Vasario 9-ąją, tautos plebiscito dieną, kviečiame piliečius į konferenciją „Už valstybę be melo“. Konferencijos programa (papildyta)

1991 metų vasario 9 dieną vykusioje Lietuvos gyventojų visuotinėje apklausoje – plebiscite – daugiau kaip 90 nuošimčių balsavusiųjų, t.y. daugiau nei trys ketvirtadaliai visų rinkimų teisę turinčių piliečių, pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą.

Tąkart piliečių ištartas UŽ Lietuvą kaip nepriklausomą ir demokratinę respubliką tapo konstitucine norma ir pamatiniu valstybės principu – naujųjų laikų Lietuvos nepriklausomybės pagrindu.

Kaip šiuo pamatiniu valstybės principu remiamės šiandien? Ar ištikimi jam mūsų rinkti tautos tarnai? Kaip toliau statysimės savo nepriklausomą valstybę – buveinę laisvai tautai saugiai gyventi ir kurti? Ar mūsų nepriklausoma ir demokratinė respublika bus tik fasadinė, deklaratyvi, tuščiavidurė, ar taps kupina turinio, nevienadienė, turinti amžių perspektyvą?

Kviečiame Lietuvos piliečius sutelkti visuomenės iniciatyvas ir nusibrėžti galimo bendro veikimo gaires – už ką pasisakysime balsuodami per Prezidento, Europos Parlamento bei vėlesnius savivaldybių ir Seimo rinkimus.

Piliečių konferencijoje siūlome aptarti, kaip priešindamiesi stiprėjančiai valdžios savivalei veiksime:

1. Už Konstituciją, konstitucinę santvarką ir laisvą viešąją erdvę. 
2. Už teisėsaugos atskaitomybę ir jos pilietinę kontrolę.
3. Už valstybės finansų skaidrumą.
4. Už suverenias tautos teises ir tikrą savivaldą.
5. Už stiprių valstybių Europą.

Liudvikas Jakimavičius, rašytojas
Jonas Vaiškūnas, etnologas, alkas.lt redaktorius
Rasa Kalinauskaitė. ekspertai.eu redaktorė
Andrius Navickas, bernardinai.lt redaktorius
Ramutė Bingelienė, tiesos.lt redaktorė
Rišardas Maceikianecas, pogon.lt redaktorius
Tomas Viluckas, ekspertai.eu apžvalgininkas
Krescencijus Stoškus, filosofas
Šarūnas Puidokas, aktorius
Tomas Baranauskas, istorikas
Vytautas Bakas, teisininkas
Joana Noreikaitė, skulptorė
Audrius Rudys, ekonomistas
Julius Panka, istorikas
Nijolė Balčiūnienė, geografė, etnologė
Ričardas Garuolis, ekonomistas
Gintaras Songaila, medikas
Arūnas Eigirdas, matematikas

Konferencijos programa:

10.00–11.00 – registracija

11.00–11.10 – sveikinimo žodis

11.10–11.30 – Vytautas Bakas, teisininkas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo garbės narys, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų profesinių sąjungų delegatas Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijoje, Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas, ekspertai.eu steigėjas:
„Teisėsaugos atskaitomybė ir jos pilietinė kontrolė – ar tai įmanoma? Ką galėtume padaryti patys, kad būtume saugesni, o teisinė sistema atitiktų visuomenės lūkesčius?“

11.30–11.50 – Vytautas Rubavičius, rašytojas, filosofas:
„Vakarietiškieji Valstybės demokratizavimo principai“

11.50–12.00 – Algirdas Endriukaitis, Nepriklausomybės Akto signataras:
„Tautos konferencijos idėja“

12.00–12.40 – kavos pertrauka

12.40–13.00 – Dalius Stancikas, bernardinai.lt apžvalgininkas:
„Kodėl politinis elitas bijo tautos?“

13.00 – 13.20 – prof. Krescencijus Stoškus, filosofas:
„Septyni tautos savižudybės būdai. Kaip jiems užkirsti kelią?“

