Užkulisiai: kur ir kaip dirba „geras įstatymų leidėjas“? Agnės Zuokienės ir Aušros Maldeikienės atsakymai

Jūsų dėmesiui siūlome socialiniuose tinkluose kilusią diskusiją, kurios temą būtų galima apibūdinti ir taip (pasirinkite):
Be kita ko, čia kalbama ir apie tai:
(a) kaip ir kuo matuojama Seimo nario veikla ir kur ji turėtų būti vykdoma;
b) kas ir kodėl atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre ir gauna galimybę daryti poveikį viešajai nuomonei ar keltis savo reitingus ar, atvirkščiai, yra padaromas pajuokos objektu ar bokso kriauše be galimybės išdėstyti savo požiūrį ir pan.;
c) kitka
.

Agnė Zuokienė. Geras įstatymų leidėjas dirba Seime, o ne Facebook ar LNK

Pasakyta – padaryta.

Miela Aušra Maldeikienė, Jūs deklaravote, jog surinkote itin kompetentingą komandą, kuri, kaip ir Jūs, dirba dieną ir naktį, todėl analizuos įstatymus ir rengs įstatymų projektus.

Vis dėlto, suskaičiuokim, ką turim per 4 mėnesius, kai Jūs esate Seimo narė – 1 (vieną vienintelį) Jūsų asmeniškai registruotą pasiūlymą.

Tai 2016 m. gruodžio 20 d. registruotas siūlymas dėl alkoholio akcizo sumažinimo. Jūs jį pristatėte Seimo plenariniame posėdyje ir balsavote už jį.

Jūs deklaravote, kad visi Jūsų susitikimai su lobistais bus viešinami. Ir tai beveik tiesa. Seimo tinklalapyje Jūsų skelbiamoje darbotvarkėje sužymėti visi susitikimai (išskyrus du.) Apie antrą parašysiu kitą kartą, nes tai toks pat žavus kaip ir pirmasis nutylėtas – su Romu Apulskiu. Tiesa, susitikimų su juo būta net 3. Bet Jūs nei vieno jų neįrašėte į darbotvarkę (nors surašėte ir lobistais įvardijote ne vieną nevyriausybinę organizaciją, su kuria buvote susitikusi).

Taigi, 2016 gruodžio 20 d. Jūsų susitikimas su Romu Apulskiu ir tą pačią dieną Jūsų įregistruotas ir Seime pristatytas pasiūlymas dėl alkoholio akcizų.

Romas Apulskis, teisininkas, jau kelis dešimtmečius susijęs su „MG Baltic“ grupe. Jis ir ABBI ( Baltijos gėrimų pramonės aljansas) prezidentas. ABBI ankstesnis adresas – Jasinskio g. 16 – tas pats adresas, kaip ir „MG Baltic“, kuris valdo itin daug interesų dėl alkoholio turinčią bendrovę „Mineraliniai vandenys“, kaip ir televiziją LNK. ABBI direktorius Arnas Paulius taip pat susijęs su „MG Baltic“ (buvęs „Mineralinių vandenų“ valdybos narys, vienas „Stumbro“ vadovų).

Nenoriu plėstis, nors galėčiau. Bet nieks nepaneigs, kad Romas Apulskis 6 metus dirbo Romano Raulynaičio advokatų kontoroje. R.Raulynaitis – „MG Baltic“ valdybos narys bei LNK valdybos narys…

Todėl, ar kam reiktų nusistebėti, kad po tų susitikimų su R.Apulskiu, Jūsų, Aušra, pastangų sumažinti akcizą ir galimai kitų susitarimų natūraliai Jūsų darbotvarkėj (iki tol nebuvo) atsiranda ir nuolatinis darbas LNK:

