Vasilis Viliardos. Europos skandalų skandalas

Vasilis Viliardos (Βασίλειος Διονυσίου Βιλιάρδος) yra ekonomistas, Graikijos parlamento narys.

Praėjus vos kelioms savaitėms po milžiniško von der Leyen privataus sandorio su Pfizer, valstybės nebežinojo, ką daryti su daugybe vokiečių užsakytų vakcinų dozių. (Pažymėtina, kad Graikijos biudžete vakcinų dozėms įsigyti buvo skirta apie 300 mln. eurų). Taigi iš pradžių gamintojai jas sandėliavo ir (arba) naikino gamykloje – o nuo to momento pagrindinės siuntos buvo konteineriai, kurie sandėliuose pakeitė tas dėžes, kurias dėl pasibaigusio galiojimo termino reikėjo sunaikinti vietoje. Tačiau kadangi sutarčių reikia laikytis, net ir šiandien kasdien gaminamos naujos partijos, kurių niekas nenori ir kurios kainuoja daug pinigų – ir tai tik vokietės moters atsakomybė. Dabar, šios dienos datai, kol vyksta naujos derybos su bendrove, nes ES visų mūsų vardu nori apriboti von der Leyen privačiu sandoriu mums padarytą žalą, ES turi galiojančių mokėjimo įsipareigojimų bendrovei Pfizer, kurių suma siekia 10 000 000 000 eurų. Tačiau keista, kad niekas neužsimena apie jos galimą korupciją ar finansavimą, tikriausiai vien dėl to, kad ji yra vokietė, nepaisant to, kad Vokietija yra sukčiavimo karalienė, su milžiniškais Deutsche bank ir Dieselgate kokso skandalais.

Analizė

ES gyvena 450 mln. gyventojų. Todėl net jei nekeliame klausimo, ar tikslinga nuo koronaviruso skiepyti visus ES gyventojus, nesuprantama, kodėl Komisija, būdama pagrindinė visų ES valstybių derybų partnerė, sutiko su 2,4 mlrd. vakcinos dozių ir galimybe pasirinkti dar 2,2 mlrd. dozių.

Tai iš viso 4,6 mlrd. vakcinų dozių, t. y. daugiau nei po dešimt dozių kiekvienam ES gyventojui, pradedant kūdikiais Estijoje ir baigiant pagyvenusiais žmonėmis Graikijoje. Atsižvelgiant į tai, kad iki šiol, remiantis oficialia informacija (šaltinis), buvo panaudota 975 mln. dozių, tai reiškia, kad daugiau nei kas antra privalomai užsakyta ir apmokėta vakcinos dozė turi būti sunaikinta, o pridėjus neprivalomas vakcinos dozes (kurias galima pasirinkti), ES užsakė daugiau nei keturis kartus daugiau vakcinų, nei jai jų kada nors reikės.

Žinoma, farmacijos kompanijų požiūriu, centrinis vakcinų tiekimas ES buvo ir yra bene didžiausias visų laikų „aukso puodas“, nes net ir šiandien, kai pandemija nebeatlieka jokio svarbesnio vaidmens, Europos tarnyboms kasdien pristatomi konteineriai su vakcinomis. Dar blogiau: tiekimas tęsis mažiausiai iki 2026 m., nes dėl to susitarė Pfizer ir ponia von der Leyen.

Konkrečiai, 2021 m. pradžioje ES vakcinų tiekime dalyvavo šešios bendrovės: AstraZeneca, Sanofi/GSK, Janssen, CureVac, Pfizer/BioNTech ir Moderna. Tačiau 2021 m. gegužės mėn. amerikiečių farmacijos grupė Pfizer kartu su Vokietijos bendrove partnere BioNTech (analizė) jų tiekimą monopolizavo, o žaidimą pakeitė Pfizer ir ES Komisijos sutartis dėl 900 mln. vakcinos dozių pirkimo ir teisės pirkti dar 900 mln.

Von der Leyen skandalas

Kad suprastume von der Leyen veiksmus, turime pradėti nuo 2021 m. pavasario, kai daugumoje Europos šalių pandemijos žiemos banga jau buvo nusinešusi daug gyvybių. Taigi tuo metu ir žiniasklaidą, ir politikus buvo apėmusi, tiesiai sakant, „skiepų manija“ kai net ir tuos, kurie nebuvo nusiteikę priešiškai, o tiesiog atsargiai, didžioji dauguma žmonių laikė keistuoliais, neišsilavinusiais, antivakseriais ar dar kažkuo blogesniu.