13.20–14.00 – klausimai ir diskusijos

Data: 2014 m. vasario 9 d.
Vieta: Vilnius, Kaštonų g. 7, Lietuvos medicinos biblioteka
Pradžia: 11 val. (registracijos pradžia – 10 val.)
Konferencija tiesiogiai bus transliuojama ir internetu: ekspertai.eu
Kontaktiniai tel.: +370 686 27791, +370 605 50192.
El. p. uzvalstybe@gmail.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
50 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sąrašą reiktų

tęsti ir tęsti.Brėžiasi artimiausios ateities valstybės gyvenimo kontūrai,kurie yra,atrodo, padoriose rankose.Jau ramiau,gal galim pamažu grįžti prie savo įprastinių darbų?

PRISIEKUSIUOSIUS

Į TEISMUS.REFERENDUMU.IR TIESIOGINĮ TEISĖJŲ RINKIMĄ.

Kai tik pasiūlysim

kokį referendumą dar,teisėjus ir jiems lojalią valdžią ištiks apopleksija.

Liuks

Labai teisingai,kad parasete pavardes.Saunuoliai,mes jais tikime!

pensininkas

Konferencijos UŽ VALSTYBĘ BE MELO dalyvių prašau įsiminti, jog nepakanka vien kalbų apie melą. Tai panašu į avelių varomų į skerdyklą bliovimą. Reikia imtis konkrečių veiksmų. Todėl Konferencijos pagrindiniu tikslu laikau kandidato į prezidentus iškėlimą ir jo prisaikdinimą. Mano šeima laiko, kad tinkamiausiu kandidatu į šį postą būtų nepartinis, buvęs sąjūdietis, signataras ZIGMAS VAIŠVILA. Kvieskite jį imtis šios misijos. Laiko liko nedaug. Sėkmės.

grumstas

Sąrašą reiktų 2014-01-31 23:37
pažymėjau komentarą neigiamai, nes iki nusiraminimo dar taip toli, kaip niekada. Už Laisvę kovoti reikia be paliovos.Ir taikovai galo nebus.Paklausk N, Sadūnaitės – ji tikriausiai patvirtintų šį teiginį.

grumstas

Kodėl sąraše nėra p.Malinauskaienės, Pranciškaus , tų kurie organizavo gležinių kurpaičių sunešiojimą?

kas bus infiltruota?

ką komunistų partija ir KGB deleguos į naują sambūrį?

>Sąrašą reiktų

Niekas dar neramiau. Kova tik prasideda ir nusiraminti nevalia. Reikia tik burtis, nesipykti(kas lietuviams būdinga), ieškoti bendraminčių. Prarasti valstybę nesunku, o atsikovoti, manau, užtruks ilgiau. Vyresnioji karta gali ir nesulaukti. Kalčiausi esame patys, kad patikėjome europietiškais saldainiais.

vilte

Aciu visiems , visiems , kurie tikrai myli LIETUVA !

laitas

Ačiū už kvietimą tikrai sudalyvausime.

Tomas

Pritariu teiginiui,kad tik mes patys kalti,kad praradome Lietuvą.Bet manau,kad dėl to ne europietiški saldainiai kalti.Aš didžiausiu kaltininku ir Lietuvos išdaviku pavadinčiau Vytautą Landsbergį ir jo konservatorių partiją,kuri išdavė visus,kurie jais tikėjo visus tuos metus,o jie naudodamiesi tuo pasitikėjimu leido lietuvos politinei sistemai tiek išsigimti,kad mums jau kaip ir ukrainiečiams reikia vos ne maidano,kad savo Tėvynę gelbėtume.Bet Tauta bunda ir tikiu,kad Lietuvoje mes visi atkursime pagarbą demokratijai ir teisėsaugai,kas yra mūsų Valstybės pagrindas.

kur inicetyvines

grupes nariai p sliuzas,r kaulinis.z vaisvila,r ozolas,r cekutis,a matulevicius,z slicyte,endriukaitis ir daugelis kitu geru zmoniu greitai vienykites broliai ir seses

Pensininkui

Daug yra geru komentatoriu,bet su Jusu nuomone visuomet sutinku-niekad neprasovete,mano manymu.Net keista,kaip panasiai gali mastyti nepazistami zmones…

geros emocijos

užplūdo…ačiū visiems, kurie myli savo Tėvynę, dirba dėl jos, ačiū ačiū ačiū. Man labai gera, kad Lietuva atkuto, pradeda muistytis kaip ta meška po žiemos miego. Va, žiūrėk, besimuistydama ir visai pabus, išeis į saulėtą pavasario šviesą.