01 17 9.00 val. – konferencija „Alfa TV“ (LNK grupė)
01 23 9.00 val. – interviu LNK televizijai
01 23 19.30 val. – interviu INFO TV (LNK)
01 25 11.30 val. – interviu LNK televizijai
01 27 10.00 val. – interviu LNK televizijai
02 03 10.20 val. – interviu LNK televizijai
02 06 10.00 val. – interviu LNK televizijai
02 07 15.30 val. – interviu LNK televizijai
02 10 12.00 val. – interviu LNK televizijai
02 22 9.15 val. – interviu LNK televizijai
02 24 13.30 val. – „Yra kaip yra“ laidos filmavimas (LNK)
03 01 9.00 val. – interviu LNK televizijai

Kaip žinia, kai kurie specialiaisiais liudytojais ir įtariamaisiais paskelbti buvę ir esami Seimo nariai tarp kitų kaltinimų ir įtarimų, turi ir itin dažną rodymąsi LNK (palyginimui – 1 kartas TV3, nulis – LRT, 2 kartai – lrytas).

Geras įstatymų leidėjas dirba Seime, o ne Facebook ar LNK. Ar kas prieš?

Veidaknygė

* * *

Aušra Maldeikienė. Politiniai zombiai atbėga atidunda

Ši savaitė mano gyvenime vadinsis politinių zombių savaitė. Savaitė prasidėjo Petru Gražuliu, o baigiasi tokiu pačiu politiniu zombiu Agne Zuokiene. Ji ne pirmas toks politinis lavonas, kuris, naudodamasis mano vardu ir mano realiais politiniais darbais, bando iš visiško dugno pakelti savo niekada nebebūsiančią politinę karjerą.

Bet užteks apie Agnę arba Petrą, aptarkime argumentus.

Pirma. Lietuvoje įstatymai kuriami ydingai, kartais atrodo – tartum siekiant sukelti chaosą: vietoj lėto ir išsamaus problemos nagrinėjimo, interesų grupių įtraukimo (VISŲ interesų grupių) ir konsensuso, paremto vertybėmis, kūrimo, patys aktyviausi Seimo nariai dažnai kuria pataisas, kurios nieko nekeičia arba skirtos nykstamai mažoms asmenų grupėms. Taip įstatymu pradedama reguliuoti tai, kas gali būti efektyviau reguliuojama gera praktika, papročiu ar sveiku protu.

Antra vertus, kiekybinis įstatymdavystės matavimas yra absurdas. Ypatingai, jeigu taip vertinamas darbas asmens, kuris priklauso net ne opozicijai, o parlamentinei mažumai, kuri tik globojama ar remiama kitų parlamentinių jėgų gali apskritai ką nors veikti Seime, neskaitant balsavimo. Beje, čia pastaba ir Andriui Tapinui, kuris savo laidoje taip, drįstu teigti, neprofesionaliai matavo parlamentarų veiklą.

Per pastaruosius keturis mėnesius užsiėmiau trim problemomis, kuriomis ir toliau rengiuosi užsiimti.

Pirma, tai socialinių įmonių ir socialinio verslo reguliavimas, kuriam būtinų įstatymų kūrimas perkeliamas į Seimą. Taigi dabar vietoj labai formalaus SADM’o požiūrio į šį įstatymą, turėsime platesnę perspektyvą. Ir tai yra ir mano pasiekimas. Seime sudarytoje grupėje pažvelgę sistemiškai, tikrai pakeisime ne kokią smulkmeną, bet patį principą, kaip teikiama parama atskirtiems grupėms integruotis į darbo rinką.

Pataisas rašyti nesudėtinga, net paprasta, bet norint pakeisti visą paramos sistemą būtina platesnė Seimo narių parama, tad su Ingridos Šimonytės, Justo Džiugelio, Tomo Tomilino ir Mykolo Majausko pagalba, tikiu, rasime kelią, kaip pateikti ne pataisą, o sisteminę reformą. Tai leis tikslingai panaudoti valstybės biudžeto lėšas atskirties grupių integracijai į darbo rinką.

