Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Mielieji emigrantai. Jūs išvažiavote. Milijonas.

Ar suvokiate tai? Lietuvos nuostoliai didžiajame kare ir po jo siekė tokį skaičių. Ir atsikūrė tik apie 1963-uosius. Ir tai daugiausia kaimuose esantys lietuviai, kai miestuose jau daugėjo kitakalbių. Lietuva atsistatė. Išliko.

2004 m. atsidarė ES sienos. Ir vėl Lietuva neteko milijono. Kaip kare. Milijono, kuris „žuvęs“ Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio. Milijono, kuris įauginėja kitose šalyse. Nebe mūsų. Milijono, kurių vaikai žino savo šaknis, bet jiems įdomiau jau jų gyvenimas, draugai, mokyklos, pirmosios meilės… Taip jie suvokia save esant lietuviu. O kiek tai truks? Nekalbant, neskaitant lietuviškai, nedalyvaujant kultūriniame, visuomeniniame, politiniame gyvenime. Bet jiems geriau jau ten. Ir kitaip nebebus.

O ir jūs patys, nutolę. Tėvynės ilgesio kamuojami? Kiek jūsų sugebės ištrūkti iš naudos rato ir grįžti? Visam.

Ir tai dar ne viskas. Milijonas lietuvių paliko kitus lietuvius… kurti Lietuvą: kautis dėl atlyginimų, gyventi nepasiduodant korporacijoms, muštis su valdžiomis, burtis į bendruomenes, drausti kiaulių fermas, dabar kertami miškai .. saugoti savo kalbą, raštą, nepriklausomybę.

Jūs gi palikot mus vienus. Paskaitinėti jūsų sėkmės istorijų blizgiuose žurnaluose.

Ir štai dabar jūs išdidžiai reikalaujate savo prigimtinės teisės.

O KODĖL JŪS ATSISAKĖTE VYKDYTI SAVO PRIGIMTINĘ PAREIGĄ?

Kodėl mes turime toliau jau dėl jūsų gilinti Lietuvos globalizaciją… kodėl dėl jūsų turime keleriopai didinti riziką mums, pasilikusiems, išlikti tauta su savo kalba, raštu, tradicijomis?

Dėl jūsų Tėvynės ilgesio? Dėl širdies graužaties. Dėl jūsų laukiančių tėvų?

Todėl, mielieji, jūs turite leisti mums turėti sienas, kurias gintume. Nelikus mūsų, iškart dingsite ir jūs.

Valstietiškoji laiško dalis mano draugams valstiečiams.

Dviguba pilietybė – greitasis politinis kreditas. Kaip miškai. Kurį turės atiduoti čia gyvenantys lietuviai. Dėl jūsų momentinės politinės naudos. Jūs aiškiai suprantate, jog tai nėra žmonių grąžinimas, sukūrus jiems orias gyvenimo sąlygas. Tai apgavystė, naudojimasis milijonu išvažiavusiųjų tėvais, kurie bet ką padarys, jog vaikai grįžtų… Tai dar vienas smūgis, kurį smogia savi. SAVIEMS.

Atskirai parašysiu… mūsų giminėje atsilaikyta. Išvyko išsiskyrusių ne mūsų giminės žmonių atstovai. Kartu su keliais mūsų vaikais. Man pačiam tenka savo pavyzdžiu įrodinėti (nors natūraliai to daryti nereikėtų, jei ne EUROKOMUNIZMAS), jog mano vaikų Lietuva yra čia. Ir jie yra čia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
72 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Povilas

Ačiū, Valdai.

Balsuoja

rinkimuose už Centro Komitetą, Former Bolsheviks, o po to lekia kaukdami iš Lietuvos ir kaltindami visus aplink, bet ne save, kai tereikia ateiti į milijoninį protesto mitingą prie antilietuviškai nusiteikusio „Trijų lenkiškų raidelių” Seimo prieš totalią korupciją ir eilinių žmonių begalinį išnaudojimą ir mobingą darbe. Ir pareikalauti stabdyti įsisiautėjusius socialinės atskirties vystytojus ir tyčinius skurdo plėtotojus. Prieš dezi propagandą per LRT, per dezi MG Baltic ir taip toliau.

Arvydas

Stipriai, atvirai ir teisingai.

kliedesys

,,Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio.” Zmones bego ir begs, nes prarado vilti tevyneje normaliai gyventi.

Janina

Stipriai pono V.V. parašyta ir, reikia pripažinti, jog tikra tiesa.
Gaila Lietuvoje pasilikusių ir iš savo mokesčių mokėtojų biudžeto kasmet siunčiančių milijonus eurų pasaulio lietuvių emigrantų bendruomenėms remti…
Garantuoju, kad to nežino eilinis lietuvis, tą „slaptai” eilę metų daro tik LR valdžia…

lengva pasakyti, kad pabego

Na taip, kai kas pabego. Bet kai kam tai buvo fizinio issigelbejimo ir isgyvenimo klausimas. deja.
O visa kita tai teisingai parasyta

Pastebėjimas

O kas paprotins Širinkskienę, kurios komitetas stumia n-pilietybę. Širinskienė šioje vietoje rodo visišką tautininės tapatybės vertybės neturėjimą. Matyt išliko tik bažnytinis, kas savaime nėra blogai, bet nepakankama.

