V.Gailius: sunku nematyti D.Valio nekompetencijos ir netinkamumo generalinio prokuroro pareigoms

Siūlome Žinių radijo „Ryto espresso“ pokalbį (laidos vedėjas – Ridas Jasiulionis) su Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku Vitalijumi Gailiumi apie tai, ką parodė neseniai atliktos anoniminės prokurorų apklausos rezultatai.

Kaip teigė V.Gailius, apklausa, kurioje dalyvavo beveik pusė – 349 iš 764 – prokuratūros sistemoje dirbančių pareigūnų. parodė, kad „atliktas tyrimas įrodo, kad prokuratūros reforma žlugo. Akivaizdu, kad generalinis prokuroras, vykdęs pertvarką ignoruodamas kolegas prokurorus ir jų nuomonę, visiškai prarado savo pavaldinių pasitikėjimą. Jei darbuotojai nepasitiki savo vadovu ir įstaigos veiklą vertina neigiamai, galima laukti bankroto. O čia kalbame apie mūsų teisinės valstybės stuburą – Generalinę prokuratūrą. Todėl D. Valys nėra tinkamas toliau eiti savo pareigas“, – sako Seimo narys V. Gailius.

Kita pokalbio tema – Generalinės prokuratūros nutrauktos ar niekaip neištiriamos rezonansinės bylos. Viena tokių bylų – kone penkerius metus neva tirta Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) scenos rekonstrukcijos byla – Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko prieš kelias dienas buvo tyliai nutraukta: mat „nerasta įkalčių“.

Kita niekaip neištiriama rezonansinė byla, nuo kurios ir prasidėjo vadinamasis FNTT skandalas, – dėl informacijos nutekinimo „Lietuvos rytui“ apie teisėsaugos planuotus veiksmus „Snoro“ banko atžvilgiu. Buvusio FNTT vadovo, Seimo nario V.Gailiaus teigimu, šią valstybės paslapties nutekinimo bylą tuometis jo pavaduotojas Vytautas Giržadas būtų ištyręs per tris dienas, jei tik nebūtų jam sutrukdyta.

Laidos įrašo klausykite ČIA.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top