V.Radžvilo ir M.Laurinkaus diskusija: kiek Sąjūdžio vertybių likę šiandien?

Prieš 35 metus, 1988-ųjų birželio 3 d. buvo įkurtas Sąjūdžio judėjimas. Vilniuje, Mokslų akademijos salėje, Sąjūdžio susirinkimo metu buvo išrinkti 35 iniciatyvinės grupės įgaliotiniai, kurie turėjo koordinuoti atskirus jau anksčiau susikūrusius įvairius klubus („Tauta ir istorija”, „Žemyna”, „Talka”, kt.).

Sąjūdis, Lietuvos atgimimo variklis, paskatino 1990 m. kovo 11 d. paskelbti Lietuvos nepriklausomybę. Kokias vertybes Sąjūdis matė tuomet, kiek jų liko šiandien?

Diskutuoja: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Vytautas Radžvilas ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys Mečys Laurinkus.

Laidą klausykite ČIA.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kad tu....

O Laurinkus, pasakė aiškiai.

Tiesmukai

Laurinkus nepasakė o apibendrintai pacitavo.
Laurinkus pavardžių nemini…
Laurinkus nepraleidžia progos patylėti.

vertybės - aštrus dalykas

Krikščionys 2000 metų žino vertybes ir idealus – ir, taip sakant, ne visai juos atitinkančią realybę. Krikščionys bent gali ir privalo sakyti „esu kaltas ….”. Su Sąjūdžio vertybėmis išėjo taip kad per pusmetį, metus iš jų liko skutai – ir kaltininku buvo paskelbta ‘”valdžia” . Visų pirma pirmoji , sąjūdinė. Kai paskubomis 1992 metais grąžinti komunistai nieko nepataisė, tik pagilino, žmonės pritilo, bet mintyse idealai su idealistais virto vos ne keiksmažodžiais. Visų pirma žmones papiktino valdiško turto privatizacijos prašmatnybės. Valdžia, o ne šimtai kolūkiečių ,pasirodo, turėjo žiūrėti kad kolūkių pirmininkai neištampytų kolūkių turto…Ir t.t. „Ne tokios Lietuvos tikėjomės” buvo širdingas tautos verdiktas ir jis galioja iki šiol.

Paul Casimir

Nuosavybės teisės atstatymas ir valdiško turto privatizavimas buvo (ir yra bendrai) alfa ir omega civilizacijos ir virsmo į ją, kurį pergyvenome tuomet. Problema buvo kaip tai daryta. Tvartelio judumas buvo pasityčiojimo viršūnė ir negrįžtamumo akimirka, po kurios viskas tik žemyn, į valstybės kaip iškamšos būseną. 2004 įkalė paskutinę vinį karstan. Visa ši epocha – nesibaigiantis Patriarcho ruduo, jau ilgo kaip šimtmetis. Belieka sulaukti žiemos, po jos pavasaris juk ateina.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
tvartelis prieš 12a viešbutį

Viršūnė buvo 1992 metų rinkimai, po kurių komunizmo statybos vadovai vėl grįžo vadovauti , dabar jau kapitalizmo statybai Lietuvoje Pradžiai – bankrutavusios komunistinės valstybės turto privatizacijai. Suprantama į pačių komunizmo statybos vadovų kišenę – priešingai negu buvo sumanyta Tvartelyje. Iš čia pasiutimas: kaip jis savo Tvartelyje drįso pagalvoti kad Draugystės viešbutis bus ne mūsų?.

tvartelis prieš 12a viešbutį

Viršūnė buvo 1992 metų rinkimai, po kurių komunizmo statybos vadovai vėl grįžo vadovauti , dabar jau kapitalizmo statybai Lietuvoje Pradžiai – bankrutavusios komunistinės valstybės turto privatizacijai. Suprantama į pačių komunizmo statybos vadovų kišenę – priešingai negu buvo sumanyta Tvartelyje. Iš čia pasiutimas: kaip jis savo Tvartelyje drįso pagalvoti kad Draugystės viešbutis bus ne mūsų?.

Paul Casimir

Labas, durniau. Aš esu kapitalistas. (C)

Dzeikas

Ta ziema bus valdziunai iskarti ant trispalviu (ne rusisku) isilgai Lenino, atsip., Gediminkes. Vilniuje.
Pasakyciau logiskas kovo 11 Lietuvos galas.