Jules

Reiktų mums kažkaip susitaikyti, nebesikiršinti, nebesityčioti, kai egzistencinis pavojus vėl mums ant nosies kabo, ir rasti bendrą vardiklį, nes iš lietuvio niekas neturi teisės atimti Lietuvos pilietybės – nei LDDP ir jų naudai dirbantys konservatoriai. Na, o valstiečiai, kaip kolchozų pirmininkų sūneliai-milijonieriai, tėra tik dar vienas LDDP triukas – politinis sparnas runkelių balsams susimedžioti. Eks lddp-istas Paksius, irgi yra didžiuoju konservatoriumi kadais buvęs super kadras, irgi toks pats, kurį mums čia vėl ant sprando ruošiasi užkarti toksai Gražulis. Dalis lietuvių buvo priversti bėgti, be jokios abejonės, kad išsigelbėtų – šito neigti irgi nereiktų. Valgyti, deja, visiems reikia, nežinot? Iškilus egzistenciniam tokių lietuvių pavojui dėl ambalinės „prichvatizacijos” ir jos patirtų traumų, pabėgus, LR Konstitucijoje yra aiškiai lietuviškai parašyta, kad jiems reikia… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Ir sitas rasinelius rasinejantis sako, kad jis ne homo-sovietikas??? Nes, stato valstybes primata auksciau zmogaus, suprask zmogus valstybei, o ne valstybe zmogui.O butent ant tokio vertybinio pamato buvo pastatyta TSRS – tai viena. Pirmiausia isemigravo tie, kurie bande protestuoti pries naujuju lietuviu ir jiems talkinusios Lietuvos valstybes vertybine-socialine politika kuri remesi autoriaus propoguojamu vertybiniu primatu – zmones valstybei.Tuo pagrindu leidusi nezabota darbdaviu savivale, pamenate: „nepatinka – lauk.Uz vartu desimtys tokiu kaip tu laukia eileje”. Kaip reagauodavo tie, kuriu interesus bande ginti protestave – begdavo informuoti darbdavi kas organizuoja streika.Sitas mechanizmas mazdaug ir atsijodavo tuos kurie emigravo, ir tuos kurie pasiliko – tai antra. Tai judosiukai-informatoriai dabar ir like Lietuvoje, ir autorius ju vardu stena a la emigrantai „isdave” judosiukus juos… Skaityti daugiau »

Geras

ir stiprus straipsnis.Ir nereikalingi sio straipsnio tiesai jokie isvedziojimai.Tai savo tautos ir valstybes isdavyste.Vardan ko ir del ko?Del ilgesnio pinigelio?Jeigu kas skaite Sventaji Rasta, ten ivardinta – materialus ir kuniski dalykai yra niekas, laikina.Kokios vertybes yra amzinos, jauciam kiekvienas.Bet, vadovaujasi jomis tik retas.Lietuvoje niekas nemire is bado, ar del to kad jo negyde.Savanaudiskas siekis praturteti isgine is Lietuvos dydziaja emigrantu dali.Saipomes is imigrantu, kad jie pretenduoja i jau sukurta gerbuvi, nekurdami to gerbuvio savo saly.O kaip vertnti Lietuvos emigrantu sieki?

Labai tiksliai.

Vakar vieno emigranto giminaitis susiėjime agitavo balsuoti už dvigubą pilietybę,nes be jos jis Amerikoje negaus pensijos,čia taip pat negaus ir turės atsisakyti Lietuvos pilietybės.Žmogus labai geras,tokiose žabangose.Labai pasiilgęs Lietuvos,svajoja grįti su pensija.

>Dzeikas

Valstybė jums davė pilietybę,o su prigimtimi įgijot tik tautiškumą.

komentaras to Jules

Teisingai rasote is esmes, bet gi zinote kad tas pilietybes atima

Al.

Lietuvių tautos išlikimui būtina įtvirtinti neatimamą teisę į prigimtinę pilietybę. Antra, žmonės ieško kur geriau. Jiems. Asketiškų karžygių būna maža dalis.Taip visur. Samoningoji tautos dalis turi surasti būdų kaip žmones pritraukti prie savo tautos ir šalies. Jei juos tiesiog barsi, jie dar labiau nutols. Geriau barkim bolševikus.

