Valdas Vasiliauskas. Gelbėtojas dukart neateina

respublika.lt

Tik per plauką Lietuva antrąkart netapo Gelbėtojo mito auka. Šiuo atveju – Gelbėtojos.

Gelbėtojo mitas – vienas iš didžiųjų politinių mitų, kurių visuomenė pradeda alkti krizių, sukrėtimų, nestabilumo laikais. Į 2008 m. finansų krizės parklupdytą Lietuvą tartum iš dangaus (iš Briuselio), pačios Apvaizdos atsiųsta, 2009 m. nusileido Dalia Grybauskaitė, įkūnijusi kolektyvinės mitinės sąmonės, tiksliau – vaizduotės, lūkesčius, pavargusios nuo Lietuvos politikų vidutiniškumo ir pilkumo, dažnusyk apsimelavusių ir apsivogusių, negalinčių žiūrėti žmonėms į akis. O čia narsioji mergelė, be išvedžiojimų kalbanti trumpai drūtai, kapotais vientisiniais sakiniais, lyg aforizmais ar karinėmis komandomis, su panieka iš aukšto žvelgianti į susikompromitavusias partijas ir jų suprakaitavusius, pleiskanotus veikėjus, žadanti išgaudyti visus iždo vagis, laurus Lietuvai skinanti tarptautinėje politikoje.

Tikras mito pergalės prieš tikrovę paminklas – šios Mykolo Burokevičiaus bei Mykolo Algirdo Brazausko ugdytinės ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos monolitas, dėl kurio konservatoriai negrįžtamai ir nepataisomai prarado tapatybę. Visomis išgalėmis prisidėdami prie naujos D.Grybauskaitės tapatybės, mažai ką bendro turinčios su jos realia biografija, kurios baltų dėmių net pati Rūta Janutienė savo knygos „Raudonoji Dalia“ antroje laidoje nepajėgė išgaudyti – tiek jų daug.

Bet kai kurių nutylėtų D.Grybauskaitės gyvenimo faktų nereikia ieškoti Rusijos slapčiausiuose archyvuose – tarkim, jos Europos Komisijos etapas, ne menkiau mitologizuotas: „Metų komisaro“ (2005 m.) titulas ir pan. Bet finišas buvo anaiptol nepergalingas, veikiau – gėdingas: panelė komisarė, atsakinga Europos Komisijoje už finansinį programavimą ir visos Europos Sąjungos (ES) biudžetą, pramiegojo atslenkančią 2008 m. finansų krizę, o skaudžiausia – nepastebėjo, kad Graikija, iki ausų klimpdama į skolas, už nosies vedžioja Europos Komisiją ir visas ES nares. Bet kai trenkė 2009 m. rudenį Graikijos skolų skandalas, panelė komisarė, palikusi kitiems šią košę srėbti ir gelbėti bankrutavusią Graikiją, jau buvo įsitaisiusi Vilniuje, S.Daukanto aikštėje ir gelbėjo Lietuvą.

Nūnai ir vėl Lietuvai reikia Gelbėtojo(s). Strateginiuose žiniasklaidos postuose įsitvirtinę D.Grybauskaitės dvaro rekrūtai – žurnalistai, apžvalgininkai, politologai – skaičiavo kovos su pandemija fronte premjero Sauliaus Skvernelio ir jo komandos tikras ir tariamas klaidas neužmiršdami paklausti: o kur prezidentas Gitanas Nausėda, pasigesdami jo lyderystės, spirte spirdami jį imtis bemaž Napoleono vaidmens. O Aurelijui Verygai žiniasklaida pastatė personalinį ešafotą, į kurį jis buvo atvilktas jau pirmąją pandemijos valandą. Todėl A.Verygą būtų galima tituluoti pirmąja koronaviruso auka mūsų krašte.