Dzeikas

Kas tas Sajudis ir „jo vertybiu” ( nes tai ne Sajudzio , o krikscioniskos vertybes) saknys? Tai grupe apsisnargliavusiu enteligentu, lesinamu netiesiogiai , kai kurie ir tiesiogiai KGB. Jie pasiskaite protingu brosiureliu ir kai KGB pasake „fas!” pakele jas ant sakiu. Dabar ne apie tai kodel KGB liepe jiems tai padaryti, susikloste taip,kad teko veikti pries savo prigimti. Tai stai, tie enteligentai, geliu vaikai ,ble…, prisiskaite Keruako, nutare tapti moraline kelrode zvaigzde tautai ir pasauliui. Pati ideja, nesti sviesa, meile ,tiesa blah blah blah …yra geras. Jezus Kristus atejo tam i pasauli. IR UZMOKEJO UZ TAI. Sie pi…dukai gi ( dauguma sajudiniu su paciu Radzvilioku priesakyj nomenklaturiniu tevu atzaleles) skelbtas vertybes NEISGYVENO, nesumokejo ne cento uz jas.Perskaite knyguteje. Ir uzlipe… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..ale papostringavai kaip gatavas kacapuasas….Da ir Keruaka kazkodel priklijavai.Tai da ir/nei is sio,nei is to/ Selindzeri,Stouna ,kad graziau butu,prikerg.Kas su tavim darosi,kuo toliau,tuo labiau imi keistokai samprotaut…cia pavarei pagal principa….gudrus po laiko…pats supranti,kad viskas yra mlrd.kartu sudetingiau,bet kalbi kaip koks mazvaikis….na,nebent pasilinksminimui..Asei kai kada irgi,grynai is piktumo,pripliauskiu tycia kas ant seiles uztisko…tikiuosi,kad ir tau kazkas panasaus nutike….

Jules

Tas Laurinuks akivaizdus sovietuks-neosovietuks, ne daugiau. Asmeninė gerovė, ne daugiau. Nulėpausių sąskaita, žinoma. Kažką jis ten leido – neleido, bet kolaboravo labiau nei kiti, kol pasiekė tai, ką pasiekė.

idealai ir demagogija

Sąjūdžio vertybės tapo demagogijos įrankiu, priemone spausti politikus, partijas, valdžią – kodėl jūs šiokie tokie anokie neįgyvendinate Sąjūdžio idealų? Juk žadėjote. Žmogus einantis į politiką iš anksto žino kad bus kaltas. Dauguma gal visai tinkamų žmonių iš tolo suka nosis nuo to purvino užsiėmimo, politikos. Kam nuo to geriau?

blue yellow zov marinie

..jo,tvarkytis su mase durniu yra labai sunku,po to dar ta kvailiu mase apkaltina del nepasiektu tikslu,nors patys ir yra ta kliutis,/cia ir tau,mr.Dzeikiokai atsako tesinys i pacio komenta/.

Jules

Ne suka nosį, o neatlaiko konkurencijos ir mirties baimės. Rimti konkurentai galabijami – metami per langą, nuodijami, užsiundamos fūros, tiksliau, fūristai ir t.t. Politikoje vietos silpniems nėra. Norinčių būti Seimo nariu begalės – konkurencija labai didelė. Partijų gausa 2 milijonų tautai pavojinga – gresia mūsų egsistencijai. Mes nykstame. Ši nesveika partijų gausa tyčinė tam, kad mūsų neliktų. Na, o Gorbio perestroikininkų judėjimo istorija dar ilgai nebus parašyta, nes ne viskas ten taip jau ir gerai, nors kitokio būdo tuo metu tam pasiekti, deja, nebuvo. Iki 1992 metų maždaug vienaip ar kitaip, girgždant ratams, ėjosi gerai pagal galimybes ir tuo metu buvusią geopolitinę padėtį, kol bolševikai neatsirevamšavo iš esmės. Iki 1992 metų jie buvo priversti eiti į kompromisą su trokštančiais Lietuvių… Skaityti daugiau »