G.P. Pensininkui

Gerbiu Jūsų nuomonę. Teisingų daug Jūsų minčių esu perskaitęs komentaruose. Bet šį kartą paprieštarausiu. Taip, Zigmas V. geras vyras. Padorus ir teisingas. Bet – deja – visiškai be charizmos. Neturi jis jokių šansų. O dalyvauti rinkimuose tik tam, kad dalyvauti… Na nežinau, ar taip verta.

pensininkas>G.P.

O ką Jūs pasiūlytumėte tokį pat gerą, padorų ir teisingą ir dar charizmatišką. Lauksim, nes reikia veikti.

klaustukas

As taip pat pritarciau uz Z.Vaisvilos kandidaturai. Pirma- tai uzgrudintas ,tvirtos pozicijos ir tvirtos dvasios,o ir kas labai svarbu – patrijotas. Tureciau tik abejoniu del tos lemtingos sausio -13 sios. Vis tik – kas ta nakti ivyko? A.Simeno istorija- tai tamsus lapas musu istorijoje. Kitas kandidatas butu- R.Paulauskas. Del P.Sliuzo -suabejociau, neziurint visos mano pagarbos uz jo ryzta .Ir dar. Gal G.P. paaiskintu apie charizmatiskuma.Bent apytikri pavyzdi.

charizmatiškas - tai su kiaulės akimis

reikia vogti, meluoti ir nemirksėti. Kaip AMB ar olekas ar kiti komunistai. Tada būsi charizmatiškas ir visos ir visi žavėsis.

DEJA, ATRODO, RENGIAMA LEKTORIŲ ŠVENTĖ...

JOJKIOS PRAKTINĖS KRYPTIES, JOKIOS KALBOS APIE ŽR IR JO APGYNIMO KELIUS .JOKIOS KALBOS APIE GALIMĄ PILIETINĖS VISUOMENĖS KANDIDATĄ Į PREZIDENTUS..JOKIO ORG.KOMITETO, JOKIO VEIKSMŲ PLANO NEPLANUOJAMA…
KIEK TOKIŲ RENGINIŲ JAU DARĖ MEDALINSKAS IR KO?? EINAM SENU KELIU?
BEJE, EKSPERTŲ.EU APKLAUSOS RODĖ , KAD GERIAUSIAI TIESOS PREZIDENTO AKCIJAI TINKA SEIMO NARYS N.PUTEIKIS…
VAIŠVILA TIK ŽR VIDURYJE ĮSITRAUKĖ Į JO GYNIMO REIKALĄ..
PUTEIKIS VISOSE PASTAROJO PENKMEČIO AKCIJOSE GYNĖ VIEŠUS INTERESUS, O NE TS NOMENKLATŪROS PLANUS..

ugnis

Pabandyti užmegzti kontaktus su Sąjūdžio už Prancūziją, prancūzų Tautiniu frontu, Britų nacionaline partija, bulgarų nacionaldemokratų ir Didžiosios Rumunijos partijos atstovais dėl bendrų veiksmų, išsaugant nacionalines valstybes ir vertybes, už šeimos (motinos ir tėvo) išsaugojimą.