Kadangi Vyriausybė niekam tikusi, valstybę ištikusi lyderystės krizė, nėra kam ginti Lietuvos nuo juodosios negandos, metas į sceną įžengti Gelbėtojui(ai). Ženklą paslaugiai davė finansų ministras Vilius Šapoka, D.Grybauskaitei įkūręs COVID-19 fondą ir ją paskyręs vadove. Dar nė kojų neapšilusi Gelbėtoja paskelbė, kad prezidentas su premjeru jau sutarę pakeisti A.Verygą – taikyta į silpniausią vietą, nuo kurios būtų prasidėjusi valdžios griūtis ir chaosas (lyg atsitiktinai tuo pačiu metu konservatoriai pradėjo svarstyti apie laikinąją vyriausybę, kuriai vadovautų D.Grybauskaitė).

Kodėl šįsyk Gelbėtojo mitas nesuveikė? Prezidentas G.Nausėda nesusigundė Napoleono vaidmeniu, mieliau pasirinko likti demokratiškos valstybės vadovu; nors Jo Ekscelencijos santykiai su valdančiąja dauguma toli gražu ne šilkiniai, dėl bendro intereso nesutiko aukoti A.Verygos. Svarbiausia – Gelbėtojui(ai) nė mažiausios erdvės nepaliko pats premjeras S.Skvernelis, protingai ir ryžtingai stabdydamas užkratą.

Mitui didžiausią pavojų kelia racionalus protas, kritiškas mąstymas. Nuo vieno „Kauno forumo“ talentingo publicisto Algimanto Rusteikos švelnaus prisilietimo V.Šapokos Gelbėtojai įkurtas fondas sugriuvo it kortų namelis: fondo nerasta Registrų centre, nerasta ir ministro įsakymo, kurio negalėjo ir būti, nes ministerija, kaip ir kitos biudžetinės institucijos, negali tapti paramos teikėja ar gavėja, taigi fondas, kaip ir pridera jį sukūrusiai mitinei sąmonei, yra miražas. Fantomo vaidmenį tebuvo lemta suvaidinti ir bandžiusiai sugrįžti Gelbėtojai.

P.S. Jeigu jau prakalbome apie vaidmenis (Napoleono, Fantomo), ar būtų didelis netaktas S.Skvernelio Ministrų kabinete vienam jo nariui skirti Judo vaidmenį?

respublika.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Fetišiniu dieduku dėmesys D.Grybauskaitei neslopsta . Čia ka tik nuvilnijo A.Matulevičiaus str. žiu iš paskos jau velkas V.Vasiliausko su visais tai temai privalomais atributais . Lietuvoje nerasite kito Prezidento kurio biografija būtu taip atkakliai domimasi .Suprantu kai ta daro kokia spalvinga rašytoja A.Janutienė , bet kai iš paskos laksto suaugę subrendę vyrai ..nenorom savęs klausi kiek tame susidomėjime vyriško fetišizmo ? senatvė ne viena išvarė iš proto ir paklaidino savo labirintuose . Aišku gal autorius yra būtent tas asmuo kuris stovi D.Grybauskaitės lovos galvūgalyje su žvake rankoje ir čia skelbiamas naujienas gauna tiesiogiai , o gal tai tik spėliojimai besiribojantys su jo asmeniniais norais . Ne pirma karta savęs klausiu tai ir iš kur ta ‚meilė‘ valstiečiams .. ? o… Skaityti daugiau »

StasysG

p.stasy, KIEK?

Stasy,

gal žinai, kada bus viešai paskelbta tikrojo Rūtelės(Janutienė) biografija? Įdomu, ką visgi tokio blogo Janutui Landsbergis padarė, kad taip dabar draskomasi ir spjaudomasi į kairę ir į dešinę? Kuo jau taip nabagą nuskriaudė? Gal kad su Jurgiu vietomis nesukeitė, ką manote?