Tiesmukai

Paklausiau… Na, taip VISKAS idealiai sudėliota, ir taip beveik viskas puikiai ėjosi, tik kažkodėl visgi atsidūtėme ties prataja? ,,2012 Seimas atsisakė Sąjūdžio įdealų”, ir tai išvirto blogumą… Blogumas, ką ten blogumas, tiesiog tragedija – po Kovo 11-osio laikotarpis apie 1,5 metų !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sąjūdžio niekšai (absoliuti dauguma!) dirbo viską kad visa kas dora, teisinga, tautiška ir patriotiška būtų sukompromituota, suniekinta, supurvinta, apdergta, kad tautinė minia nusiviltų, o kairieji atsigautų… Kodėl tada tylėjo dorų dešiniųjų elitas? Kokį ŠŪDĄ tada ŽIAUMOJO pokario partizanai ir kiti patryDOTAI, kad užuot tarę savo žodį sumetė skudurus su akivaizdžiais tautos, tėvynės ir valstybės duobkasiais (jau po Kovo 11-sios!!!). O kai šventasis patriarchas net du kartus įprezigentino ‘Lietuvos Dalią’, tautiniai patryDOTAI iš laimės net kelnes prileido. Pypt- pypt-… Skaityti daugiau »

Tiesmukai

Visgi Radžvilas šaunus.
Pasakė daug tiesos apie… sąjūdį.
Pagaliau, ledai pralaužti.

nebuvo

ir nėra jokių dešiniųjų, tuo labiau dešiniųjų elito

Jules

Nemeluok, nes tą Dalią iškėlė drg. LK(bolševikų)P CK Pirmasis sekretorius, pasiųsdamas ją į ES komisarės pareigas, o nuo tada ji jau tautai labai ir patiko – patiko daugumai, todėl ją ir išrinko prezidente tautos dauguma. Norėjai, kad raudonąjį prokurorą tauta pasirinktų prezidentu? Mokslinio Komunizmo politekonomijos dėstytoja mažesnė blogybė, lyginant su Mokslinio Komunizmo arba kitaip „Sovietijos fundamentų“ (Fundamentals of Soviet Law) prokuroru – gynėju. Na, o tautos daugumai valstybės atkūrėjas negalėjo prieštarauti, ar supratai? Tautos laisvai valiai prieštarauti negalima. Aš irgi neprieštarauju. Negali ir prof. V.Landsbergis. Esame tokie – kokie esame. Nei šiokie, nei tokie. Žodžiu, prasta ir labai godi, egoistinė, socialiai nejautri mišrainė iš begalės pseudo partijų – didelių ir ypač mažų. Dar ir linkusi į įvairias išdavystes ir kiaulystes… Skaityti daugiau »

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

Tiesmukai

Laidoje.
,,Tada pie ES, tuomet, vadinta Europos Bendrija niekas nekalbėjo”, bet skaitmeninį asmens kodą į lietuvišką pasą įpaišė, dėl kurio net patys seimūnai neturėjo supratimo. Kam to reikėjo (dar 1990 m.), kas tai inicijavo, kokios vietinių veiklos agentų pavardės..? Ar tai ne ženklas, ne faktas, kad jau tada buvo tiesiamas kelias į EžS.

Jules

Prof. Radžvilas yra vienas iš tų, kuriuo dar galima pasitikėti, bet ne konservatoriumi Laurinkumi. Asmeninės gerovės negalima siekti vien tik sau ir tiems, kurie tokią galimybę pačiam padarė, bet ir Lietuvių tautos eiliniams, o ne tik neosovietinei nomenklatūrai, raudonajai oligarchijai. Ne tik atstovauti karo nugalėtojų (Troikė) interesus, bet Europos tautų interesus ir, svarbiausia, savo tautos interesus, o ne organizuoti mūsų tautos, nunykimą ar išnykimą, ir dar tuo džiaugtis, kaip konservatorių Ožkelytė. Konservatorių partija yra atsakinga ir už tai, kas bloga padaryta mūsų tautai – ne tik LDDP ir jos satelitai.

prigimtis nepasidavė bolševikų terorui

ar pats supranti kodėl gerovė nebuvo pasiekta komunistinėje valstybėje, kuri apsiskelbė kad rūpinsis visais darbo žmonėmis? Todėl kad ūkininkavimas suvalstybintose įmonėse neskatino darbo žmonių dirbti kaip sau. O privatus įmonės savininkas paskatinti sugeba. Deja, bet taip yra, tokia žmogaus prigimtis ,o komunistai manė kad jie įveiks prigimtį