Rimas

Aciu dievui, tauta bunda, o gal keliasi is letargo miego?…

C-fam

UN COMMITTEE ATTACKS CATHOLIC CHURCH TELLS CHURCH TO CHANGE TEACHING ON ABORTION TELLS CHURCH TO LET KIDS HAVE SEX February 5, 2014 Dear Friend, I am hopping mad. Today a UN committee directed the Catholic Church to let children have sex and also to change Church teaching on contraception. The Committee also directed the Church to change its teaching on abortion and to let kids have abortions. The Committee also told the Church that its comments on homosexuality has caused violence against homosexuals. This alarming and even disgusting report was issued today by an out of control UN committee after grilling the Church for eight hours last month. This is not the only recent attack on the Church at the… Skaityti daugiau »

C-fam

UN COMMITTEE ATTACKS CATHOLIC CHURCH TELLS CHURCH TO CHANGE TEACHING ON ABORTION TELLS CHURCH TO LET KIDS HAVE SEX February 5, 2014 Dear Friend, I am hopping mad. Today a UN committee directed the Catholic Church to let children have sex and also to change Church teaching on contraception. The Committee also directed the Church to change its teaching on abortion and to let kids have abortions. The Committee also told the Church that its comments on homosexuality has caused violence against homosexuals. This alarming and even disgusting report was issued today by an out of control UN committee after grilling the Church for eight hours last month. This is not the only recent attack on the Church at the… Skaityti daugiau »

Gerai šiandien per

radiją kalbėjo analitikas Kasčiūnas.Labai moksliškai ir pagrįstai apie tautiškumo atbudimą Europoje kaip atsvarą visokios „Estreloms”…O jei laiudiškai,tai mūsų kaimynų katinas labai nupenėtas,aprūpintas ir mieguistas iš tingėjima,atslenka prie mūsų aktinidijos svaigintis,o valerijonas jau seniai pribaigtas…kai tuo tarpu kaime vadinamos „bado ” katės,pelioja,patikrina pamazgų duobę,vaikšto susirūpinusios ir meilios.Joms nėra laiko ištvirkimams ir narkomanijų priklausomybėms ,kokios rūšies jo bebūtų(kad ir valdžiai,pasipūtimui,susireikšminimui,godumui,pinigms,šlovei,tuštybei…).Iš gero gyvenimo,kaip sakoma,liaudyje,Europa pametė kelią ir nuslydo pasileidimo link visomis prasmėmis.

Ar D.Kuolys,

N.Puteikis,Z.Vaišvila,V.Radžvilas,R.Ozolas,E.Marcinkevičiūtė Wittig,R.Gudauskas ,Z.Šličytė,N.Rasimas…kas nors iš užsienio intelektualų ir daug kitų neabejingų pakviesti?O dar reiktų ir oponentus kviesti.Kad ir V.Landsbergį…

Arvydas

Mintis-žodis-veiksmas-pokytis yra natūrali, normali seka, tačiau, įvertinant, kad laiko turime mažai, būtina iš karto pereiti prie veiksmų: paruošti, priimti ir paskelbti konferencijoje Lietuvos demokratizavimo programą, numatyti strategiją ir paruošti jos įgyvendinimo priemones pažangiųjų jėgų sutelkimui, nuspręsti dėl šių jėgų palaikomo kandidato iškėlimo, arba rėmimo vieno iš esančių, jei jis priims Konferencijos Programą, organizuoti kuo platesnė kandidato rėmimo frontą Referendumo parašų rinkimo pavyzdžiu ir t.t.

>Arvydas

Labai tikslios ,strateginės mintys.Ir aš norėjau klausti,kas bus remiamas kandidatas į prezidentus?Tai simboliška.Dar svarbiau Lietuvos demokratizavimo strategija ir taktika.

Respublika rašo,kad

vakar ES parlamente priimta prievartinio ištvirkavimo rezoliucija,už kurią balsavo ir Landsbergis bei tikėjime plaukiojantis Donskis(iš Paleckio kito ir negali tikėtis).Laikas ruoštis naujam referendumui.Ją atmesti.Tegul seimūnai iš anksto žino,kad nereiktų skubėti su saugikliais,kaip Žemės referendume.Ką apie tai pasakys plebiscitas?Pasakyti neužteks,reikės veikti.Referendumo.Bažnyčia padės.

Ar kandidatuos N.Puteikis ir Z.Vaišvila

į Prezidentus?

