Vanda Kartenaitė. Gegužės 17-osios šturmo minėjimas Klaipėdoje

Birželio 17-ąją klaipėdiečiai rinkosi centrinėje Atgimimo aikštėje prisiminti ir kitiems priminti Garliavos šturmo. Pagrindinė susiėjimo mintis – „Neateiti negalime, užmiršti nevalia“.

Plakatuose klaipėdiečiai reikalavo nešališko tyrimo ir teisingų teismų bei išreiškė savo siekimus, viltis ir lūkesčius. Jei anksčiau pro stovinčius aikštėje praeiviai nusisukę prabėgdavo, apsimetę, kad nemato, tai šį kartą noriai bendravo, kalbėjosi, reiškė susirūpinimą tuo, kas vyksta dabar Lietuvoje, dalijosi savo vargais, rūpesčiais ir nelaimėmis. Praeiviams buvo dalijamos skrajutės su internetinių puslapių adresais: Tiesos.lt, Ekspertai.eu…

Susirinkusiems visuomenininkė Lina Lapėginienė padėkojo už dalyvavimą akcijoje, priminė, kad kiekvieno mėnesio 17-oji tapo reikšminga ir simboliška. Tai piliečių kovos už žmogiškąsias vertybes diena, kovos už teisingumą diena, kovos už pagarbą žmogui, net ir VAIKUI diena. Priminė žymaus diplomato Prancūzijoje, Lietuvos patrioto, mąstytojo Oskaro Milašiaus mintis apie šalies galinguosius: „pasirinko trumpą gyvenimą, amžiną pasmerkimą“. Tuos žodžius, pasak visuomenininkės, galima pritaikyti ir tada buvusiems valdžioje, ir dabar esantiesiems, leidusiems savivalę, abejingiems žmonių likimams ir MERGAITĖS nevilčiai bei ašaroms.

Šios tyliosios akcijos tikslas yra pamąstyti, kodėl Lietuvą užgriuvo vargo, melo ir neteisybės, smurto prieš taikius žmones lavina ir kaip išsivaduoti iš tos dvokiančios pelkės, kodėl juodą darbą vykdo teisėtvarka, iki šiol po teismus tampanti pagyvenusius Deimantės senelius Kedžius, gimines ir tą rytą prie mergaitės namų budėjusius žmones?

Klaipėdiečiai tikri: TIE, kas kalti dėl smurto panaudojimo prieš taikius žmones, bus nubausti – tai tik laiko klausimas. O kol kas viena išeitis – informacijos sklaida, politikų ir valdžios „juodų darbų“ viešinimas. Ir piliečių atkaklus reikalavimas laikytis Respublikos Konstitucijos: prieš Įstatymus esame visi lygūs, jokių dvigubų standartų – nežiūrint rangų, giminystės ryšių ar partijos globos.

Tik tada Lietuva galės didžiuotis, kad yra demokratinė, ne policinė valstybė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top