blue yellow zov marinie

..tamsta nusneki is kvailumo ar piktumo…ar siaip…

Jules

Bolševikinė Trockio valstybė, vėliau drg.Stalino – geriausio pasaulio dėdės, buvo skirta konkurentės nugalabijimui, o ne žmonių gerovei. Be Sovietijos šito padaryt buvo neįmanoma. Juk ne šiaip sau Vakarų intelektualai ir politikai Stalino Rusiją vadino pasaulinio gėrio iškilimu, o Hitlerio Vokietiją – pasaulinio blogio iškilimu. Blogis pralaimėjo, iškilo gėris – oligarchomonopolinė rinkos ikanomika po Sovietijos savaiminio žlugimo. Dabar socialinė gerovė Vakaruose smunka, išnaudojimas auga, o kai kas ten, Amerike, iš aukštų geopolitikos išmanytojų sako, kad apskritai žlunga Vakarų civilizacija – ji miršta. Net rašo stiprius geopolitikos veikalus, tokius kaip „The Death of the West” – how dying populations and Immigrant Invasions imperil Europe’s countries and Western Civilization. Tai ne mano nuomonė, bet aš jai pritariu, vadinasi, ji tampa ir mano. Lietuvos… Skaityti daugiau »

blogis ir gėris

Kad Europoje žmonių mažėja, tai yra gėris, ekologinis gėris. Blogis yra besaikis žmonių dauginimasis už Europos (Vakarų pasaulio) ribų. Ir blogis yra Europos nuolaidžiavimas demografinei . „trečiojo” pasaulio agresijai, prieš gamtą ir prieš Europą

Al.

O jei tu sumažėtum iki nulio, irgi būtų ekologinis gėris ? Jautiesi Žemei našta ?

Tiesmukai

Kažkokia painiava.
Kokia konkurentė???
,,Bolševikinė Trockio valstybė, vėliau drg.Stalino – geriausio pasaulio dėdės, buvo skirta konkurentės nugalabijimui,…”

Vienas apie batus, kitas apie ratus.
‘prigimtis nepasidavė bolševikų terorui’ dėsto apie prigimtinį psichiloginį priešiškumą priverstiniam darbui, o tu apie valstybinę konkurenciją…

1917 m. Trockis kūrė… tikrai ne Kaizerinės Vokietijos pasipriešinimą…
Ir tada dar jokiais hitleriais nekvepėjo…

Kas buvo vėliau su Stalinu..?
Geriau paaiškink kaip tiedu draugai abu SOCIALISTAI su žvaigžde ir svastika susipyko, ir kodėl abiejų pusių finansiniams rėmėjams galvose šūdai susisuko.

Ir kodėl Vakarų intelektualai yra kairieji, o dešinieji – lyrikai atleidę lūpą?!

Jules

Nebesi pirmokas, todėl puikiai žinai, kas ta konkurentė. O Vokietija su Rusija kada nors draugavo ar tik kariavo du baisiausius pasaulinius karus pasaulio istorijoje? Gal žinai, kas Trockio ir Stalino Rusijos pagrindinėmis sąjungininkėmis buvo? Negi Kapsukė? Jei rimtai – tai paaiškink, kaip pati kapitalistiškiausia šalis tapo bolševikų internacionalo, internacių, sąjungininke? Pasaulinės proletariato diktatūros ir raudonojo teroro sąjungininke. Kaip stambusis kapitalas, stambieji pasaulio bankininkai, tapo bolševikų draugais ir sąjungininkais? Industrializavo ir elektrifikavo Sovietiją, o po karo dar ir atidavė Stalino Rusijai Baltijos šalis, kaip teisėtą Rusijos ambiciją ir jos amžinąjį paveldą, kad ši jas pasiųstų Gulagan, žodžiu, Sibiran arba ant Laptevų jūros ledo? Kodėl stambieji banksteriai remia kairiuosius, kaip čia pats ką tik pasakei? Remia tą „mirovaja-globovaja”, ką?

Klausimėlis

Ačiū už komplimentą. Bet, tiesmukai išklosiu… Šventoji troikė. Bandau teisingai suprasti kas ta troikė, bet man čia trūksta informacinių komponentų, o gal tinkamo algoritmo: – Berlyno siena (ne tik dėl hominidų…) – Šaltasis karas… – Kubos krizė… – Vietnamas… – Afganistanas… – parduoto pabaltijo ,,atsipirkimas” neliečiant Baltarusijos. – dabar Ukraina… Man tai nelabai panašu į trišalę meilę kad ir su išskaičiavimu. Nebent, kriminalinis trileris. Vo-kieti, dabar ištižę (ištižinti). Konkurentai… Išsisukinėk nuo tiesių atsakymų, bet neatsakyti klausimai tik dar labiau kaitina atmosferą. 1. Po IPK Vokietijoje susiformavo komunistų partija (su raudonais transparantais ir simboliu – iškeltas sugniaužtas kumštis). Taip ar ne? 2. Kas buvo su TAIS Vokietijos komunistais NEGERAI, kad kominternas nuo jų atsiribojo? Ar jie ignoravo žydus? Ar jie buvo… Skaityti daugiau »

