Užuot saldainiais vaišinusi V. Gailių, D.Grybauskaitė vaišino A.Mamontovą

Šiemet kūrybos 30-metį švenčiantis populiarus muzikas Andrius Mamontovas spalio 15-osios, antradienio, popietę buvo pakviestas susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite. Tuo metu Seime buvo ką tik pasibaigęs balsavimas dėl nutarimo, kuriuo pradėta generalinio prokuroro Dariaus Valio atleidimo iš pareigų procedūra.

Ir politikos apžvalgininkai, ir piliečiai susidomėjo: tokie svečiai prezidentūroje reti, nors daug iškilių Lietuvos menininkų kone kasdien švenčia savo gyvenimo ar kūrybos jubiliejus. Niekas nepaneigs – A.Mamontovas įdomus pašnekovas, net jei ir ne visais klausimais pritaria prezidentei. Neseniai jis išsakė savo nepritarimą „Chevron“ planuojamai veiklai Lietuvoje, tik kažin ar šiame kone valandą trukusiame susitikime drįsta apie tai kalbėti – metus su prezidente susitikti siekę Žemaitijos bendruomenių atstovai į prezidentūros menes taip ir nebuvo įsileisti.

Gausiuose interviu žiniasklaidai apie savo susitikimą su šalies vadove pats atlikėjas taip pasakojo: „Pasikvietė mane prezidentė išgerti kavos. Kalbėjome apie visuomeninius dalykus: savižudybių prevenciją, nes ši problema yra opi ir mes apie ją labai mažai kalbame. Taip pat pakalbėjome apie fondą „Švieskime vaikus“, kurį įkūriau su Ramūnu Karbauskiu siekdami skatinti vaikus skaityti knygas“. Ir pajuokavo: „Mane pavaišino saldainiais, tai vienas iš tų gerų dalykų, kuriuos gauni pabuvojęs Prezidentūroje.“

Dalia Grybauskaitė atlikėjui gerų žodžių negailėjo. „Be Jūsų būtų kitoks ne tik muzikinis, bet ir idėjinis pilietiškos Lietuvos gyvenimas. „Foje“ kūrinys „Laužo šviesa“ mūsų šalį budino nepriklausomybės metais, o tokios dainos kaip „Geltona. Žalia. Raudona“ iki šiol pagrįstai laikomos šiandieninės Lietuvos pilietiškumo himnais. Džiugu, kad esate viena iš tų asmenybių, kurios idėjine ir pilietine kalba kalbanti muzika sugeba pasiekti kiekvieno lietuvio širdį“, – pasak prezidentūros išplatinto pranešimo, pakiliai kalbėjusi šalies vadovė.

Interviu Žinių radijui komentuodamas susitikimą su prezidente ir savo kūrybinį kelią, atlikėjas pastebėjo, jog žmonės dažnai visiškai kitaip supranta jo dainas. Taip nutikę ir su viena iš prezidentės paminėtų: „Įrašinėdamas „Laužo šviesą“ neturėjau jokių – nei pilietinių, nei politinių – motyvų. Tai yra daina apie vienatvę, apie žmogų, kuris turi viltį, padedančią jam išgyventi vienatvėje. Tiesiog ta daina skambėjo tuo laikotarpiu, kada vyko visas išsivadavimo judėjimas“.

Savo daina „Geltona. Žalia. Raudona“ A.Mamontovas, pasirodo, norėjęs nusakyti lietuvių charakterį: „Mes esame vienkiemių tauta. Mes visi didžiąja dalimi esame intravertai, užsidarę savyje. Toks mūsų tautos charakteris“, – sakė atlikėjas. Pasak jo, lietuviai nepasitiki kitais, jie nelinkę pasidalinti savo išgyvenimais – tai, A.Mamontovo teigimu, vėliau virsta asmeninėmis tragedijomis. Koncertuose, anot A.Mamontovo, vyksta gražūs dalykai – „vienkiemių tauta“ susiburia: „Tu lyg dainuoji vienam žmogui, ir kiekvienas girdi tą dainą galbūt skirtingai, bet tuo pačiu tai kažkaip juos jungia.“