Jurgi,

užleisk vietą Janutui – Rūtelė taip nori.

stasys

Stasy G ..tik truputi .:)

stasys

Siūlau pakeisti tema . delfi.lt/news/ringas/lit/vidas-rachlevicius-ar-dar-turime-bent-siek-tiek-savigarbos.d?id=84149141 .straipsnis gerulis. Truputi atsitraukus tikrai matomas vaizdas į Lietuvos bėdas pagerėja .:)

Vardas

Kai palygini Dalia Grybauskaite su durnelemis Ingrida Simonyte, Viktorija Cmilyte, Ausrine Armonaite kurios tinka tik studentus ir nepilnamecius mulkinti, tai gal ir nebuvo taip blogai 10 metu. Ypac kai su Grybauskaites, Butkeviciaus vyriausybes nusipirktu loterijos bilietu uz 1 EURa 2015 m. Sausio men. lietuviai laimejo 2016 m. Seimo rinkimus ir gavo LVZS Valdanciaja koalicija LRSeime ir LRVyriausybeje.

Dzeikas

Vardas igarsina tipiska lietuviska mastyma: „kolaborantas geriau negu liurbis”. Nors pirmuosius normalioje valstybeje karia, o antruosius siaip isveja.

stasys

Vardas tik reaguoja savo nuotaiku kaita pritardamas skardžiabalsiams ‘diedukams’ .:) Bandyti nukreipti Lietuvos problemas su valstiečiais toks metodas pats efektyviausias . Nereikia gilintis į problemas ..atsivertei D.Grybauskaitės biografijos puslapius ar disertacija ir še tau kalbos iki ryto .:) Neįgalumas valstiečiu akivaizdus bet kai kam patogiau ji užmuzoti ir paslėpti .

lava

Nepatinka p. Stasio nuomone? O man kaip tik ji verta demesio.

stasys

ačiu lava už palaikimą .:)

Dzeikas

Už ką gaidys gegę taip girti prispyrė?
Už tai, kad gegutė gaidelį pagyrė.
https://youtu.be/BAkc-aGUXVg?t=449 :-)))

štaziui

stasele, tau jau daugiaasmenybinė šizofrenija įsibujoja, kad sau pati „lavos” slapyvardžiu ditirambus rašinėji. Pasikelk nuo grindų savo iškritusią vaginą, persimesk ją per petį ir žengte marš į kokių ten „žmogaus teisių” ar ko ten „institutą”. Už trisdešimt norveginių atidirbinėti. Čia savo vagina nemaskatuok. Ja atidirbinėk ten.

Jurgi, būk žmogus,

užleisk vietą Janutui. Taip ši porelė trynėsi kadais prie Landsbergių: ir šiaip, ir taip, kad tik į partijos sąrašinį dešimtuką įtrauktų ar kaip? Nagi paaiškinkite mums, kas tiksliau žinote? Kai pavijo šalin – tai dabar dergia įšsijuosę per visus portalus kiaurą parą, tiesa? Iš kur tokia neapykanta tų kartais besiperšančiųjų per jėgą į draugus, nežinot? Gal ponas Stasys žino arba Madame Lava?

> 2020-04-29 12:54

žinome, juliau Milaiti, bet tau paaiškinti negalime, nes tu mažaraštis prasčiokas, vis vien nieko nesuprasi. Tavo protas tik dergti ir provokuoti sugeba.

Kis

siulau publikuoti IP,o racionalus protas, ir kritiskas mastymas is pagrindu parklupdis Stasy,ozi,Burandino asilus ir Igilo karius,jiems spalio 11 d. bus didelis siurprizas.Juk tai kas daroma,bus pilnai ivertinta per rinkimus,opozicijai sie rinkimai bus didesnis smugis negu korono virusas.Postrigauti su cia apnikusiusius bliusiais nera prasmes.

stasys

Kis 2020-04-29 15:13 > racionalus protas , kritiškas mastymas .. kur Jus čia taikote ? Tamstelė sovietinio lifto keleivis kuriam max. galima pakilti iki devinto aukšto senos statybos . Va autorius liko be dėmesio ..su tomis savo košerinėmis migstūromis Tiesai .. Pabandykite nustebinti kokiomis naujomis įžvalgomis . Parėkauti ir be Jūsų čia visada rasis norinčiu . :))

linkėjimai šungrybiui

liaudiesmenas taškas livejournal taškas com

Tigro metai

Vidai Rachlevičiau, gal pakomentuosi? O bet tačiau, juk TS juk rėmėjai?

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top