Į Kijevą netikėtai atvyko JAV prezidento J. Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais J.Sullivanas. Apie vizito tikslus aiškumo trūko iki tol, kol dienraštis „Financial times“ pranešė, jog JAV pareikalavo, kad ukrainiečiai nutrauktų atakas prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. J. Sullivanas yra vadinamas karo Ukrainoje pilkuoju kardinolu Baltuosiuose rūmuose ir priskiriamas prie Putino „ferštejerių“. Negana to, kaip rašo spauda, dronų reidus prieš rusų degalų pramonę rengiančių Ukrainos saugumo tarnybos ir gynybos ministerijos vyriausios žvalgybos valdybos vadovai buvo perspėti tiesiogiai, iš esmės apeinant politinę Ukrainos vadovybę. Šių metų pradžioje ukrainiečiai dronų atakomis padarė rimtą žalą 12 naftos perdirbimo gamyklų įvairiose Rusijos vietose, nutolusiose kelis šimtus kilometrų nuo fronto. Ukrainos dronai dabar gali pasiekti apie 1000 km atstumu nuo fronto linijos nutolusius objektus. O šioje zonoje yra virš 30 Rusijos naftos perdirbimo gamyklų, kuro saugyklų bei terminalų ir kitų su degalų gamyba, saugojimu bei transportavimu susijusių stambių objektų. Rusijos gamyklos patyrė rimtų pažeidimų, dėl kurių apie 10 proc. sumažėjo benzino gamyba, Rusija buvo priversta stabdyti benzino eksportą. Plačiau apie tai čia: https://www.facebook.com/share/p/dwnEPDcAU1DKBD4y/
Amerikiečiai dabar sako, kad tai galėtų pakelti pasaulines naftos kainas ir gali išprovokuoti „atsakomąsias priemones“. O apie kokias „atsakomąsias priemones“ kalbama ? Kieno tai būtų atsakomosios priemonės: Rusijos prieš Ukrainą, o gal JAV prieš Ukrainą ? Kodėl gi JAV taip rūpinasi naftos kainomis ? Juk tai iš esmės prieštarauja Bideno administracijos „žaliajai“ politikai, kurios esmę sudaro perėjimas nuo iškastinių energijos šaltinių naudojimo prie atsinaujinančių. Pasirodo, Bideno administracijai nerimą kelia tai, kad naftos kainos kyla tuo metu, kai JAV vyksta prezidento rinkimų kampanija, kurioje perrinkimo į pareigas siekia Bidenas. Žinia, naftos, o kartu ir degalų kainų augimas neprideda populiarumo esamai vyriausybei. Taigi, siekdamas savo asmeninių tikslų, Bidenas stabdo Ukrainos kovos veiksmus prieš Rusiją. Čia jau tarnybinės padėties ir valstybės resursų panaudojimas siekiant asmeninių tikslų. Tai gali būti pridėta prie kitų argumentų, kuriuos dabar Kongrese rikiuoja respublikonai būsimai Bideno apkaltai.
Minėtas straipsnis – puiki iliustracija to, kad sankcijos prieš Rusiją buvo sukonstruotos taip, kad realiai būtų mažai veiksmingos. Juk kai tik ukrainiečių pajėgos pritaikė Rusijai realias sankcijas, taip vadinamas „sankcijas iš pragaro“ (sanctions from hell), apie kurias savo laiku labai garsiai kalbėjo Bidenas, tai ta pati Bideno administracija skubiai nuspaudė stabdžio pedalą. Ypač veidmainiškai tokia politika, ginanti Rusijos naftos pramonę, atrodo paties Bideno sprendimų kontekste. Juk pačią pirmą dieną Baltuosiuose rūmuose Bidenas pasirašė vykdomąjį įsakymą dėl naftotiekio iš Kanados sustabdymo, vėliau kitais savo sprendimais smarkiai apribojo naftos gavybą JAV teritorijoje. O dabar Bidenas rūpinasi Rusijos naftos pramone. Naftos gavybos apimtys prezidentu būnant Trumpui per tris metus išaugo 70 proc., o atėjus Bidenui, radikaliai buvo sumažintos.
Bet įdomiausia šioje argumentacijoje tai, kad ukrainiečiai dronais sprogdina juk ne naftos versloves, o naftos perdirbimo gamyklas, kuriose iš naftos yra gaminamas benzinas, dyzelis ir kitoks kuras, tame tarpe ir aviacinis žibalas karo lėktuvams. Taigi, rusai ir toliau gali normaliai išgauti naftą ir ją eksportuoti. Negana to, sugadinus dalį pačios Rusijos naftos perdirbimo gamyklų, toms gamykloms skirtą naftą rusai turėtų eksportuoti, o tai tik padidintų naftos kiekį pasaulinėje rinkoje. Taigi, šie JAV pareigūnų pareiškimai neturi jokios ekonominės prasmės ir yra tik dūmų uždanga tikriesiems Bideno administracijos tikslams kare Ukrainoje. Akivaizdu, jog Bideno administracija nesiekia Rusijos pralaimėjimo šiame kare.