Pagal Bulatovo pasakojimą,tai

rusų spec.pajėgos kankina ukrainiečius kaip pas Hitlerį.Ar moralu pavžiuoti pas Putiną į Olimpiadą?Ar atsiras garbingų sportininkų,kurie sugebės protestuoti?Reikia solidarizuotis su kankinamais ir reikalauti jų išlaisvinimo.

Neužtenka jaunimui

pastovėti prie Ukrainos ambasados vieną valandą.Laikas ten budėti tol,kol bus paleisti visi be žinios dingę Ukrainos kankiniai.Reikalauti.Kur mūsų organizacijų balsas,protestai?

Keista,o gal ir jau nekeista,kad

V.Landsbergis klūpo bažnyčioje ir balsuoja Europoje už gėjų santuokas su paslėptu ketinimu atiminėti vaikus iš šeimų,ko pasekoje žmonės gyvens baimėje,bijos gimdyti ir tauta nyks.Gal kerštas?Kad nespėjo su laiku ir baigia prarasti ir tautos dalies pasitikėjimą?…Jis galimai žino ,kur yra Garliavos mergaitė ir kas su ja padaryta…Tokios žinios prisideda prie asmenybės degradavimo.

Pritarsim

tik Z.Vaišvilai.
Puteikis tegul išsiaiškina santykius su konservatorių partija,kuri padarius klaidą ir vėliau apsižiūrėjus dėl Songailos,laiko Puteikį,kad pritrauktų tų ,kuriems Puteikis patinka balsus ir turėtų viena vieta daugiau seime.
Konservatoriai ar liberalai jau galimai susitapatino,o socdemai,kai reikia interesams taip pat tas pats.Kaip jie trijų,šių partijų atstovai,balsuoja EP prieš moralines tradicines vertybes rodo jų bendrumą.
Interesas aukščiau už moralę,žmogų,valstybės valstybingumo poreikį.

pensininkas

Esu nusivylęs konferencijos programa. Laikas veikti, o ne bliauti.

pensininkas

Pridursiu: programoje labiausia patiko kavos pertrauka, gal ten pakalbėsim kokį norėtumėme turėti prezidentą po penkerių metų. Gaila, bet man jau tai bus nebeaktualu.

to G.P.

Su charizma Z Vaišvila tik pervargęs.Reikia jam pailsėti,atsipalaiduoti ir pristatyti save.Turi jis daug žinių,gero,greito suvokimo ir perteikimo ,imlus informacijai,geba ją greit susirinkti įvertinti atrinkti,pateikti.Toks žmogus turi didelį žinių bagažą ,plataus požiūrio,mato visas šalies problemas,geba jas susieti ir analizuoti.Tokiam Prezidentui patarėjo-žioplavoto neprakiši.

pensininkui

Gyvensit ilgai ir laimingai ir po penkių metų bus viskas aktualu.Žmogus gali gyventi 200 metų,tik reikia labai norėti ir nepersistenkti:)Klausyti gamtos,savo kūno,kuris viską pasako ir būt aktyviam,geranoriškam.Toks esat,tai Jums priklauso ne tik dabartis,bet ir ateitis.Sėkmės.

To Pagal Bulatovo pasakojimą,tai       2014-02-6 1

Siūlau straipsnį LL , būtinai paskaitykite, o po to galėsit galvoti ar tai tiesa ar ?

Kotys

Pirmesniam komentatoriui, Maskvos cholujui, siūlančiam LL straipsnį su tobulo grimo reklama. Nelinkėčiau jam ant savo kailio patirti tokio grimavimo:
https://twitter.com/ukrpravda_news/status/431407641475035136/photo/1

  Vae

As Siulyciau PUTEIKI, nes manau , kad jis budamas chienu partijoje isliko doru zmogumi, nepuola prie LOVIO, bet visada buna kuklus, ir savo seima nelepina, nevogia, mano manymu butu geras ir garbingas PREZIDENTAS, bet bus, kaip visada tie chienos pasodins ka nores, ir mes paliksime tik muse kande. Cia mano nuomone

svarbu

Svarbu siekti vieno Pilietinės visuomenės Prezidento. Jau daugelis taip galvojame ir to siekiame, o ar juo sutiks būt Vaišvila, ar Puteikis, tai jau ne tiek mūsų susitelkimo, kiek laimingo atsitiktinumo klausimas.