Jules

Suplakei Tiesą su deziuku ir gavosi manų košė neosovietikams. Pabijojai pridėti Morgenthau ir Čerčilio pyragaičius vokiečių vaikučiams – Vegetariano operaciją. Dabar greit visus vegetarais vers – tai nebe užilgo.

jaunas labai esi

nepažinai ano gyvenimo

pasikeitė: pablogėjo

prie ruso okupacijos nepajudinami buvo okupantai, komunistai ir kgbistai.
tas pats liko: net nebandyk jų judinti, nesvarbu kokie nusikaltėliai
bet dabar prie jų prisidėjo pederastai su pedofilais

Tiesmukai

(Vakarų) intelektualai yra kairieji, o dešinieji – lyrikai atleidę lūpą?!
Ar ne tikroji priežastis, kodėl žlugo sąjūdis, kad dėl pragmatiškumo trūkumo dešinieji buvo ir yra ištižę… Dėl tos pačios priežasties dabar įsigali leftizmas, nes nesulaukia deramo atsako, pasipriešinimo.

čia viskas,kas iš jų liko

http://liaudiesmenas.livejournal.com
 
P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”

Klausimėlis

Kaip atsisiūsti video?

"pasitaisę" komunistai begėdiškai kenkė Lietuvai

Sąjūdžio žmonėms ir vertybėms būtų buvę lengviau jeigu pralaimėję rinkimus brazauskininkai būtų padėję laimėtojams ir iš opozicijos tribūnų sąžiningai aiškinę, kodėl taip sunkiai duodasi pertvarkomas paveldėtas komunistinis ūkis. ir tokia kriminališka ūkio objektų privatizacija. Tačiau komunistai turėjo kitą tikslą – suvelti pakrikusių žmonių smegenis begėdišku tauškimu apie sąjūdininkų valdžios „klaidas” ir kuo greičiau grįžti valdžion. Kas jiems ir pavyko 1992 metais. Grįžo, bet jokių sąjūdininkų klaidų neištaisė, tik kita kryptimi vykdė privatizaciją

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

nepatiko?

suprantu, tiesa bado akis

Atviras Seimas

2023-06-03 Iškilmingas Sąjūdžio 35-mečio ir Sąjūdžio dienos minėjimas

https://www.youtube.com/watch?v=9uh2tQcYLKg&ab_channel=AtvirasSeimas

Signatarų spaudos konferencijos

Mokslinė konf. „Sąjūdžio istorija ir patirtis“, skirta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-mečiui
https://www.youtube.com/watch?v=NA5oO0lCJWY&ab_channel=Signatar%C5%B3spaudoskonferencijos

Signatarų spaudos konferencijos

Konferencija, skirta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-mečiui (sutaisytas garsas)
https://www.youtube.com/watch?v=lfyInMmEg4A&ab_channel=Signatar%C5%B3spaudoskonferencijos

Žiuželinis

Net neklausiau, nes manau, kad Laurinkus nėra tas, su kuriuo būtų galima apie tai kalbėti.

Šiaip

Anakart senolis Jonavoje sėdo į traukinį ir klausinėja pakeleivių, kur jie važiuojantys. Atsako, jog į Kaišiadorius, Vilnių… Jis gi keliauja į Šiaulius (šiaurės vakarus), kiti – į pietryčius. Kokia stebuklinga technologijų pažanga: traukinys vienas, bet veža priešingomis kryptimis! Sakysite, taip nebūna? Būna ir dar kaip! Štai: Seimo 2023-05-18 d. darbotvarkė 1 – 1.   10:00~10:50   Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, ilgamečio Seimo nario, VI ir IX kadencijų Seimo Pirmininko Česlovo Juršėno 85 – ųjų gimimo metinių minėjimas ir apdovanojimas Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimu – Aleksandro Stulginskio žvaigžde. [Č.Juršėnas. Partija: 1968 m. TSKP, 1990 m. LDDP, 2001 m. LSDP. Studijos: 1960 m. Vilniaus V. Kapsuko universitetas, 1973 m. Leningrado aukštoji partinė mokykla. Partinė karjera: 1983–1988 m. LKP CK Propagandos ir agitacijos skyriaus spaudos, televizijos ir… Skaityti daugiau »

43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top