Tarabilda

Nereikėtų suvelti sudėtingos problemos į neatnarpliojamą Gordijaus mazgą. Tu gali būti išvažiavęs gyventi nors į Antarktidą, ir gyventi ten nors tūkstantį metų lede užsikonservavęs, ir niekas iš tavęs neatims Lietuvos pilietybės vien dėl to, kad tu kažkur išvažiavęs. Problemų atsiranda tuomet, kai tu dėl kažkokių sumetimų atsisakai Lietuvos pilietybės, priimdamas kitos valstybės pilietybę ir jai įsipareigodamas. Jokia kita valstybė neprievartauja tavęs daryti tokius apsisprendimus, pasirenki juk pats. Išvažiavimo motyvų nereikia painioti su apsisprendimo situacijomis, – tai visiškai skirtingo lauko dalykai. Taip, atsiranda ir kita problema, kad kitoje šalyje gimę vaikai automatiškai tampa tos valstybės piliečiais, nežiūrint to, kad abu tėvai gali būti Lietuvos piliečiai.Tokie atvejai turėtų patekti į Pilietybės įstatymo lauką, kaip „Atskiri atvejai”, kurių gali būti net labai daug,… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Tarabildai: Nesuplak 2 dalyku i 1. Priimdamas kitos valstybes pilietybe as automatiskai neatsisakau Lietuvos pilietybes. Kai kuriais atvejais teikianti imigrantui pilietybe(n) valstybe reikalauja prigimtines pilietybes atsisakymo, kai kurios (JAV) – ne. Ant sakiu keliamas taip tycia painus klausimas, „kurios salies pilietis tada esi ir kam isipareigojes” Atsakymas i si klausima labai paprastas, pagal kurios salies istatymus gyveni – tai valstybei ir turi prievole. Gyvena Lietuvos pilietis JAV, ar turi jis prievoles Lietuvai? Jeigu gyvena pagal viza, t.y. JAV Valstybes Departamentas jam leido gyventi isduodamas viza, tai jis lieka Lietuvos valstybes prievolininku, nes jokia JAV valdzios struktura i tarnyba jo nepriims.Tik samdoma darba kur samdos sutarti galima nutraukt per 1d. – nes laisvoj salyj prievartinio darbo but negali(kaip ten Lietuvoj su… Skaityti daugiau »

Jules komentarui

Atiminėja buvę Blogio imperijos, tiksliau, mūsų okupantų kolaborantai ir Tėvynės išdavikai – eksiukai(Former Bolsheviks’ai). Išvykę į kitas šalis lietuviai turėtų tai žinoti, o ir mes čia, Lietuvoje, suprasti juos, kad kartais, norint išsigelbėti, kitos išeities nėra. Kartais, norint išsaugoti savo garbę, tenka ir nusišauti, nežinot? Garbė ir orumas kartais svarbiau už gyvybę. Nacionalinė garbė ir orumas taip pat. Mus tarpusavyje pjudo priešas, besirengiantis vėl mus okupuoti ir tai turėtume gerai žinoti. Vien ko vertas „Trijų lenkiškų raidelių” Seimas. Pamenate, kai praeity lenkai, pamišusių lenkų pulkininkų chunta, skėlė Lietuvos Vyriausybei Kaune ultimatumą – ši iškart pasimetė ir pasidavė, užtraukdama gėdą savo nacijai, o taip gyrėsi ginsianti Tėvynę ir vaduosianti Vilnių iš okupanto nasrų. Tai ir dabar inteligentai, pavyzdingi moksliukai-zubrylos, dinderi mušą… Skaityti daugiau »

Tarabilda Džeikui

Pats veli išsisukinėjimo modelius, imdamas pavyzdžiu JAV tvarką. Išvykę į užsienius lietuviai gyvena ir dirba ne vien JAV, bet šimte, o gal ir daugiau valstybių, kur skirtingi pilietybės įstatymai. Tai nėra visai mūsų reikalas taikytis prie visų jų teisinių knormų, žydrų ar žalių kortų. Mūsų konstitucinė norma turėtų būti universali ir aiški, nežiūrint kokie ten kokiose valstybėse įstatymai, kur makaluojasi mūsų piliečiai. Viena reikia suvokti aiškiai ir visiems laikams, kad jei esi Lietuvos pilietis, tai kur bebūtum, tave gina Lietuvos įstatymas.
Pats labai mėgsti maivytis, pakišinėdamas feikines dviprasmybes ir manipuliacijas su pasais etc. Tą daro visi tamstos kraujo grupės liberalai, ir neraudonuoja.