Antroji tema, kuriai skyrėme daug dėmesio, tai sprendimo būdų, kaip esmingai pagerinti vyresnių žmonių būseną bei stabdyti plačiai paplitusį institucinį prieš juos nukreiptą smurtą, paieška. Pirmas žingsnis – išleisti jiems prieinamą informacinę medžiagą ir lankstinuką, kur vyresnio amžiaus žmonėms būtų suprantamai pateikta informaciją, kur ir kokią pagalbą jie gali gauti. Peržiūrima institucinė paramos senyvo amžiaus žmonėms sistema, jiems teikiamos paslaugos, įstatymai ir bus ruošiama esminė šios sistemos reforma.

Trečia tema, jau sukėlusi nemažą audrą, – Seimo institucijos vidaus darbo keistenybės. Tarkime, parlamentinės lėšos „gėlėms“, kurios man iš pradžių atrodė keistenybė, nors vėliau paaiškėjo, kad tos apvalios sumos, skiriamos gėlėms, neretai tiesiog yra išgryninamos ir taip padidinamos išmokos padėjėjams arba tai tampa papildomomis partijų lėšomis. Nagrinėdama šią temą jau kartu su Seimo nare Ingrida Šimonyte pateikėme pataisą, kuri įpareigotų Seimo narių deklaracijose viešai teikti gautų pajamų struktūrą (su atitinkamos pajamų grupės sumokėtais mokesčiais).

Tai tiek apie jau pradėtus darbus.

O dabar apie man metamas keistas insinuacijas.

Kol kas Seimo nariams, Vyriausybės nariams bei politinio pasitikėjimo pareigūnams nėra prievolės deklaruoti visus susitikimus, mano žiniomis, tik keli Seimo nariai tai daro savo noru. Vienu iš jų turiu garbę būti aš.

LRS puslapis tokioms ataskaitoms nepritaikytas ir nepavyko susitarti, kad būtų galima apie tokius dalykus skelbti tiesiog Seimo nario puslapyje. Todėl visi mano susitikimai su lobistais tą pačią dieną yra viešinami mano puslapyje http://www.maldeikiene.lt/susitikimai-su-lobistais/

Čia rasite ir įrašus apie visus tris mano susitikimus su p. Romu Apulskiu, kurio pateiktiems argumentams dėl neproporcingai didinamo akcizo vynui aš pritariau ir iki šiol pritariu (beje, Biudžeto ir Finansų komiteto posėdyje viešai pasakiau, jog teikiamos pataisos yra suformuluotos pagal p. Apulskio pateiktus skaičius ir šis įrašas yra viešai prieinamas). Taip pat ten rasite mano teikiamų įstatymų darbų eigą, kreipimusis į įvairias institucijas dėl anksčiau paminėtų problemų sprendimo kelių paieškos, smulkią visų parlamentinei veiklai skirtų lėšų ataskaitą.

Beje, iš viso tokių susitikimų su įvairiomis lobistų grupėmis per pirmus mano darbo Seime mėnesius buvo 30 ir, manau, kad tai dar nėra pakankami daug. Kodėl? Įstatymų leidyba reikalauja, kad Seimo narys turėtų kiek įmanoma platesnę informaciją apie svarstomus dalykus. Ne kartą esu rašiusi, aiškinusi net ekonomikos vadovėlyje mokiniams: lobizmas yra puiki veikla, kuri padeda subalansuoti visuomenės skirtingų grupių interesus. Būtent todėl bet kokius bandymus apriboti mano susitikimus su lobistais traktuosiu kaip mano, kaip tautos atstovės, konstitucinių teisių apribojimą.

Tolesnės kvailokos kalbelės apie tai, kad esą aš už kažkokias pataisas gavau eterį, yra tiesiog pavydžios ekspolitikės vakarinės raudos prie arbatos puodelio, kodėl manęs tokios gražios ir protingos nerodo, o va sena ir NIEKAM (ar ne, Agne, gi neįdomi aš niekam?) nerodo.