Nors vėliau buvo siekiama, kad kuo daugiau žmonių būtų paskiepyta, tuo metu svarbiausia buvo užtikrinti pakankamai vakcinų ir suorganizuoti pakankamai skiepijimų gyventojams, sunerimusiems ir išgąsdintiems žiniasklaidos. Kaip tik tuo metu žiniasklaida sutiko, kad tiek nacionalinė politika, tiek ES apskritai suvaldyti pandemijos nesugebėjo.

Todėl ES buvo pasirinkta kaip pagrindinis derybų partneris, atstovaujantis jos šalis nares, kad savanaudiškos ir ekonomiškai galingos valstybės, tokios kaip Vokietija, neišpirktų to, kas yra, „ištuštindamos“ rinką (kaip atsitiko su suskystintomis gamtinėmis dujomis 2022 m. vasarą, kai Vokietija supirko viską, ką tik rado, ir taip padidino kainas). 2021 m. balandžio mėn. ji jau buvo užsitikrinusi 1,36 mlrd. Įvairių gamintojų vakcinų dozių, pateikdama įpareigojančius užsakymus, o dar 1,21 mlrd. dozių buvo garantuota pagal sutartines parinktis.

Bet kokiu atveju, kai vėliau ponia von der Leyen kaip Komisijos pirmininkė, pažeisdama visas galiojančias ES viešųjų pirkimų taisykles, vakcinų pirkimą pavertė savo asmeniniu reikalu, objektyviai ir visai neperdedant nebuvo jokios kalbos apie vakcinų nuo koronaviruso trūkumą.

Taigi, nors nebuvo jokių abejonių dėl trūkumo, von der Leyen asmeniškai, daugiausia SMS žinutėmis (tokio precedento ES nėra buvę), derėjosi dėl sutarties su Pfizer direktoriumi Albertu Burla (Albert Bourla). Sutartis apėmė 900 mln. įpareigojamai užsakomų vakcinų dozių, o taip pat galimybę pirkti dar 900 mln. dozių.

Tokiu atveju galima pagrįstai manyti, kad dėl tokio didelio užsakymų kiekio atitinkamai sumažės dozės kaina, tačiau atsitiko visiškai priešingai – Pfizer padidino kainą nuo ankstesnėse sutartyse numatytos 15,50 EUR iki 19,50 EUR už dozę. Palyginimui, AstraZeneca vakcina ES kainavo 2,30 € už dozę – o „privati sutartis“, kurią vokiečiai sudarė dėl mūsų visų, iš viso kainavo mažiausiai 35 mlrd.

Todėl tai buvo bene didžiausia kada nors sudaryta ES ir vienos bendrovės sutartis, dėl kurios susitarta net nepakvietus kitų bendrovių dalyvauti konkurse jau vien atskaitomybės bei saugumo sumetimais. Kitaip tariant, tai buvo tiesioginis 35 mlrd. eurų paskyrimas vienai bendrovei, nors net ir šiandien nei visuomenė, nei ES Audito Rūmai, nei Europos Parlamentas neturi galimybės susipažinti su sutartimi. Jau nekalbant apie Burlos ir von der Leyen pokalbių apie jos sudarymą dokumentus.

Kitą dieną

Po to tų pačių metų vasarą žiemiškasis vakcinų trūkumas nebebuvo problema – vietoj to visos vyriausybės desperatiškai ieškojo žmonių, kurie vis dar norėjo pasiskiepyti, planuodami papildomą ketvirtąją dozę. Tuo pat metu žiniasklaidoje pamažu plito žinia, kad vakcina nedavė tokių rezultatų, kokius žadėjo jos gamintojas – nors taip, didelės rizikos grupių mirtingumą skiepai galėjo sumažinti, tačiau nauda didžiajai daugumai taip ir nepasitvirtino. Jau nekalbant apie imunitetą, kurį iš pradžių žadėjo Pfizer. Tuo tarpu šalutinio poveikio problema buvo sušluota po kilimu, nutylėta.

Praėjus vos kelioms savaitėms po milžiniško susitarimo su Pfizer, valstybės nebežinojo, ką daryti su tiek daug vakcinų dozių. Pažymėtina, kad Graikijos biudžete vakcinų dozėms įsigyti buvo skirta apie 300 mln. eurų. Taigi iš pradžių gamintojai jas sandėliavo ir (arba) naikino gamykloje, o nuo to momento pagrindinės siuntos buvo konteineriai, kurie pakeitė sandėliuose esančias dėžes, kurias dėl pasibaigusio galiojimo termino reikėjo sunaikinti vietoje.