 PASKAITŲ  APIE VISKĄ ŠOU?Tai Medalinsko kelias į

kAI KAS MANO,kad reikia tyleti ir tiketis stebuklo,atseit 9 d susirinkę pakeis dienotvarkę vietoje.. Netylėkim, jei matom visiška konkretaus rezultato nesiekimą, o juk 20 diena baigiami registr. kandidatai i prezidentus… Netylėkim,, nes tokie susibūrimai labai reti, o programa rodo sopulingų ,,paskaitu baliaus” krypti, nes ji nesusieta su pagrindiniu uždaviniu- organizuoti zmones ZR ref. sekmei, reklamai panaudojant Prez. rinkimus… Nekvaili asmenys kviecia i rengini , kurio programos punktuose nera ŽR gynimo temos, nera Tiesos prezidento pasirinkimo ,kaip ZR gynejo temos…. Kaip galiu tyleti, kai prezidentes ir nomenklaturos ideju talkininkas V. Bakas ten pirmutine savo paskaita propaguos Gryb. sieki atkurti sovietini relikta- vietoj renkamu teisesaugos pareigunu ir pris. teismo- siulys sistemos parenkamus tarejus…Kaip galiu tyleti, kai zinau, kad Bakas turi ypatinga prez.… Skaityti daugiau »

kandidatu

į prezidentus tinka Z Vaišvila.
Puteikis-ne.Puteikis būdamas tėvynės sąjungos partijoje prirenka konservatoriams balsų.Tai konservatoriai gerai supranta,todėl jį laiko.Puteikis būtų konservatorių prezidentas.Konservartoriai būktai remia Grybauskaitę,bet laukia,kad nepatenkinti konservatoriais iškeltų Puteikį.Kaip šaunu ir naudinga ir du zuikiai nešaudant ir tie,kurie keikia konservatorius,balsuodami už Puteikį balsuoja už kobservatorius.Geriau nesugalvosi.

Toje konsferencijoje

tikrai dauig pranešimų.Daug bus pasakyta,prišnekėta apie tai ką žinom,bet ar bus iškeltas kandidatas,kodėl leista susiskaldyti ir dalis kelia R Paulauską.Reikia vienyti jėgas.Ir kandidatas turėtų būti stprus ir sukoncentruotos jėgos ne į kalbas, bet į vieningo kandidato iškėlimą į prezidentus,EP rinkimai,kad ten kuo daugiau patektų tautinių jėgų.Jei konferencija bus pranešimai,naujam elitui susėdus pirmoje eilėje,tikrai neduos rezultato.Kai pamatau susireikšminusius veidus užėmus pirmą eilę ,nusispjaunu ir išeinu, neės tai jau žengtas žingsnis į tą patį raugą,kuris jau smardina seniai.

humanoidai

cia darbuojasi su tuo zyduku puteikiu I subine humanoidai apie esancius valdzioje net nesvajoti ir nebalsuoti yra z.vaisvila,r paulauskas ,p.sliuzas ir nesapaliokit daugeu nesamoniu

Perskaiciau

visas pavardes. Visi patikimi, uz teisinga Lietuva, uz Tauta zmones.

Joana Noreikaitė turėtų

netylėti?

pensininkas

Žmonės, siūlykite į prezidentus tik Zigmą Vaišvilą. Nuoširdžiai prašau. Puteikis dar neišmestas konservatorius, nesiderina ir netinka. Pritariu komentarui paskaitų apie viską šau. Bet ekspertuose Bakas jau nustumtas į antrą vietą ir pasisakys Zigmas Vaišvila prieš kavos pertrauką, tiklaiko jam nenumatyta. Sėkmės.

Rūta to humanoidai

Tamsta, gal ne čia papuolėte? Prasiskalaukite burną ir baikite plūstis.:)

50
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top