Kalbėkime atvirai: ne televizija man neša reitingus, o atvirkščiai – aš juos dovanoju VISOMS Lietuvos televizijoms. Ir tai gerai žino VISI prodiuseriai jau ne vienerius metus, o mažiausiai ketverius. Taip, aš dirbu su LNK. Taip, jie nuolat manęs klausinėja visokių dalykų. Bet lygiai taip pat mane nuolat be perstojo tardo ir Lietuvos Ryto TV, Žinių Radijas, TV3, Tapino Laisvės TV (ten man net siūlyta vesti asmeninę laidą). Tai mato kiekvienas turintis televizorių, radiją arba besinaudojantis internetu žmogus.
Nesu jokios partijos narė. Neturiu už manęs stovinčių pinigų. Bendravimas su žiniasklaida man yra pagrindinė priemonė pasiekti tikslą – kad šioje šalyje visi jau teisti už gerus darbus ir dar laukiantys tokių teismų būtų viešinami ir demaskuojami. Darbas su žiniasklaida yra labai svarbi dalis darbo, kurį pasirinkau. Ir todėl ir toliau kalbėsiu su visais, kurie man atrodys verti dėmesio, ir apsieisiu be neprašytų patarėjų patarimų, kur, kaip ir su kuo kalbėtis.

Dabar pasipylė juokingi grasinimai apie tai, kad po Agnės Zuokienės išvedžiojimų bus kreiptasi į Seimo etiką, Konstitucinį teismą. Gal ir į Stasbūrą. Prašau, kreipkitės – gyvename laisvoje šalyje ir puiku, kad žmonės kreipiasi ir kalba. Puiku net tuo atveju, kai jie nėra apdovanoti logika, mat kaltina mane tuo, kad viešinu dalykus, kurie jiems pasirodo, kaip nepaviešinti. Visokie maumai po apsėstas galvas laksto.

Beje, Agne Zuokiene, ko taip įkyriai su savo chebra kvietėte mane į savo pirmą plepalų apie moteris ir nieką laidą. Laisve Radzevičiene, kuri esate laidos prodiusere, ar ne Jūs man aiškinote kad be manęs laidos nebus?

Su artėjančia Moters Diena Jus visus.

P.S. Kelias dienas nerašysiu, nes dirbsiu Briuselyje.

Šaltinis: maldeikiene.lt

* * *

Blokavau Agnę Zuokienę. Nusibodo su tom savo raudomis ir nykiais grasinimais. 🙂 Labanakt.

Eilėje draugauti dabar laukia 998 žmonės.

Šaltinis: Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nu, Maldeikienė, ajajai

Ar įsivaizduojate, kur Maldeikienė persimetė, į kokią gaują – konservaaaaatorių. Nu blin. Ir nuveiks „diodelius darbus” su Ingrida Šimonyte, Justu Džiugeliu, Tomu Tomilinu ir Mykolu Majausku, o kur Qiuibilius, seimo Jurgis, didysis seimo istorikas Anušauskas? Va čia tai visas pulkas zombių. Kad jūs prasmegtūt. Lietrytis pranešė, kad TS-LKD keis partijos pavadinimą. Ar čia ir Maldeikienės zombiškas pasiūlymas? Kas dabar, ogi niekas, kaip konservai nekaitaliotų pavadinimus vistiek liks prakeiktais konservais visiems laikams iki Amžino Atilsio.

Agnė

Kažkodėl palaikau Agnę Zuokienę. Maldeikienės darbai, kol kas , tik užgaulūs rėkavimai.

mama iš kaimo

Aš ne visur su Maldeikienės nuomone sutariu, bet negaliu negerbti žmogaus, kuris dar niekada nėra kalbėjęs „ką reikia”, o visada – ką galvoja. Jeigu tokių būtų bent penktadalis, gal nebūtų drįstama laikyti žmones tokiais kvailiais ir aiškinti runkeliams tokias gyvenimo „tiesas”, kokios kišamos šiandien.