Pastebėjimai

1) gal tamsta galėtumėte plačiau ir konkrečiau pagrįsti tezę, kad Lietuva Antrojo pasaulinio karo metais 1939–1945 (tikrai ne „didžiojo karo” kaip rašote, nes Didysis karas vyko 1914–1918 m.) neteko milijono savo piliečių? 2) iš kur traukiate, kad jau apie 1963 m. tas neva prarastas milijonas iš kažkur staiga „atsikūrė”? Statistika sako, kad WWII karo išvakarėse, t.y. 1939 rugpjūtį Lietuvoje jau be Klaipėdos ir dar be Vilniaus, gyveno apie 2,65 mln gyventojų…. . Taigi tamstai klausimas: kiek gyventojų Lietuva turėjo pasibaigus karui 1945 m. gruodžio 31 d. ir kiek tamstos „atsikūrimo” metais 1963 , jei pagal 1959 m. gyventojų surašymo duomenis LTSR gyveno apie 2,7 mln? 3) neetiška, manau, karo netektis lyginti su pastarųjų dešimtmečių ekonomine emigracija ir dar primityvokai moralizuoti… Skaityti daugiau »

Tarabilda Pastebėjimui

Žinome, gerai žinome, kas yra statistika, kam ji skirta ir kada jos skaičiukai panaudojami. Kartais vieni, kartais – kiti. Savo primityvia kliauza nieko čia nenustebinsi, nes paties punktai sakymų yra tiesus klausimas tau pačiam, – Atsakyk pats sau, o kas tu toks esi ir iš kokios perspektyvos, kokiu tokiu interesu keli klausimą, ar Lietuva prarado milijoną II Pasaulinio kario metu ir pasekoje, ar ne? Prisipažink sau, tau, anonimini šliurine, visiškai neįdomūs atsakymai. Net iš kitų, ne sovietinės statistikos šaltinių. Ne dėl to tu čia skeryčiojiesi. Tau svarbu pulti autorių, nes esi gavęs komandą Fas – puldinėti čia šį bei tą parašančius sveiko proto nepraradusius žmones.

Dzeikas

Tarabilda , tarp „turetu” ir „yra” Lietuvos konstitucijos normose ir istatymuose yra tarpzvaigzdinis atstumas.Yra istatymas draudziantis tarnauti svetimu valstybiu kariuomenese priimtas 1992m ir taikytas lietuviams tarnauvusiems Rusijos kariuomeneje. Cia pat, tai paciais metais tuzinas lietuviu uzsiverbavo i Svetimsaliu Legiona(Prancuzijos kariuomenes dalis kurioj leidziama tarnaut svetimsaliams) , vienas ju atvykes atostogu preskonferencija dave – 0 reakcijos. O kiek Lietuvos pilieciu tarnauja US Army? Su zalia kortaleidziama. Nori pasakyti, kad sakykim dislokuojamas amerikieciu kariuomenes dalinys, o ten Lietuvos pilietis tarnauja. Koks jo statusas? O gal Lietuva ji arestuos ir nuteis uz tarnyba svetimoj kariuomeneje? Dar karta sakau: nereikia dviracio isradineti, o tiesiog laikytis tarptautiniu teisiniu normu. Ir is praktiskos puses gal cirko vadinamu „seimu” artistams kas paaiskins, kad kurdami istatyma jie turetu… Skaityti daugiau »

Jules

Nėra čia ko stebėtis, kai Niurnberge buvo įteisinta Dvigubų standartų teisė ir spjauta į Tarptautinę teisę, galiojusią iki 1949 metų. Dviguba moralė, apskritai, dvigubų principų sistema įsigalėjo visur ir viskame – taip ir gyvename iki šiol Melo epochoje, kuriai nuo 1918 metų iki šių metų stuktelėjo jau šimtas metelių. Mūsų dezistams ir VU parengtiems pseudo istorikams reiktų vieną kartą pasakyti „Basta”, kiek dar ilgai mus kvailinsite, varysite mums vėžį, kai ne mes, lietuviai, įveikėme carinės Rusijos imperijos kariuomenę, o dar ir buvome jos pusėje, ypač inteligentai, davę viešas ir ne viešas priesaikas carui Batiuškai. Įsiveržėme į Vokietiją, į Rytų Prūsiją, būdami Rusijos imperijos kariuomenėje. Žinoma, eiliniai lietuviai ne savo valia pateko į caro kariuomenę, o buvo dvaruose, pavyzdžiui, Žemaitijoje pridavinėjami… Skaityti daugiau »

Jules

Milijonas emigravusių lietuvių, ačiū Dievui, yra gyvi ir jie dar pastovės už Lietuvą, jei to prireiktų iš esmės. Nėra jų ten užsieniuose lengvas gyvenimas, bet galimybė išsigelbėti, išlikti, o ne pasikarti yra. Jie ir taip ją remia gan stipriai. O va tie, kurie yra atsakingi už netinkamų lietuviams gyventi Tėvynėje sąlygų sudarymą, už ambalinę „prichvatizaciją” ir tokios „prichvatizacijos” beveik visuotiną traumą turėtų atsakyti – keliauti į nepriklausomą Teismą. Į tokį teismą, kuriame nebūtų sovietinių, okupacinių teisėjų ir jų anūkėlių ir meilužių, bei apskritai jų parengtų kadrų – dvistandartininkų. Taigi, manau, kas tokie ir tokios atsakingi už nepalankių sąlygų sudarymą lietuviams gyventi Tėvynėje Lietuvoje, tiesa?

