Vakarai trumpina darbo dienas, Lietuva – atostogas

Vilija Andrulevičiūtė | LRT.lt

Sumažėjęs atostogų dienų skaičius gali sumažinti ir darbuotojų motyvaciją, be to, tikrai nepadidins darbuotojų ir įmonių produktyvumo, sako verslo psichologė Beartičė Kaziliūnaitė. Ji pastebi, kad kai kurių šalių jau praktikuojama arba svarstoma įvesti keturių dienų darbo savaitė kaip tik galėtų padidinti motyvaciją ir nesumažinti produktyvumo.

Nuo kitų metų pradžios įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, keisis kasmetinių ir kitų atostogų suteikimo tvarka. Daugeliui žmonių atostogų dienų sumažės, o iki šių metų pabaigos darbuotojų sukauptos ir nepanaudotos atostogos bus perskaičiuotos.

Nuo 2017 m. pradžios kasmetinės atostogos, į kurias darbuotojas teisę įgijo anksčiau, bus suteikiamos darbo dienomis: už kiekvienas 7 kalendorines – 5 darbo dienos kasmetinių atostogų. Taigi, pavyzdžiui, jei darbuotojas 2016 m. pabaigoje bus neišnaudojęs 10 kalendorinių dienų atostogų, po Naujųjų jam bus galima prašyti 7 darbo dienų atostogų.

Verslo psichologė Beatričė Kaziliūnaitė sako, kad sumažėjęs atostogų dienų skaičius vargiai gali padidinti produktyvumą, nes nepailsėjusio ir pailsėjusio žmogau darbo kokybė tikrai labai skiriasi. Be to, pasak pašnekovės, trumpesnės atostogos ir trumpesnis poilsis gali neigiamai paveikti žmogaus motyvaciją.

Ne atostogų, o darbo savaitės trumpinimas didintų produktyvumą?

Lietuviai dirba penkias dienas per savaitę, 40 darbo valandų, o vidutinis jų metinis atlyginimas yra 9,3 tūkst. eurų. Nyderlandai yra viena tų šalių, kur keturių darbo dienų savaitė yra taikoma didelėje dalyje įmonių. Šalies gyventojai dirba vidutiniškai 29 valandas per savaitę, o vidutinis jų metinis atlyginimas, Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, siekia 46 tūkst. eurų.

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lrt.lt.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
mūsiškiai žino, ką daro

kaip gražu buvo mūsiškiams žiūrėti į pajuodusias MAXIMOS kasininkes, matyti bomžiukus gatvėse.
Dabar kasininkės biski atsigavo, kiti irgi biski atkuto.
Negerai.
Nemūsiškiai turi žinoti savo vietą ir kad tik mūsiškiams lemta sočiai gyventi.

Korda

Na aš tikrai nesutikčiau, kiekvienas dirba tiek, kiek pasirenka dirbti. Mes su vyru dirbame nepilnu etatu, kad galėtumėm užtektinai užsiimti visom veiklom, kurių norime. Atostogas irgi išnaudojame turiningai, norime visko pamatyti, kitaip tariant ne gulėti ir bambą krapštyti, o ir patobulėti, aktyviai leisti laiką. https://www.atostogoskaime.lt/unesco/sutartines/

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top