Tačiau, kadangi sutarčių reikia laikytis, net ir šiandien kasdien gaminamos naujos partijos, kurių niekas nenori ir kurios kainuoja daug pinigų, ir už tai atsakinga tik vokietė.

Nuo šios dienos ES turi 10 000 000 000 000 eurų neįvykdytų mokėjimo įsipareigojimų bendrovei Pfizer, ir su šia bendrove vyksta naujos derybos, nes ES nori apriboti žalą, kurią mums padarė von der Leyen, sudarydama privatų sandorį mūsų visų vardu. Tačiau keista, kad niekas neužsimena apie jos galimą korupciją ar finansavimą, tikriausiai tik todėl, kad ji yra vokietė, nepaisant to, kad Vokietija yra sukčiavimo karalienė, su didžiuliais Deutsche Bank, Dieselgate ir kitais skandalais.

Epilogas

Apibendrinant galima teigti, kad kol kas tarpinis derybų rezultatas yra toks, kad iš maždaug 500 mln. vakcinos dozių, kurias ES dar turi gauti iš Pfizer, bus išskaičiuota 220 mln., tačiau ES pagal sąlygas turės sumokėti tam tikrą 2 mlrd. eurų baudą. Kalbant apie likusius 280 mln. dozių, jos bus pristatytos iki 2026 m. pagal naują sutartį/sistemą arba greičiausiai bus „sunaikintos“.

Tačiau mainais į Pfizer „kompromisą“ ES už 280 mln. dozių mokės ne seną 19,50 EUR kainą, kuri ir taip buvo per didelė, o naują ir dar aukštesnę… Kaip labai teisingai rašo vienas vokietis, „Jei jų pranešimai teisingi, tuomet Komisija siūlo pakeisti esamą 10 mlrd. eurų mokėjimo įsipareigojimą bendrovei Pfizer 10 mlrd. eurų mokėjimo įsipareigojimu bendrovei Pfizer – įdomus magiškas triukas“ (šaltinis) .

Tačiau įdomu ir tai, kad visuomenę apie visa tai informuoja ne didžioji Europos žiniasklaida, o Reuters ar britų Financial Times, nors tai yra išskirtinis skandalų skandalas, turbūt unikalus pasaulio istoriniuose metraščiuose.

Šaltinis: analyst.gr

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Štai kur dirva TAPINUI 🙂

Al.

Tautos silpninamos ir naikinamos, šalys, jų visuomenės ir ištekliai užgrobiami, žmonės ir šalys, bandantys priešintis, izoliuojami, tildomi ir žlugdomi. Tariami skiepai, milijonų svetimšalių infiltravimas, ūkio žlugdymas visuotinio atšilimo pretekstu, iškrypėliškumo primetimas pasauliui, vaikų tvirkinimas, psichinis ir fizinis žalojimas, masinis kūdikių žudymas, senelių žudymas, dorovės ir laisvės naikinimas – tai nebe skandalas, o atviras karas prieš žmoniją.

Mike Adams (Brighteon)

Tyrinėtoja ir intelektinės nuosavybės analitikė Karen Kingston, remdamasi faktiniais dokumentais, gautais iš FDA ir vakcinų gamintojų, nustatė, kad COVID-19 „vakcinos“ iš tikrųjų yra biologiniai masinio naikinimo ginklai, kurie, kaip žinoma, žaloja ir žudo (suteikia beveik nulinį imunitetą). prieš Covid). Šiandienos „Brighteon Broadcast News“ video ji ragina teisėsaugą konfiskuoti šiuos biologinius ginklus taip pat, kaip konfiskuotų pakelės bombas, radiologinius ginklus ar kitus masinio naikinimo ginklus, keliančius grėsmę nekaltiems žmonėms. 0:00 Įvadas 1:29 Ekspozicija 4:46 Šaunamieji ginklai 8:30 Naujos saugumo priemonės 14:42 JAV nacionalinė skola 20:55 LGBTQ+ produktai vaikams 23:48 Teroristų organizacija 25:28 Lyčių perėjimas 34:10 Nenaudojama valstybinė siena 39:17 Interviu su Karen Kingston Medicinos mokyklos profesorius teigia, kad lyties pokyčiai gali prasidėti „prieš gimimą“- Jie nori keisti lytį naujagimiams! Visas interviu… Skaityti daugiau »

nugi

ieškokit moters, kagotės – kitos rūšies, su iš skuostų augančiom ausim, mažo ūgio, vislios ir smirdančios

jums

paveikslėlyje pavaizduota planetos okupantas ir kas stovi už faizer aferos- paveikslėlyje pavaizduota kita rūšis su iš skruostų augančiomis ausimis.