Misteris

ŽEMĖS referendumą aš palaikiau.Dalyvavau rinkdamas parašus.Surinkome virš 300 000.
Ir ką?
Neatėjo.
O dabar NEATEISIU AŠ.
Ne KIEKYBĖ,o KOKYBĖ išgelbės LIETUVĄ.
Išvalysime AUGIJAUS arklides ir be jų.
Lakstantiems užteks ir popiergalio ,kuris vadinsis LIETUVIO pasas,tačiau jį bus galima išsikeist į Lietuvos PILIEČIO pasą,jei bastūnai kažkada pripažins išdavę TĖVYNĘ ir kris ant kelių bučiuoti krauju nulaistytą Tėvynės Žemę.

tiapkinas

Visi, visi, kam brangus Globalios Lietuvos projektas- visi į Referendumą!
(Ir tik nesugalvokite užkasti savo balsavimo biuletenių, uch, sosiskomis akis išbadyčiau…)

Dzeikas

Misteri, pamirsai paminet, kad bastunai save isplakt turetu ir uzdirbtus pinigus i Lietuvos biudzeta pervesti.

Skirmantė

DVIGUBA PILIETYBĖ YRA POLITINĖ NESĄMONĖ, IŠKREIPIANTI VISĄ POLITINĮ PEIZAŽĄ. žMOGUS GYVENA TAŠKE X. TARKIM HAVAJUOSE, ČILĖJE, JAV, KANADOJE… TEN KITA VALDŽIA, KITOS PROBLEMOS, KITI ŽMONĖS POLITIKAI, GALBŪT SĄŽINiNGI IR NEMELUOJANTYS, GAL NE bet ten kitaip. kaip tie dvigubi piliečiai nuspręs, kad mūsų politikas, kurį jau senai turėjo sutvarkyti teisėsauga, bet netvarko, nes teisėsaugos nėra, sako tiesą ar netiesą? tik įsijungęs televizorių ir pasiklausęs kalbelių? Mes gal čia norim boikotuoti rinkimus, keisti sistemą, protestuoti, bet prisnigs užsieninių piliečių , kurie niekais pavers politinį gyvenimą. reikia gyventi tame, ką išrenki ir išrinkti SAU ANT GALVos, o ne užmetinėti kitiems Lietuvoje gyvenantiems žmonėms ant sprando tokį gyvenimą, kuriuo jie niekada negyvens. Būtent todėl tai nesąmonė. o ašaras ir sentimentus palikim nuošaly, nes juk… Skaityti daugiau »

Tarabilda Džeikui

Susikišk savo uždirbtus pinigus į savo uodegą. Niekas į tamstos kišenę plaukuotos letenos nekiša, bet jei čia rašinėji, gal ne vien iš narciziškų įnorių. Taigi, lietuvi, gal galėtum bent akimirką pagalvoti apie tai, kokiu tokiu stebuklingu būdu galėtum prisidėti, kad beviltiką situaciją keisti, o ne hakinti skersai išilgai su nevykusiai pavyzdėliais apie žalią JAV kortą.

ai ,ai ,Vižini...

„Milijono, kuris „žuvęs“ Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio” . Matai, autoriau,daug žmonių mano ,kad milijono netekom ne dėl išvykusiųjų ,o dėl juos išvijusiųjų iš Lietuvos godumo .Prisiegriebta buvo tiek ,kad kaip ne kaip ,o vis tik uždaroj valstybėj ,grubiai tariant, keletas plėšikų pasigrobė viską kas sudarė bent kokią vertę (privatizavo) ,nepalikdami likusiems bendrapiliečiams praktikškai tikrai nieko ,kas leistų bent minimaliai išsilaikyt nepabėgus. Ir milijonas darbingiausių politikų buvo išgrūstas .Tai buvo ne mažiau naudinga akcija nei pats prichvatizavimas : atsikratyta banditiško išpuolio svarbiausiais liudininkais,išspręsta šimtai tūkstančių panaikintų darbo vietų bedarbysės problema.Ir šitoje vietoje dar ir išsityčiota – jie ,matai , dar ir Tėvynę pardavė pabėgdami nuo gręsiančio bado (čia ne Afrika, čia žiemą/vasarą ant palmių bananai neauga,po daugiabučio balkonais nakvojusieji tą… Skaityti daugiau »

Al.

Pritariu, tikslas – keisti padėtį, padėti tautai atsigauti. Atgauti valią ir galią. Ir tautai tarnaujanti valdžia surastų tam būdų. O dabartiniai kolaborantai, bijau,bet kurį sprendimą panaudos tautai sunaikinti.

Emigrantai yra dezertyrai

kovoje už mūsų valstybės išlikimą, ir atsakomybę praradę tėvynės pardavikai už sotesnį užsienietišką kąsnį. Grįžkite į Lietuvą, o ne dvigubos pilietybės reikalaukite, begėdžiai!