Donatas

Turgaus ekonomistė ir lieka turgaus ekonomiste.

E951

nuo kada Maldeikienė už pagyvenusius žmones. iš jos pasisakymų įvairiose laidose kaip tik susidarė įspūdis, kad jos požiūris į seniorus vos ne fašistinis.

Kovo 8-oji

Drg. Klara Cetkin, drg. Roza Liuksemburg ir drg. Aušra Maldeikienė, kuri tikriausiai toje kompanijoje atstovaus Sibiro tremtines?
Su artėjančia Moters Diena Jus visus.

abu labu

Zuokienė gal net kiek geriau atrodo, nes mažiau vaizduoja švaruolę.

Julius Puras

” lobizmas yra puiki veikla, kuri padeda subalansuoti visuomenės skirtingų grupių interesus. ” Jeigu tai vyksta ne slapta nuo visuomenės. Taip ir neatsakė kodėl vienas iš susitikimų nebuvo įtrauktas į darbodiene. Klausimas dabar kuri meluoja?

Atrodo,

kad ši moteriškėlė (Aušrelė) dėl per didelio kuklumo tikrai nemirs. Ką veiktų Seimas be jos? Reikėtų paleisti.

Briuselietis

Ošra Madfeikiene – tipiška jokiais talentais neapdovanota prisiplakele.Ji visados šliesis prie gabesniu,talentingesniu,lakstys po TV tam ,kad sukurti veiklios,”protingos”,viešajam interesui atstovaujancios politikes ivaizdi.Tam ji ir Šimonytes autoritetu naudojasi.
Geriausias budas tokius apsišaukelius demaskuoti,tai leisti jiems kalbeti.Tada jie apsinuogina ir pasimato visas ju ribotumas,ar net kvailumas.
Liudna,kad tokie zmones patenka i seima- tai tik parodo visuomenes nebranduma.O gerai yra tai,kad tokiu budu ir ta visuomenes dalis po truputi mokosi is savo klaidu.

Tiek Zuokienė, tiek Maldeikienė

Manau, tiek Zuokienė, tiek Maldeikienė yra viena kitos vertos personos. Arba – tokia tokią pažino ir ant alaus pavadino…

Va tau boba

ir devintinės. Varau į briuselį kopūstų, nes eilėje laukia jau 998, jei suspėsiu, būsiu 999, ot ir sprokit pavyduoliai.

Sigitas

Sunku nesutikti su mintimi kad Seimo nario darbas ne TV sou laidose…Kitas dalykas kad Maldeikiene is tikruju yra kieta tik per alkunes.Zinoma ja galima suporasti kai zmogui truksta bendravimo arba jis turi kazkokiu pschiloginiu problemu tada reikia lysti TV ekranus…Kai zinai kas LNK valdo klausimu neturetu kilti. Maldeikiene is kuklumo tikrai nemirs ir arogancijos turi ne maziau nei anukas.Svarbiausia kad yra pakankamai daug zmoniu kurie greitai perpranta kas ir kaip ir makaronu neprikabinsi. Ponia Ausra kabinkite makarus savo studentams ir kitems gerbejams…

vargsas

Maldeikis,vargsas.

Julius Puras

Kaip Karbauski visą politinės karjeros laiką lydės klausimas apie ryšius su Kildišiene taip Maldeikiene lydės klausimas apie lobistus ir nuslėptus susitikimus su jais. Maldeikienės reakcija dar daugiau neadekvatuesnė nei Karbauskio. Tai yra degutas. Kuolio degutas į medaus bačką. Atsakomybe dėl Maldeikienės turi prisiimti ir Kuolys sąrašų sudarinėtojas.

Jie abu su vyru ŽLIUMBEKLIAI

Vienas iš kito mokosi.

Joooo

Aušrelė jau nudreifavo pas Qbylojdų šaiką.
Kur spokso sąrašiniai?

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top