose, privalo nusišalinti nuo sprendimų svarstymo ar priėmimo, jeigu tai gali sukelti interesų konfliktą. Įstatymas nustato ir tai, kad asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali naudoti savo pareigų, galių ir vardo siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų interesų konfliktą.

„Mūsų įsitikinimu, Seimo narė veikė pažeisdama Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą – suorganizuodama spaudos konferenciją, kurios tikslas buvo paveikti švietimo ir mokslo ministrės sprendimą, naudojo savo pareigas, galias ir vardą siekdama tam tikrų interesų“, – teigia K.Zamarytė-Sakavičienė.

M.A.Pavilionienės veikla siekiant diegti lytinį švietimą panašių abejonių sukėlė ir Seimo nariui P.Urbšiui. Anot jo, ne paslaptis, kad Seimo narės atstovaujama Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija yra Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos narė, kuriai priklauso ir vienas prezervatyvų prekės ženklas. Tad logiška, kad į seksualines problemas asociacijos nariai žiūri iš vartotojiškos pozicijos – tai susiję su rinkodariniais dalykais, kurie didina prezervatyvų paklausą tarp jaunimo.

Vytauto Didžiojo universiteto Santuokos ir šeimos studijų centro profesorės dr. Birutės Obelienienės teigimu, lytinis ugdymas ir lytinis švietimas – du visiškai skirtingi dalykai. Pagrindiniai lytinio švietimo propaguotojai yra Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, kuriai priklauso Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija. 2013 m. M.A.Pavilionienė atstovavo asociacijai 41-ajame Europos regioninio tinklo susitikime, kur ir buvo patvirtintas siekis, kad iki 2020 m. visoje Europoje būtų įdiegtas visuotinis lytinis švietimas. Renginyje priimtos ir lytinio švietimo gairės, kurių esmė – lytinis malonumas turi tapti lytinio švietimo ašimi.

„Visuotinis lytinis švietimas sukurtas ir įgyvendinamas skandalingai pasaulyje pagarsėjusios Tarptautinės planuotos tėvystės federacijos. Skelbta, kad pagrindinis šios organizacijos uždarbis yra iš abortų, kontraceptikų ir prezervatyvų biznio, – teigia B.Obelienienė. – Tad visuotinis lytinis švietimas, kurį norima taip agresyviai atnešti į Lietuvą, yra ne kas kita, kaip vaikų sudominimas seksu ir kartu minėtų produktų vartotojų skaičiaus padidinimas.“

„Komedija. Kadaise dvi kadencijas buvau Šeimos planavimo ir lytinio švietimo asociacijos prezidentė, o dabar esu eilinė narė. Neturiu jokių finansinių interesų – tai yra mano visuomeninė veikla ir niekas man negali jokių priekaištų pareikšti“, – teisinosi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė.

respublika.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top