V. Putinas: 1990 m. būtent Rusija buvo Sovietų Sąjungos „skyrybų“ iniciatorė – mes parodėm gerą valią ir suteikėm nepriklausomybę TSRS respublikoms

Delfi.lt

Rusija vykdo taikią užsienio politiką ir yra viskuo apsirūpinusi šalis, kuriai nereikalingos svetimos teritorijos arba ištekliai, sekmadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.

„Rusijos išorinė politika yra taiki – nė kiek neperdedant“, – šalies vadovas sakė duodamas interviu vienai televizijos „Rossija 1“ laidai.

„Jeigu pažvelgtume į pasaulio politinį žemėlapį ir pamatytume, kokia yra Rusija, taptų aišku, kad mums nereikalingos nei svetimos teritorijos, nei svetimi gamtos turtai. Pas mus visko apstu. Mes – viskuo apsirūpinusi šalis“, – pabrėžė V.Putinas ir pridūrė, kad Rusijai nėra jokios būtinybės su kuo nors kariauti arba konfliktuoti.

„Dar daugiau – juk 1990 metais būtent Rusija buvo buvusios Sovietų Sąjungos „skyrybų“ iniciatorė. Tai mes parodėme gerą valią ir suteikėm nepriklausomybę visoms buvusioms TSRS respublikoms. Tai įvyko ne dėl kokio nors pilietinio karo ir kitų panašaus pobūdžio konfliktų. Tai buvo bendras sprendimas“, – tęsė jis.

Pasak V.Putino, „to bendro sprendinio pagrindinis elementas buvo pačios Rusijos sprendimas“.

„Todėl neturime jokio noro atkurti imperiją, atkurti Sovietų Sąjungą. Tačiau turime apginti savo nepriklausomybę ir Rusijos suverenumą. Ir mes, žinoma, tai darėme bei darysime“, – pabrėžė Kremliaus vadovas.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top