Artėjant rinkimų kampanijos pabaigai, D. Trumpas surengė mitingą bene labiausiai jo nemėgstančiame mieste, demokratų partijos tvirtovėje Niujorke. Žinoma, laimėti Niujorke Trumpas neturi jokių šansų, tačiau ten vis dėlto yra keletas apygardų, kuriose vietas Kongrese yra laimėje respublikonai, ir tas vietas išlaikyti kartu su prezidento rinkimais vykstančiuose rinkimuose į Kongresą respublikonams yra labai svarbu, nes Kongreso rinkimuose, kaip ir prezidento, abiejų partijų reitingai yra apylygiai.
Pastaruoju metu dempartijos rinkimų kampanija susikoncentravusi į Trumpo demonizavimą, apšaukiant jį fašistu ir grėsme demokratijai, tai šitas naratyvas buvo prisegtas ir jo rinkiminiam renginiui Niujorke. Pasak dempartijos aktyvistų ir progresyviosios spaudos, Trumpo mitingas yra fašistinis jau vien dėl to, kad jis vyksta garsioje Niujorko salėje Madison Square Garden. Taip vadinama „kokybiškoji spauda“ (quality press) akcentavo, kad Trumpo renginys vyksta toje pačioje salėje, kurioje 1939 m. vyko ir Amerikos fašistų renginys, skirtas palaikyti Hitlerio režimą Vokietijoje. Dempartijos kandidatas į viceprezidentus T. Walzas pareiškė: „Donaldas Trumpas surengė didelį mitingą Madison Square Garden“ ir tai yra tiesioginė paralelė su dideliu nacių mitingu, kuris įvyko praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio viduryje tame pačiame „Madison Square Garden“. Ir nė sekundės nemanykite, kad jis tiksliai nežino, ką jie ten daro. Taigi, žiūrėkite, mes sakėme, kad rungiamės taip, lyg ant kortos būtų pastatyta viskas, nes taip ir yra“. Jis pakartojo H. Klinton kalbas, kuri TV kanale CNN sakė: „D. Trumpas iš tikrųjų atkuria 1939 m. „Madison Square Garden“ mitingą. Prezidentas F. Ruzveltas tada buvo pasibaisėjęs, jog naciai, fašistai rikiavosi į eilę, kad ir Amerikoje paremtų tokią vyriausybę, kokią jie matė Vokietijoje. Taigi nemanau, kad galime tai ignoruoti.“
Kadangi nuo pat tų įsimintinų 1939 m. įvykių „Madison Square Garden“ nestovėjo tuščia, tai pravartu pažvelgti, kas toje „fašizmo irštvoje“ vyko per praėjusį laiką. Ir pirmas dalykas, už kurio užkliūva žvilgsnis, yra H. Klinton vyro B. Klintono ugninga kalba toje pačioje „Madison Square Garden“ salėje. Jis tą kalbą pasakė ten 1992 m. vykusiame demokratų partijos suvažiavime, kuriame B. Klintonas buvo oficialiai paskelbtas kandidatu į JAV prezidentus. Prieš tai toje pačioje „Madison Square Garden“ salėje 1980 m. vykusiame demokratų partijos suvažiavime nominacija į kandidatus prezidento rinkimuose buvo suteikta J. Karteriui. Per visą laiką nuo atmintino 1939 m. nacistų renginio „Madison Square Garden“ salėje vyko 4 demokratų partijos suvažiavimai. Be to, čia koncertavo tokios muzikos pasaulio žvaigždės, kaip Elton John, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Bruce Springsteen, U2, o taip pat – arši Trumpo nekentėja Madona, dabar už K. Harris viešai agituojanti dainininkė Beyonce, ir dar pernai ten koncertavo K. Harris viešai parėmusi garsioji dabarties žvaigždė Tailor Swift. Žodžiu, tikra fašistų irštva yra tas „Madison Square Garden“ pastatas. Į D. Trumpo mitingą ten susirinko apie 20 tūkst. žmonių – panašiai tiek pat, kaip ir į muzikos žvaigždžių koncertus. Daugiau į šią salę tiesiog netelpa, o norinčiųjų patekti eilė stovėjo nuo ankstyvo ryto. Tūkstančiai atvykusiųjų į salę nepateko, nes jai prisipildžius prieš 3 valandas iki Trumpo pasirodymo, durys buvo uždarytos, ir policija nurodė žmonėms skirstytis. Trumpo šalininkai, kuriems nepavyko patekti į vidų, užplūdo netoliese esančius barus ir restoranus, kuriuose jie perjungė televizorių kanalus ir žiūrėjo mitingo transliaciją.
