V. Landsbergis. Ukraina keistoje Europoje, arba neišduokime patys savęs

Delfi.lt

Nepaisant išsprogdintos – lyg tyčia, šiuo metu – Sirijos pabėgėlių bombos, Ukrainos byla dar neišstumta visai iš galvų ir darbotvarkių.

Šiomis dienomis Lenkijos Sopote vykusiame penktajame tarptautiniame Naujųjų idėjų forume Ukrainai kaip šaliai buvo skirta pusantros valandos, minėta dažnai, o atskirai dar pristatyta specialus lenkų-vokiečių sociologinis tyrimas, ką ukrainiečiai mano apie Vakarus, Europos Sąjungą ir Sąjungos nares.

Tyrėjai nuosekliai vardijo padėtį ir problemą kaip Ukrainos-Rusijos konfliktą. Bent jau skaidriau negu visi smegenų praplautininkai, taip pat Lietuvos, plepantys apie „konfliktą Ukrainoje“. Kažkur ne Europoje, toli nuo jos, ir nežinia kieno su kuo. Išties tai Rusijos-ES konfliktas.

Kaip mato dalyką patys ukrainiečiai ir ko jie laukia? Nepaisant pateiktų klausimų atsargumo, nes išvengta net žodžio „karas“, padėtis ir savaime aiški. Labiausiai reikia tiesos ir teisingų žodžių.

„Tiesa padarys jus laisvus“ – tai Naujasis Testamentas, kuris vis dar pernelyg naujas. O jei tiesos žodis yra karas, tai troškimas Nr. 1 yra taika. Sustabdykite Putino karą! Juk nebuvo tokių baisybių, kol į Ukrainą neatėjo Putinas.

Taigi taika yra didžioji reikmė ir siekiamybė. Ori taika, ne nauja kolonijinio pažeminimo forma. Balsuojantiems už naujus karus Rusijos putinistams įjunkite seną, rečiausią sovietmečio plokštelę „Chotiat-li russkije vojny?“

Galų gale samdiniai paskelbė, kad karas baigtas… Kremlius tyli.

O Ukraina vis dar laukia, ar bus jai leista kurti norimą europietišką visuomenę ir valstybę. Jai reikia nuoširdesnio europiečių palankumo, labiau nepriklausomos Europos. Atsimename visa tai iš savo patirties.

Šių metų pabaigoje turi įsigalioti ir pradėti veikti Ukrainos asocijuotos narystės ES sutartis.

Ar nesutrukdys kažkieno – gal Rusijos įtakos agentūrų – primestas Olandijos piliečių referendumas dėl tos sutarties ratifikavimo?

Lyg olandai dar per mažai būtų gavę į savo gerbiamą veidelį, kai putinistai virš Ukrainos numušė Malaizijos lėktuvą. Su olandų vaikais, lėlytės mėtėsi stepėje.

Ukraina laukia Europos žodžio: mes norime jūsų, mums reikia jūsų!

Tartum sakytų: neišduokite mūsų, o sykiu ir savęs.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Klemensas

Skraidančios žemės išradėjas,Tvartelio gynėjas,balkonėlio ordino kavalierius,nuo tautiečių sargyba apsistatęs veikėjas pergyvena dėl ukrainiečių situacijos?Neįtikėtina.

klevas

malonu užeiti į šį portalą. Jis neperkrautas reklamomis ir paveikslėliais, tai ir senesnis kompas ne taip greit „paspringsta”. Be to pakankamai demokratiškas, nes palaiko interakciją su skaitytojais ir pateikia svarbiausių straipsnių iš visų portalų. Tad nebūtina pačiam naršyti.

klevas

olandai spręs Ukrainos klausimą?
Jei galimai kgb verslo priedangos organizacijos, kaip Gasprom ar Rubikon/city servis jau apraizgė Ispaniją, kitas ES šalis, tai nieko nuostabaus, kad jie įkėlė koją ir į Olandiją ir turi ten savos propagandinės medijos.

Kam

rūpi Lietuva?

Gintautas.

As sutinku, parasytta teisingai.Nepamirskime kaip Gruzija padalijo.

Skorpe

VEL PASAKELES….as geriau APIE TAMSTA – JANUTIENES KNYGA PASKAITYSIU….daugiau naudos.

Skorpe

o kas ten rykavo- padarykit maidana visoj Ukrainoj???

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top