Jules

Lietuva be Vilniaus ir Klaipėdos – superinis LDK palikimas. LDK kunigaikščiams, kitaip šikniams, nerūpėjo jūra, o svetimi sostai ir šilti guoliai – Maskvos ir Peterburgo, nerūpėjo pati Lietuva ir jos motinos kalba, lietuviška civilizacija, kuri rūpėjo, deja, Karaliaučiuje, vokiečių valdomoje Rytų Prūsijoje, kodėl? Kryžiuočių vaikaičiai, o ne mes supartalinome carinę Rusijos imperijos kariuomenę Antrajame Žalgiryje ir gavome Lietuvos valstybę, savo Pirmąją Respubliką, tai ko pučiatės, kuo giriatės, kodėl neapkenčiate savo tautiečių, a? Nerūpi Lietuva ir lietuviai dabartiniam neosovietiniam elitui taip pat, neosovietinei nutukusiųjų nomenklatūrai ir lenkiškų raidelių Seimui. Taigi Neosovietijos palikimas gali būti dar baisesnis nei LDK su savo 55 tūkst.kv. kilometrų Kauno Lietuva, su mūsų pažeminimu Versalyje ir mūsų etninių žemių atidavimu Lenkijai. Taip, Lenkijai, nežinot VU docentai, ane?… Skaityti daugiau »

niekšai tie emigrantai

negerbia ir nebijo komunistų-kgbistų – mūsų ponų.
nenori būti vergais.
—–
komuniagos priversti mokėti rusakalbiams imigrantams kur kas daugiau ir pakęsti slavų vagystes, pijokavimus, vaikų prievartavimus – vien tik todėl, kad tie lietuviai…

Jules

Jo, gerai kad priminei čia apie rusakalbius, nes norime paklausti seimūnų, kodėl mes, lietuviai, darbe priversti kalbėti Vilniuje rusiškai? Kodėl pardavėjos ir vaistininkės bei medikai privalo mokėti rusiškai kalbėti? Su mumis niekas lietuviškai nekalba nei Maskvoje, nei Berlyne, o va Vilniuje mes privalome rusiškai kalbėti, kodėl? Kodėl rusakalbiai gali plyšauti nakčia mums po langais visa kakarine ir, pavyzdžiui, pliažuose ir nurodinėti mums kaip gyventi ir ką daryti? Pavyzdžiui, sekmadienį prie Balžio ežero Vilniuje, kai atėję pailsėti prie ežero visa kakarinę plyšavo ir vertė lietuviukus klausytis jų kvailų kalbų, kad dėl visko mes kalti ir Landsbergis, o šie, lietuviukai, tylėjo ir bijojo išsižioti, nes tokios, atseit, imperinės privilegijuotų žmonių ir jų šunų teisės ir viršenybės vergų atžvilgiu. Maudo šunis ir rusiškai… Skaityti daugiau »

Povilas

Diskusija nukrypo nuo problemos esmės.
Kalba eina apie Lietuvos nykimą.
Komentatoriai azartiškai taškosi kaltinimais kairėn ir dešinėn.
Pagrįstais ir nelabai.
Viskas apie tai kas buvo, kaip buvo, kas tai padarė… ir taip be galo – apie tai, kas jau padaryta ir ko jau nebepakeisi.
Ar ne vertingiau būtų pakalbėti ir padiskutuoti apie tai, ką reikėtų padaryti ir kaip padaryti, kad bent sustabdyti šitą lietuvių išsibėgiojimą po platų pasaulį?
O gal pavyktų susikoncentruoti į vieną konkretų klausimą – artėjantį pilietybės referendumą.
Tai beliktų tik ieškoti ir pateikinėti argumentus „už” ir „prieš”.
Kitaip sakant, paprojektuoti ateitį Lietuvai vienu ir kitu atveju.
Taip išsirutuliotų ir viena-kita racionali mintis.

Ši pabėgėlių iš Lietuvos

šaka jau bus nukirsta.Jie jau ne mūsų ,-ar su dviguba pilietybe ar ne,-jie jau 99 procentų negrįš arba tik pasilaidoti.Laikas galvoti,kaip gyventi likusiems ir kad emigracija mažėtų.

Dzeikas

Povilui: Tamsta teisus, istartas zodis turi stiprinti bendraji geri ir nest nauda. Taciau pats straipsnis nenesa naudos, nes kaltina isduotuosius – isdavyste. Siuo atveju jis isreiskia buduliu, visokiu tautisku darbdaviu subinlaiziu poziuri.Juk grudo is darbu lauk pirmiausia nors kiek savigrabos turinciu ir nesutinkanciu kad is ju butu tyciojamasi.Kvalifikacija neturedavo reiksmes.Papriestaravai – lauk! O stai brudas kuris dabar kunkuliuoja dazniausiai budavo menkai kvalifikuotas ir atpirkdavo tai padlaiziavimu siemininkams. Stai sio brudo poziuri straipsnis ir eme igarsinti. To paties brudo, kuris ujo ir padejo Uspaskicho Vikondai sudoroti Budreviciene paviesinusia „vokeliu” praktika. Buderviciene padare invalide, kitiems pavyko pabegt i Vakarus. Dabar brudas dazniausiai ujes tokius zmones pragydo straipsnio autoriaus lupomis „isdavikai”… Lietuva ir lietuviai, blyn! Todel emigrantai ir sako: issikuopkite shuda, tada gal… Skaityti daugiau »

rem

buvau Vokietijoje lietuvių saskrydį. biškį kraupoka kai su savo vaikais vokiškai kalba kai kurie.

