Valdžia prieš piliečius: politiniai teismų procesai tęsiasi

Kauno apylinkės teisme (Kęstučio g. 29) lapkričio ir gruodžio mėnesį numatyti tokie administracinių bylų, policijos iškeltų per Garliavos šturmą nuo pareigūnų smurtinių veiksmų nukentėjusiems piliečiams neva „už teisėtų reikalavimų nevykdymą“, posėdžiai:

Šiandien, lapkričio 18 d., pirmadienį, 13.00 val. teisėjas Aurelijus Rauckis skelbs sprendimus Dainiaus Stonio ir Gracijaus Lapinsko bylose.

Lapkričio 20 d., trečiadienį, 13.00 val. Artūro Zadarožnyj sakys baigiamąją kalbą. Teisėja Audronė Levinskienė iš naujo nagrinėja teisėjo Broniaus Varsackio nutrauktą bylą „nesant administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties“ (daugiau apie šią bylą skaitykite ČIA). Tokį tokį jo sprendimą policija apskundė Apygardos teismui ir teismas rašytinio proceso tvarka nusprendė bylą grąžinti atgal į Apylinkės teismą nagrinėti iš naujo.

Gruodžio 2 d., pirmadienį, 16 val. teisėja Audronė Levinskienė skelbs nutarimą Artūro Zadarožnyj byloje.

Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 13 val. teisėja Violeta Miceikienė nagrinės Evelinos Paltanavičiūtės-Matjošaitienės bylą, kurią teisėjas Aurelijus Rauckis buvo nutraukęs, o Eveliną Paltanavičiūtę-Matjošaitienę išteisinęs (daugiau apie šią bylą skaitykite ČIA), bet policija tokį sprendimą apskundė ir Kauno apygardos teismas grąžino ją nagrinėti iš naujo.

Dalyvaudami teismuose stebėtojais prisidedame prie teisingumo pergalės.
Būkime solidarūs!

* * *

Primename, jog piliečiams nuo valdžios savivalės ginti įsteigtas Gegužės 17-osios labdaros ir paramos fondas. Šiuo metu renkamos lėšos 2012 m. gegužės 17 d. Garliavos įvykiuose nukentėjusių ir teisėsaugos persekiojamų asmenų teisinei kovai remti, t.y. samdyti jiems teisininkus, advokatus (daugiau informacijos ieškokite ČIA).

* * *

Primename ir tai, kad jau yra išnagrinėta trylika bylų, susijusių su minėtais įvykiais:

Lapkričio 18 d. teisėjas Aurelijus Rauckis paskelbė, kad Dainius Stonis ir Gracijus Lapinskas kalti ir skyrė jiems baudas po 350 litų.

Kauno apylinkės teismo Administracinių bylų skyriaus teisėjas Bronius Varsackis nusprendė: Garliavos šturmo stebėję ir nuo policijos pareigūnų smurtinių veiksmų per Garliavos šturmą nukentėję Rimantas Radišauskas ir aktorius, ekspertai.eu bendradarbis Rytis Saladžius nevykdė „teisėtų“ policijos reikalavimų. Teismas jiems skyrė baudas po 400 litų.

Juozas Valiušaitis teisėjos Violetos Miceikienės buvo pripažintas padaręs administracinės teisės pažeidimą ir nubaustas 350 litų bauda (daugiau apie teismo motyvus, kodėl buvo priimtas toks sprendimas, nors visi įrodymai rodė ką kita, skaitykite ČIA).

Dalija Bulotienė (teisėjas Aurelijus Rauckis), Daiva Purga (teisėjas Aurelijus Rauckis), Vaclovas Stončius (teisėja Larisa Tamulionienė) buvo pripažinti padarę administracinės teisės pažeidimą ir nubausti baudomis po 400 litų.

Raimundas Čiegis teisėjo Aurelijaus Rauckio buvo pripažintas padaręs administracinės teisės pažeidimąir nubaustas 400 litų bauda (daugiau apie šią bylą skaitykite ČIA).

Buvo išteisintas ir Artūras Zadarožnyj – Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackis, išnagrinėjęs jo bylą, priėmė nutarimą nutraukti bylą „nesant administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties“ (daugiau apie šią bylą skaitykite ČIA).

Evelina Paltanavičiūtė-Matjošaitienė, įrodžiusi, kad ji negalėjo įvykdyti policijos reikalavimų, nes jie jai nebuvo net išsakyti, Kauno apylinkės teismo teisėjo Aurelijaus Rauckio buvo išteisinta, o byla nutraukta (daugiau apie šią bylą skaitykite ČIA). Policija šį sprendimą apskundė.

Antanas Tamulis, 83 metų senolis, kurio laikyta Kristaus vėliava buvo šturmuotojų išniekinta, teisėjos Audronės Levinskienės pripažintas kaltu padaręs pažeidimą, tačiau pritaikius visas įstatymo galimybes, lengvinančias aplinkybes jam paskirta lengvesnė, nei įstatymas numato, nuobauda – įspėjimas.

Jonas Jasinskas pripažino padaręs pažeidimą ir jam paskirta 300 Lt bauda.

* * *

Daugiau Tiesos.lt publikacijų apie šį politinių teismų procesą:
N.Puteikis. Lietuva pradėjo pirmininkavimą politiniu teismų procesu
Teisiami per Garliavos šturmą nukentėję piliečiai
Įtariamieji. Juozas Valiušaitis: Būti patvoriniu man pasididžiavimas
Naglis Puteikis: Prasidėjo fotodailininko Juozo Valiušaičio, patyrusio žiaurų policijos smurtą per Garliavos šturmą, teismas
Naglis Puteikis. Kauno teismas sugrąžino Stalino laikus: posėdžio stebėtojams nerodomi įrodymai
Liudydamas teisme R.Požėla slėpė Garliavos šturmo aplinkybes
Naglis Puteikis. Atviras laiškas generalinio policijos komisaro pavaduotojui R.Požėlai dėl pareigūnų sadizmo

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top