Muzikantas taip pat pasakojo, kad sulaukė D.Grybauskaitės pasiūlymo dalyvauti prezidentūroje vyksiančiame renginyje vaikams „Knygų Kalėdos“. A.Mamontovas sakė mielai priėmęs šį kvietimą. Jis taip pat atskleidė, kad prezidentė išreiškė norą apsilankyti jo ir trumpam susibūrusios grupės „Foje“ koncerte Vilniuje. „Be jokios abejonės, aš jai pažadėjau padaryti viską, kad ji gautų bilietą. Ant pirštų galima suskaičiuoti, kiek liko bilietų…“ – Žinių radijui kalbėjo A.Mamontovas.

Piliečiams labai malonu, kad jų rinkta šalies prezidentė domisi populiaria muzika ir jos atlikėjais. Tačiau būtų dar maloniau, jei D.Grybauskaitė šio gražaus domėjimosi nepaverstų primityviomis viešųjų ryšių akcijomis, skirtomis rimtoms valstybės problemoms „retušuoti“.

Juk akivaizdu: prieš TV kameras A.Mamontovas saldainiais prezidentūroje buvo vaišinamas tam, kad pademonstruotų visuomenei tariamą D.Grybauskaitės abejingumą tą dieną išreikštam Seimo požiūriui į jos globojamo generalinio prokuroro D.Valio veiklą, kartu – ir į prokuratūros, prezidentės bei VSD vykdytą buvusių FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado persekiojimą. Prisiminkime: 2011 metų vasario 22 dieną, tuo metu, kai tūkstantis piliečių S.Daukanto aikštėje protestavo prieš prezidentės bei VSD savivalę ir susidorojimą su FNTT vadovais, D.Grybauskaitė taip pat ilgai ir nuobodžiai bendravo su iš vakaro prezidentūron sukviestais „lietuvių kūrybinės inteligentijos“ atstovais.

Įdomu, kokios vidinės ir išorinės jėgos sutrukdė D.Grybauskaitei vietoj A.Mamontovo tą dieną pasikviesti prie kavos bei saldainių V.Gailių, V.Giržadą ir prieš TV kameras jų atsiprašyti?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anikė

Aišku,menas ir Vakarai prezidentei arčiau širdies.

Teta Beta

Klausimas geras ir iš pagrindų: kokios jėgos trukdo Grybauskaitei atsiprašyti Gailiaus ir Giržado? Kas jai trukdo atsiprašyti tautos už 240 policininkų smurtą?

Lina

Mamontovas tarsi sufleruoja: žmonės mes geri, teisingi, tik mums trukdo „vienkiemių kultūra”, kai bendrystę pajunti tik klausydamas dainų ar pats dainuodamas…
Ir daugeliui išties to pakanka, kad pasijustų geri, teisingi žmognės, net drąsiais kovotojais už tautos laisvę…
Greičiausiai tik taip ir galima paaiškinti, kodėl padainavę išsiskirstė pamiršdami savo išsikovotomis laisvėmis naudotis, už jas pakovoti.
Ir dabar daugelis drįsta tik padainuoti…

viltis

manau, kad Momontovas turi stubura ir prezidentes malone buti pakviestam i prezidentura nepakeis jo pilietinio nusistatymo, jei jis toki turi. Turiu vilti, kad turi ir nepriklauso „cicininiu” atlikeju grupei.

Nida

O bet tačiau Andrius Mamontovas pasirodė kaip dvaro muzikantas. Jei žmogus turėjo tvirtą poziciją dėl Chevrono, turėjo ją pasakyti ne tik prezidentei, bet ir išėjęs žurnalistams. Dabar tik sudainavo pagal Grybauskaitės plokštelę ir viskas. Tik apie saldainius ir dvaro renginius išdrįso kalbėti. O anksčiau atrodė, kad Mamontovas gana principingas.

Jam tai turtėtų būti

pažeminimas.Tiesiog išbandymas,kurio jis neišlaikė.

