Vakcinas, pandemijos valdymą peikęs profesorius apie skundą pateikusius studentus: tai karta, kuri ateina į universitetą emocinio komforto

Aida Murauskaitė | lrt.lt

Studentų skundą išnagrinėjęs Klaipėdos universiteto (KU) Akademinės etikos komitetas konstatavo, kad du dėstytojai profesoriai pažeidė Akademinės etikos kodeksą, ir buvo įspėti apie galimą atleidimą iš darbo už antrą tokį pat darbo pareigų pažeidimą. Postmodernizmo paskaitų klausę studentai skundėsi turėję išklausyti profesorių neigiamą požiūrį į galimybių pasą, valstybės politiką suvaldant pandemiją.

Studentų nepasitenkinimo ir universiteto vadovybės akiratyje atsidūrė profesorė Roma Bončkutė ir profesorius Gintautas Vyšniauskas.

Pasak studentų, per postmodernizmo paskaitą išsakytos dvejonės vakcinomis, kalbėta, kad koronavirusas yra silpnas virusas.

Kaip sakė į LRT.lt kreipęsis žmogus, per paskaitą buvo rodomos skaidrės, kuriose buvo ir tokių citatų: „Vargu ar vienas žmonijos procentas galėtų kariauti biologinį karą prieš likusius 99 procentus, pasinaudodamas tokiu silpnu virusu kaip SARS-CoV-2., „Todėl silpnam virusui būtini jo veikimą žmogaus organizmo viduje stiprinantys genų inžinerijos preparatai, melagingai vadinami vakcinomis“.

Kaip LRT.lt komentavo G. Vyšniauskas, tai buvo „danosas“ iš studentų pusės ir cenzūra iš vadovybės pusės.

Studentų skundas KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto vadovybę pasiekė 2021 m. lapkričio 17 dieną.

Kaip LRT.lt sakė KU atstovė žiniasklaidai Dalia Grikšaitė, iš pranešimo turinio galima suprasti, jog postmodernizmo paskaitų klausę studentai turėjo išklausyti profesorės R. Bončkutės ir profesoriaus G. Vyšniausko neigiamą požiūrį į pandemiją, galimybių pasą, valstybės politiką suvaldant pandemiją.

„Nors pranešime dėstytoja R. Bončkutė apibūdinama kaip puikiai paskaitas skaitanti dėstytoja, toks paskaitos turinys studentams pasirodė nepriimtinas“, – sakė D. Grikšaitė.

2021 m. gruodžio 1 ir 17 dienomis KU Akademinės etikos komitetas svarstė studentų kreipimąsi dėl situacijos prof. dr. R. Bončkutės ir prof. dr. G. Vyšniausko postmodernizmo literatūros paskaitoje.

Kaip sakė universiteto atstovė, komitetas, išnagrinėjęs pateiktą medžiagą, konstatavo, kad abu minėti KU dėstytojai pažeidė KU Akademinės etikos kodekso 2.4. punktą (Pamatinės akademinės vertybės).

„Klaipėdos universiteto rektoriui komitetas rekomendavo šiems asmenims skirti drausmines nuobaudas. Cituoju: „…kadangi minėti darbuotojai savo veiksmais pažeidė KU akademinę etiką ir tokiu būdu padarė darbo drausmės pažeidimą“, – sakė universiteto atstovė.

Šių metų sausio 12 d. KU rektoriaus įsakymu Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Filologijos katedros vyriausioji mokslo darbuotoja, profesorė R. Bončkutė įspėta apie galimą atleidimą iš darbo už antrą tokį pat darbo pareigų pažeidimą, jei šis pažeidimas bus padarytas per 12 mėnesių nuo pirmojo pažeidimo nustatymo dienos.

Pasak D. Grikšaitės, analogišku įspėjimu įvertinti ir KU Sveikatos mokslo fakulteto Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro vyriausiojo mokslo darbuotojo prof. G. Vyšniausko KU akademinės etikos ir KU darbo tvarkos taisyklių pažeidimai.

Paprašyta pakomentuoti susiklosčiusią situaciją, profesorė R. Bončkutė LRT.lt persiuntė nuorodą į interneto įrašą „Šokiruojanti tiesa: COVID-19 – tai nusikaltimas prieš žmoniją“ ir tai paaiškino kaip atsisakymą ugdyti kritinį mąstymą.

Profesorius G. Vyšniauskas telefonu išsakė savo požiūrį, tačiau paskui nepanoro, kad jis būtų publikuojamas.

Pabrėžęs, kad studentams išsakytas požiūris į valstybės politiką dėl pandemijos valdymo buvo tik trumpa paskaitos apie postmodernizmą dalis ir jis tenorėjęs paskatinti diskusiją, pridūrė, kad susiklosčiusią situaciją laiko studentų „danosu“ ir cenzūra iš universiteto pusės.

„Jokių komentarų“, – darsyk paprašytas pakomentuoti, sakė G. Vyšniauskas.

Tiesa, vėliau pasidalijo keliomis mintimis.

„Tai yra „danosas“, tai yra cenzūra, kuri neturi nieko bendra su akademine laisve, su kritinio mąstymo ugdymu. Galbūt tai kartų konfliktas prasideda, kurį charakterizuoja terminas „Snowflake generation“. Jie ateina į universitetus ne žinių gauti, ne studijuoti, ne tyrinėti, o ateina emocinio komforto. Viskas ateina iš Vakarų, iš ten“, – pridūrė dėstytojas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top