Dzeikas

remui:
Pazistu viena toki.Kartu JAV gyvenome.Gal uz 8 km viens nuo kito.2009m musu saskridyj pareiske ,kad grizta i Lietuva, del tos pacios priezasties: „ai, uzp…vaikai.Net namie angliskai kalba.Ir nors kuola ant galvos tasyk.Pasakai – po 2 minuciu vel angliskai”.
Grizo su pinigais, zmona ir vaikais.Ikure versla Lietuvoj. Po 3 menesiu darbuotuojas kuri nusamde suviliojo zmona, issiskyre, versla uzdare.Vaikus zmona paeme.
Dabar dirba uz katino asaras (kai kisenej kas menesi turedavai $3000 tai 700eu ismalda, o ne alga) ir kalbasi grazia lietuviska kalba sodriai atmiezta rusiskais keiksmais.

Dzeikui

o kodėl jie patys nekuopė prieš išvažiuodami? Norėjo, kad tas būtų kitų rankomis padaryta. Ir dabar to paties nori – jūs SUTVARKYKITE, MES GRĮŠIME (GAL). Net nesupranta, kad ten, kur nuvažiavo, sėdi „ant gatavo”, nes prieš tai kiti sutvarkė.

Dzeikas

Dzeikuijui:
Va dabar tamsta smeizi. Daugelis kuope. Budreviciene kuope – tik suluosinta buvo ir pabegt neisgalejo. Ir tokiu istoriju daug , iki spaudos tik nedaug daejo, visi vienaip ar kitaip, vienokiu ar kitokiu budu bande priesintis ir BUTENT TOKIE sudaro didziausia emigrantu (o ypac iki 2004m) dali, nes butent TOKIE prarasdavo darbus ir belikdavo tik silumines trasos arba emigracija.
Zinau kaip tas budavo pagal savo paties asmenine patirti. Rasiau kituose straipsniuose – nenoriu kartotis. Mano biografija idomi tik bendrosios praktikos, tendencijos poziuriu, o ne kaip faktas.

Dzeikas

Dzeikujui:
Koks „ant gatavo”, durneli?
Emigranto nemokancio kalbos tie darbo saugos istatymai tuscias garas. Jie yra, bet tu be kalbos ir be bendruju ziniu nerealizuosi. Todel ir dirba daugelis pradzioj prakaito varymo fabrikuose, uz grasius ir gyvena darbdavio namuose. Kas reiskia naturalia vergija. Ir darbdaviui visai nereikalingos tavo profesionalus augimas.Isspausti ir ismest – toks planas pas toki darbdavi. Ir jeigu taves tas fabrikelis nesugniuzdys, ir jeigu pakaks jegu ismokt kalba, susiorientuoti, nepasiduoti svaigalu ir tinginystes pagundoms – gal but tada ir istruksi i vandenis kur istatymai galioja ir laikomasi DK.
Ir mums perejusiems sita pragara tu siulai kuopti , dar karta sakau, JUSU shuda?
Kodel turetume?

Dzeikui pamąstyti

Turint omenyje, kad silpnesnės dvasios lietuviai, labai myli prabangų materialinį gyvenimą ir nekenčia materialinio kuklumo – o būtent todėl jie gyvenimo laimės ieško užsienyje – sakyti, kad „tautiški lietuviai“ pataikauja lietuvius išnaudojantiems darbdaviams yra iš esmės neteisinga. Na, nebent, jeigu tie „tautiški lietuviai“ norėtų, kad Lietuva liktų be lietuvių, bet juk taip negali būti! Beje, tautiečius išnaudoja taip pat ne tiek tautiškai, kiek kosmopolitiškai nusiteikę darbdaviai, kuriems rūpi ne Lietuva ir jos žmonės, bet tik išspausti samdinių darbo kuo didesnį pelną. Taigi, Dzeikai, palaikyk tautinį patriotizmą ir tvirtą dvasingumą, o ne bedvasį kosmopolitizmą ir ištižimą.