Stebėtoja

Gaila Mamontovo, paversto valdovės rūmų klounu.

nuomonė

Bent jau apranga reikia pagerbti JE Prezidentę, ponas dainininke, nors iš Jūsų mano galva žiauriai pasityčiojo.

grumstas

Yra menininkų ,kurie kviečia ant barikadų savo ugningomis dainomis, jei Laisvei iškyla pavojus. Ir yra dvaro menestrelių ,kurie prisitaiko prie valdovo įgeidžių ir norų.
Dabar sukursi dainą apie nuostabiają Galią.

Strina

Nieko naujo.Prezidentės stilius apsimesti kad jai rūpi visai ne tas kas rūpi visiems.Žiūrėk-sureikšminai ką nors neesminio ir visai neblogai nusuki dallies Tautos dėmesį:vietoje Valio-Mamontovas, vietoje Garliavos-Velykų verbos, šokiai su vaikais irdažyti kiaušiniai:DDD…Gudruolė…Teatras runkelynui:D

ne prie ko

atstokit,neturi jinai laiko.jai reikia ir foto sesijose su vaikuciais,ir tremtiniu suvaziavime sudalyvauti,ir su Andrium kavutes isgerti,ir daug daug panasiu reikaliuku atlikti.

Elena

Šlykštu žiūrėti kaip mamamas yra pažeminamas su saldainiu nuo pernykštės eglutės, o Deimantei jis neatiteko dėl 240 gauruotų slibinų ir stiuardesės…

Andriau

nemainyk svaraus Vandens i saldainius..mes pasitikime Tavim..

Buvusi gerbeja

Nepalikite tautos,nenueikite su blogiu,juk zmones jus mylejo.Nepraraskite pasitikejimo tautos akyse!Nedalyvaukite valdzios juoduose zaidimuose!Pasinaudos ir numes …

Tina

Įmynė vargšas Andrius į didelį š… Ir dėl ko? Tik dėl saldainių? Garbėtroškos? Paslaugumo valdžiai? Gal dar padėtų apsivalyti dalyvavimas Tiesos akcijose ar kituose protestuose prieš valdžios siautėjimą?
O šiaip bjauru matyti, kaip Grybauskaitė seka Putinu. Tas Kremliaus liokajais jau pavertė režisierių Michalkovą ir kitus menininkus.

Iš toli

Koks liūdnas ant kelių prieš valdžią puolusio menininko vaizdas.

Laukime palaikymo giesmių

rinkimų metu.Juo tik pasinaudojo.V.Landzbergio planas.Norisi vemti.

šypsenėlė

aš, asmeniškai, net neįsivaizduoju, kad Dalia galėtų atsiprašyti. Net ir ne viešai. Ji savo klaidų nepripažįsta.

lygiosios

atbėgo vos pašauktas ,bet, turbūt,tiesiai iš grybavimo…

Ne menas ir vakarai traukia ,

o aš manau viso šito kaltininkas savas slaviškas kraujas ir nuo šito nei vienas nepabegs.

Laisvoji Banga

,Sveiki! 10. 21. 21 val. NAKTIGONĖS štabas
renkasi į posėdį.Tema:
–pradėkim nuo pat pradžių(tikslai)-
Seka:
1) šiek tiek apie komentarus;
2) ar dar reikia mums mūsų;
3) kokių mūsų mums reikia;
4) mes ir mūsų žemės;
5) mes ir mūsų ūkis;
6) miglovara:žinovai(daržų ravėtojos ir atomas).
Graži laidos eiga būtų tokia:
aš apžvelgiu Jūsų jau susikaupusius pamąstymus, o Jūs skambinate tel. +370 5 2333212 ir sakote, ką galvojate.
Jūsų NAKTIGONĖS pašnekovas Rolandas Paulauskas

rml

o man geda butu su tokia prezidente net gatve kartu pereit.

Andriau,

na ir kam tau visa tai?

Al.

Apgailėtinas vaizdelis.

nejau

pats užgesins laužo liepsną?

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top