Jules

Kovidistų (milijardierių) revoliucija ir Ukrainos užpuolimas – tai trečiasis šlykščiausias pseudo demokratijos darbas, pritaikant Edward Bernays dezi propagandos triukus runkelių apgavimui ir ypač edukuotų ir oligarchijos moksliniais laipsniais apdovanotųjų. Na ir, žinoma, pritaikant dirbtinio viruso ką tokį? Antrasis tariamosios demokratijos kruviniausias ir šlykščiausias pragaro darbas buvo Antrasis pasaulinis karas. Tai demokratijos karybos meno viršūnė – the Operation Vegetarian (Morgenthau ir Čerčilio pyragaičiai vokiečių lauko galvijams ir vaikučiams). Išsigimstanti demokratija ir visuotinas deziukas (dezinformacijos propaganda) atliko purviniausius pragaro darbus pasaulio istorijoje (Hell‘s dirtiest works). The England‘s British Empire turned the both European wars into the World Wars. Taigi ir dabar arba ne taip seniai, kas tokie nuginklavo Ukrainą – atėmė iš jos A-bombačkas ir padarė šį baisų karą Ukrainoje neišvengiamu, kuris akimirksniu… Skaityti daugiau »

Ir

šią beprotybę sustabdė karas.

< Ir

Nusišneki, plandemija jau oficialiai buvo užraukta kai karas prasidėjo. O karas yra dar baisesnė beprotybė.

Jules teisė

Le Droit International de Jules: La véritable agresseur n’est pas celui qui attaque le premier mais celui qui rend la guerre inévitable (Jules tarptautinė teisė: Tikrasis agresorius yra ne tas, kuris puola pirmas, bet tas, kuris padaro karą neišvengiamu). Todėl ne mažiau kalti yra ir tie, kurie ne tik leido dirbtiniam virusui pagaminti ir paskleisti jį po pasaulį – pagaminti itin pelningą, bet sveikatą labai žalojančią ir pragaištingą, atseit, jo, viruso, stabdymui vakciną, tariamai apsaugančiai nuo užsikrėtimo ir sunkios ligos, nuo pirmalaikės mirties, bet ir tie atsakingi asmenys Lietuvoje, kurie su tuo sutiko ir leido ką su mumis padaryti? Leido mums vadovauti svetimai valstybei, kaip anksčiau tie, kurie leido mus okupuoti ir pasiųsti Baltijos tautas Gulagan – mirčiai Sibiran arba… Skaityti daugiau »

Kad tu

mažai raštingas ir priedurnis, Juliau Milaiti, matome ir žinome, kaip ir visa tavo trolių komanda, tik pasakyk ar tos „Jungtinės” debilų pajėgos nėra dar vienas tavo nick’as, kuriuo tu čia dangstais, skelbdamas pasaulinį karą?

Jules teisė

Langų majore, kaip rakiškėnai laikosi, ar besuvaldai?

Skaitytojas

Nuojauta kužda, kad delfiai su komjaunimo tiesom apie tai nerašys ir elertė nešnekės.

Jules teisė

Dezi elertė vykdo svetimųjų valią, o ne lietuvių valią. Jiems mes nereikalingi, kai dėl babkių jiems svarbiau Afrika, Arabija arba Gudijos litvinistai, neigiantys mūsų valstybę, kalbą, bet valdančiojo elito nuolat kviečiami, globojami ir vaišinami. Iš kur pas juos visus tokia baisi neapykanta Lietuvių kalbai?

Vygis

Man juokingiausia kad visas pasaulis linksniuoja von der Leyen, kaip kaltininke ir narplioje jos rysius su Pfeizer. Lyg ji viena uzsake. Juk uzsake visas EP ir uzsakymus patvirtino visu ES valstybiu vadovai. Negi jie visi staiga pamirso kiek gyventoju ES ir atskirose salyse, o gal skaiciuot visi nebemokejo? Kiek zinau vienintele Lenkija iskele BK byla savo sveikatos ministrui.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top