Trumpo rinkimų kampanijos vyresnysis patarėjas T. Murtaughas sakė, kad Walzo komentaras buvo „įžeidžiantis“ ir kad „jiems turėtų būti gėda“. Tam pritaria net ir Niujorko meras demokratas E. Adamsas, kuris griežtai nesutiko su teiginiais, kuriuose D. Trumpas vadinamas fašistu. Jis gynė D. Trumpo teisę rengti mitingą Niujorke, pabrėždamas, kad Amerikoje svarbu naudotis žodžio laisve. Prieš tai kai kurie dempartijos politikai siekė šį Trumpo mitingą uždrausti. Niujorko valstijos senatorius demokratas B. Hoylmanas-Sigalas, kurio rinkiminėje apygardoje yra „Madison Square Garden“ pastatas, viešai paragino arenos valdytojus ir miesto valdžią atšaukti šį renginį, teigdamas, kad jis gali paskatinti „plačiai paplitusį smurtą“. „Mano atsakymas – ne, aš žinau, ką padarė Hitleris, ir žinau, kaip atrodo fašistinis režimas, – sakė E. Adamsas ir pridūrė – „Manau, kad visiems reikėtų sumažinti temperatūrą“.
Vis dėlto bent vienas „fašistas“ šiame mitinge buvo surastas. Pasipiktinę demokratai fašistu išvadino mitinge kalbėjusį komiką, humoristinės laidos vedėją T. Hinchcliffą dėl jo šmaikščių komentarų ir įžeidžiančių juokelių apie Puerto Riką. Šią JAV priklausančią, demokratų partijos politikų valdomą salą Karibų jūroje jis pavadino „plūduriuojančia šiukšlių sala“. Ir pridūrė, kad ir visos JAV prie to artėja Bideno ir Harris valdymo laikotarpiu. „Šiukšlių sala“ gamtosaugininkai paprastai vadina okeane susidariusią plastikinių butelių, maišelių ir kitokių atliekų sankaupą, kurią į konkrečią vietą suneša vandenyno srovės. Šis kandus pokštas buvo komiko reakcija į tai, kad K. Harris kandidatūrą į prezidento postą parėmė viena didžiausių Lotynų Amerikos įžymybių, puertorikiečių reperis Bad Bunny ir iš Puerto Riko kilusi garsi dainininkė ir aktorė Jennifer Lopez. Pokštaudamas Hinchcliffas sakė: „Daug kas vyksta. Nežinau, ar žinote, bet šiuo metu vandenyno viduryje plūduriuoja šiukšlių sala. Manau, kad ji vadinasi Puerto Rikas.“
Žinoma, rinkimų fone tokie grubūs juokeliai Trumpo kampanijai tik kenkia. Tą frazę iškart pasigavo iš Puerto Riko kilusi radikali kairioji Kongreso narė A. Ocasio-Cortez, kuri pareiškė, kad respublikonai nekenčia Puerto Riko ir puertorikiečiai jaučiasi „labai įskaudinti“. K. Harris pareiškė, kad Trumpas ir jo rėmėjai šiukšlėmis laiko visus, kurie uždirba mažiau pinigų už juos ir pažadėjo naują finansavimo paketą Puerto Rikui. Pasak A. Ocasio-Cortez, neįmanoma, kad dirbantys žmonės po tokių pareiškimų balsuotų už Trumpą. JAV teritorijoje gyvena ir balso teisę turi keletas milijonų puertorikiečių.
Visgi, objektyviai žiūrint, reikėtų pasakyti, kad šiame pokšte yra dalis tiesos, kadangi Puerto Rikas yra viena skurdžiausių teritorijų JAV, nors turi puikų Karibų jūros klimatą ir geras sąlygas turizmo plėtrai. Puerto Rike vidutinės gyventojų pajamos yra apie 2,5 karto mažesnės, negu žemyninėje JAV teritorijoje. Nepaisant to, kad saloje žmonės gyvena labai skurdžiai, Puerto Riko vyriausybė įsiskolino apie 70 milijardų dolerių, kas dvigubai viršija salos nacionalinį produktą. 2016 m., būnant prezidentu Obamai, federalinė vyriausybė salai nubraukė pusę jos įsiskolinimo. Tai yra, Puerto Riko įsiskolinimą padengė visi JAV mokesčių mokėtojai. Ši teritorija netgi išvis nemoka mokesčių į JAV federalinį biudžetą. Yra tik vietiniai mokesčiai. Jau eilę metų vyksta masinis gyventojų bėgimas iš Puerto Riko. Saloje itin žemas pragyvenimo lygis, klesti korupcija, vos ne kasdien vyksta elektros energijos atjungimai. Po 2017 m. buvusio uragano salos atstatymui skirta milijardai dolerių, tačiau jie pradingo korupcijos voratinklyje. Dabar žemyninėje JAV dalyje gyvena dvigubai daugiau puertorikiečių, negu pačioje saloje. A.Ocasio-Cortez tėvai taip pat yra persikėlę iš Puerto Riko į Niujorką.