Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

Atrodo, Lietuvoje šią savaitę ničnieko neįvyko, gyvenimas ramiai sruvena įprasta vaga. Tik Lietuvos vaikai susiduria su iki šiol nežinomu reiškiniu, o jų tėvai – su nemažu kebeliu – kaip prižiūrėti vaikus, nes jiems prasidėjo neplanuotos atostogos, kurios nežinia kada baigsis. Neterminuotas mokytojų streikas.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis ir vėl praleido progą patylėti. Neseniai visus pralinksminęs komentaru apie plynai kertamą Lietuvos mišką, kad nekertamas medis girioje supūna, šis senolis vėl sublizgėjo išmintimi: nereikia besiplečiančio mokytojų streiko dramatizuoti, nes aukštųjų mokyklų docentų algos dar mažesnės.

Šis patarimas Lietuvoje buvo išgirstas. Švietimo ir mokslo ministrė J.Petrauskienė, matyt, dėl didelio užimtumo, tik ateinantį penktadienį pradės lankyti streikuojančias mokyklas. Mieguista Seimo opozicija taip pat turi svarbesnių reikalų, dar tik grasina ministrei surengti apkaltą.Premjeras S.Skvernelis, lyg tyčia ieškodamas priešų, mokytojus, įrodinėjančius, kad jų algos dėl naujos tvarkos sumažėjo, apkaltino demagogija, ir kalba ne apie J.Petrauskienės reformos trūkumus, o, atvirkščiai: girdi, reforma atskeidė švietimo sistemos trūkumus. Man atrodo, premjero aplinkoje įsitaisęs diversantas, kuris teikia tokius jam patarimus, kad po jų Vyriausybės vadovui – nei rėkt, nei bėkt.

Demokratinėje brandžios politinės kultūros valstybėje jau seniai būtų prasidėjusios valdžios ir streikuojančiųjų atstovų derybos,abipusio protingo kompromiso paieškos. O juk čia streikuoja mokytojai, atskingi už Lietuvos ateitį. Stoja visos jaunosios kartos ugdymas.

Tačiau to, anot V. Pranckiečio, niekas nedramatizuoja. Taip pat ir Lietuvos žiniasklaida. Kas tai? Abejingumas? Cinizmas? Nepagarba mokytojams ir mokyklai? Ar paprasčiausias kvailumas, bukumas?

P.S. Viena išimtis dėl opozicijos, tiksliau – dėl G.Landsbergio. Jis turėtų, vengdamas interesų konflikto, laikytis nuošaliai nuo streiko, mat yra privačios mokyklos direktorės vyras ir mokyklos bendrasavininkis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Docentų

algos, kurie varo deziuką į studentų galvas, o mums vėžį ir taip per didelės. Už šimtmečio smegenų traumą dar reiks atsiskaityti. Na, o šitas politikos Potiomkinas ne ką geresnis – pagyveno gerai šį trisdešimtmetį, be jokios abejonės. Ne vergeta, gi, tiesa?

Mix

Švietimo sritį „profesionalai” jau”sutvarkė”, chaosas įtvirtintas. Dabar „profesionalai” pradeda dėliones dėl kultūros srities griovimo. Dirbau švietimo srityje ir galiu patvirtinti, kad etatinis darbo apmokėjimas šiai sričiai netinka.Jei kažkas negerai buvo, reikėjo taisyti, o ne visiškai sugriauti. Protu jau nesuvokiama ką išdirbinėja save pasiskelbę „profesionalais”.

aššššš

Tai jau ne. Atsakingi už vaikų ateitį vaikų teisės, pakaitiniai tėvai, .situacijos vadybininkai ir dar velniai žino kas,tik ne MOKYTOJAI.

avelė-agnus

Nutilkite! Jūs, jūssss visi, kurie kritikuojate mano išrinktus ir mylimus valstiečius- jūs esate avinų priešai!
Stiprybės Tau mylimas Ramūnai, stiprybės Gerbiamiausias Premjere, stiprybės Išmintingasis Pirmininke, stiprybės geroji Ministre!

baran

Stiprybė-ė-ė-ė-b-ė-ė-b-ė-ė-ė-ė ėėėėės!

valstietys

Myliu avis. Ir avinus.
Plovas, šašlikas, baršiai su avienos šonkauliukais, mmmmmm….:)
Kas gali nemėgti baraninos?

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top