Tarabilda

Aš irgi manau, kad tokie Džeikai į Lietuvą negrįš, kaip ir tas išvažiavęs milijonas. Niekas nepasirašys geresnes gyvenimo sąlygas keisti į prastesnes, ypač laikais, kai vartojimo filosofija ir laisvos rinkos ekonomizmas įdiegtas į žmonių galvas kaip vienintelė ir neatšaukiama panacėja. Džeiko kompleksuoti išvedžiojimai yra gryno plauko liberastiniai pliurpalai. Kad per tokį trumpą laiką netekome milijono žmonių yra tikra Lietuvos nelaimė. Skauda, kas be ko. Galima ieškoti kaltų. Jie visi kaip ant delno čia Lietuvoje, pradedant nuo Prezidentės, kuri visas dvi kadencijas lindo Briuseliui į uodegą ir vapaliojo apie globalią Lietuvą kartu su konservatoriais. Skvirnas ne kitoks. To paties lizdo liberalas, sugalvojęs gana gudrų veikimo algoritmą šlietis prie laiminčiųjų.Jei matys, kad konservatoriai įgauna populiarumo ir jėgos (kuo labai sunku patikėti) jis… Skaityti daugiau »

Didžiausia lietuvio

saviapgaulė,kad dėl visko kaltas darbdavys.Visko pradžia yra politikai ir jų netinkami įstatymai.Tokius politikus išsirenkam patys.Todė,kaip sakoma,didžiausias priešas žiūri į tave iš tavo veidrodžio.Kompromisinis variantas-Lietuvio pasas.Nes likę čia irgi noti turėti savigarbą ir nebūti išnaudojami išvažiavusių.Taip jau susiklostė.

Dzeikas

Siulanciam man pamastyt:
tamstos kaltinimai man tik patvirtina tamstos uzsleptas fobijas ir cholopo norus gyvent poniskai.
Taip, pinigu trukumu JAV nesiskundziau. Taciau net baltiems anglosaksams sukeldavau nuostaba ir nepasitenkinima, nes vazinejau kukliu auto. Man zymiai daugiau reiske darbdaviu pagarba, tvirtos pozicijos darbe, ir rami galva, kad automobilio niekas nevogs, gatvej neuzrakinta palikdavau. O taip pat, galimybe pamacius streikuojancius kolegas darbdaviui pasakyti: „Atsiprasau, bet sitam klientui prekiu neiskrausiu. Jo darbuotuojai streikuoja”

Mokytoja

Pirma išvažiavo mano vaikai, po ~10 metų išvykau aš. Daug čia lietuvių ir be mūsų, susibėgam, padainuojam , pasišnenkam : nereikia mums tos dvigubos pilietybės, tai – politikų išmislas, reikia juk tiems sukčiams „arkliukų”, štai ir joja į rinkimus. Ant bet ko, net ant gender politikos liberkonservai jotų, kad tik išvežtų…ne mus kaltinti reikia.

Pensininke

dar labai gajus liaudies skaldymosi metas nuo pat NEPRIKLAUSOMYBES . Dauguma liaudies ( kartais tai liudija komentarai is gatves) yra APOLITISKA, nesidomintys politiku nuveiktais darbais, o tiki vienasaliskomis ziniasklaidos priemonemis. Mane sena stebina, kad apie politiku barbus nesidomi net jaunesnio amziaus zmones, o ka bekalbeti apie gyvenancius rajonuose ir gaunancius pasalpas, kai nereikia dirbti ne menkiausio darbo. Asmenines atsakomybes nebuvimas politikams, pasalpu gaveju begalinis tingejimas isnaikino valstybe is padoriu ir darbingu zmoniu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Citata: „Milijono, kuris „žuvęs“ Lietuvai dėl asmeninės naudos siekio. ”

***
Va tokie, kaip Valdas Vižinis ir varo lietuvius iš Lietuvos. Galėčiau paaiškinti kaip, be manau, kad nesupras…. tik kgb propaganą supranta. Patariu UŽSIČIAUPTI. Na jei nori suprasti ką tokio DURNO parašei, tai gali kreiptis paaiškinsiu. Tačiau nesikreipsi, nes tamstai kgb propaganda yra mielesnė.

keli žodžiai Autoriui

Gerb. p. Vižini, taip, mes išvažiavome, nes reikėjo išgyventi ir išlikti – matote, niekas mūsų nepriėmė į jokius šou švaistytis pigiais juokeliais, o rašinėti absurdiškus paskvilius neleido sąžinė. Mes mokame DIRBTI – jei reikia, ir labai sunkiai, bet visuomet – SĄŽININGAI. Taip, mes užsidirbome pragyvenimui savo jėgomis. Beje, iš kai kurių atimti ir namai, ir bet kokia galimybė gyventi – jau nekalnbant apie darbą – savo Tėvynėje; ir ką tokiu atveju siūlote daryti? Ar tai jūs slaugysite ir aprūpinsite mūsų sunkiai sergančius tėvus? Ar tai jūs apmokėsite absurdiškai dideles sąskaitas už komunalines paslaugas? Gal žinote kokį stebuklingą sėkmės receptą?Gal šitai detaliau gali paaiškinti kai kurie etatiniai KGB karininkai, turintys klestinčius savo verslus? – ar paklausėte jų, kodėl Lietuvai priešiškoms jėgoms… Skaityti daugiau »

72
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top